Папа Римский встретится с ликвидаторами аварии на Чернобыльской АЭС

Встреча ликвидаторов аварии на Чернобыльской атомной станции из Беларуси и Украины с Папой Римский Франциском будет приурочена к 30-летию со дня экологической катастрофы.

Во встрече с Папой Франциском примут участие около 50 ликвидаторов аварии на ЧАЭС 

20 апреля 2016 года Папа Римский Франциск примет на аудиенции в Ватикане ликвидаторов аварии на Чернобыльской атомной станции из Беларуси и Украины. Об этом сообщает пресс-служба Посольства Украины при Святом Престоле на своей странице в Facebook.

По данным ведомства, во встрече с Папой, которая будет приурочена к 30-летию со дня аварии на ЧАЭС, примут участие около 50 ликвидаторов.

В посольстве отметили, что Папа Франциск проявляет особо внимание к вопросам экологии и окружающей среды.ПАПА ФРАНЦИСК ЗУСТРІНЕТЬСЯ З ЛІКВІДАТОРАМИ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС

20 квітня Папа Римський Франциск прийме на аудієнції у Ватикані ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній станції з Білорусії та України. У зустрічі з Понтифіком, як очікується, візьмуть участь близько 50 ліквідаторів. Про це на прес-конференції в Мінську розповів Митрополит Мінсько-Могилевський архиєпископ Тадеуш Кондрусевич.

Єрарх також зазначив, що на аудієнції разом з групою ліквідаторів будуть і єрархи, середі яких буде і білоруський архиєпископ. Зустріч Папи з ліквідаторами буде приурочена до 30-річчя від дня аварії на ЧАЕС. Білоруський єрарх зазначив, що листи з проханням провести зустріч написав він сам, а також католицький єпископ зі Львова і глава Української Греко-Католицької Церкви.

Папа Франциск не вперше звертає особливу увагу на питання екології і навколишнього середовища. У своїй енцикліці «Laudato Si», присвяченій проблемам екології, Папа запитує: «Який світ ми хочемо передати тим, хто прийде після нас, дітям, які зараз підростають?». Енцикліка «Laudato Si» - спроба звернути увагу віруючих на це хвилююче питання. Назву енцикліки взято з вигуку св. Франциска «Laudato si, mi  Signore» («Будь праславлен, мій Господь!»), який в «Гимні сотворінь» нагадує, що Земля є нашим спільним домом.

«Сьогодні планета, принижена і розграбована, плаче, а її стогін з'єднується з криками всіх, хто лишився в світі», - йдеться в енцикліці. Святіший Отець закликає всіх - як кожну окрему людину, так і сім'ї, місцеві спільноти, народи і міжнародне співтовариство - до «екологічного поводження».

Також під час прес-конференції архиєпископ Тадеуш Кондрусевич заявив: «Упевнений, що візит Папи Франциска в Білорусь ближчий, ніж будь-коли». Архипастир звернув увагу на те, що відносини в цьому напрямку повинні розвиватися, в них не повинен вбиватися клин.

«Мені здається, що сьогодні клімат у відносинах такий, що він сприяє тому, щоб Папа приїхав до Білорусі», - сказав єрарх.

За його словами, для офіційного візиту Папи Римського до Білорусі повинна бути виконана низка умов. «Необхідно запрошення Президента країни, Конференції Католицьких Єпископів РБ, а також наявність такого негласного правила, як згода тієї конфесії, віруючі якої складають в країні більшість. У випадку з Білоруссю це Православна Церква», - зазначив архиєпископ.

Комментариев нет:

Отправить комментарий