Ярослав Олійник: Чорнобильці Прикарпаття солідаризуються

Перші кроки виконання урядової Постанови №1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» викликала в рядах чорнобильців неоднозначну оцінку.

Рівень захисту одних кардинально поліпшився, чимало є таких, котрі не зазнали обіцяних щедрот. Словом, не зменшилася кількість невдоволених, а навпаки відчутнішою стала різниця пенсійного забезпечення. Правда, зараз більш-менш став зрозумілішим механізм нарахування зароблених компенсацій. Стріли невдоволення летять не лише у бік Тігіпка з Азаровим. Більше дістається «Союзу Чорнобиль» Андрєєва, котрий погодився на цей протизаконний крок влади.

Спротив вилився у масовий вихід чорнобильців із цього громадського об’єднання.

Розпочалася навіть нова хвиля спротиву. Настрою піддають чорнобильці Харкова, котрі вимагають не лише перегляду норм зазначеної вище постанови, а навіть відставки заступника голови Харківської ОДА Ігоря Шурми. Харків’яни масово покинули ряди Андрєєва. Вони 16 січня зареєстрували у Мінюсті своє «Всеукраїнське об’єднання ветеранів Чорнобиля» на противагу андрєєвському.

Два дні поспіль колишні члени «Союзу Чорнобиль» утворили Луганську обласну організацію ліквідаторів-інвалідів «Чорнобиль-86».

Черкащани під звуки похоронного маршупід стінами облдержадміністрації висловили недовіру власним керманичам «СоюзуЧорнобиль» і одноголосно проголосували за входження в альтернативну громадську організацію.

Кипить невдоволеннями Вінничина.

Не лишаються осторонь цих подій і прикарпатці. На вчорашньому засіданні Координаційної ради чорнобильських організацій області одноголосно прийнято рішення про доцільність утворення нового обласного об’єднання, котре б займалося відстоюванням інтересів інвалідів та евакуйованих із зони відчуження у 1986 році. Засадничим положенням її діяльності має бути боротьба за дотримання усіх вимог діючого Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Відрадно, що рада розширює свої межі впливу і почала завойовувати довіру у чорнобильців області. До неї 26 січня приєдналися Коломийська організація чорнобильців на чолі із Гаєвським та асоціація чорнобильців обласного управління міліції.

З ініціативиради вчора відбулася зустріч із провідним спеціалістом обласного управління Пенсійного фонду України Г.Д. Атаманюк. Ганна Дмитрівна без поспіху, у довірливій атмосфері розповіла про наслідки перерахунку пенсій інвалідам Чорнобиля, надала переконливі поради щодо вирішення питань, які виникають із запровадженням постанови 1210. Прихильно та розумінням зустріли її повідомлення щодо проблем, які виникли з нарахуванням пенсій інвалідам з числа воїнів строкової служби. Керівництво розробляє механізм щодо виправлення ситуації, підтримуючи постійні контакти із Києвом.

Із 587 чорнобильців зі статусом першої категорії сорока нараховано мінімальні пенсії. 56 інвалідів почали з січня отримувати пенсію у розмірі до чотирьох тисяч гривень, 54 - до п’яти, 30 - до шести, 14 – до семи тисяч гривень. Дев’ять мають максимальну пенсію – 8220 гривень. І це зроблено без рішень судів, виконання яких зависло. Процес перерахунку триває і чорнобильцям варто невідкладно звертатись у місцеві пенсійні управління в разі виникнення питань щодо виплачених розмірів пенсії за січень.

Ярослав Олійник, голова ГО «Прикарпатбат Чорнобиль»

Комментариев нет:

Отправить комментарий