Вінницькі ліквідатори збираються звертатись до Європейського суду

Платити по кредитах чорнобильцям, у яких відібрали пенсії, стало непосильно. Зі своїми проблемами люди оббивають пороги правозахисників

Чорнобильці переконують: влада просто кинула їх напризволяще. Мало того, що урядовці відібрали пенсію, так ще й з кредитами вони тепер мусять самостійно розбиратись.

- Я відсудив пенсію, в кінці 2010 року мені почали нараховувати трохи більше шести тисяч гривень у місяць, - каже вінничанин Іван Данькевич. - Оскільки у нас сім’я з семи людей і всі в одній квартирі, я вирішив побудувати хату на дачній ділянці. Для цього взяв кредит. Хоча мені особисто банк кредит не давав, узяли син та зять по 30 тисяч гривень. Потрібно було повертати по чотири тисячі гривень на місяць. Ми це могли собі дозволити. Але в кінці

минулого року мені виплати припинили, і пенсію дали у сумі одної тисячі 230 гривень. Тепер ми змушені відмовитись навіть від найнеобхіднішого, щоб платити кредит і далі. Економимо на їжі. У банк зверталися, просили, там погодились продовжити термін виплати ще на півроку, але на суму виплат це практично не вплинуло.


Зі своєю, схожою проблемою до Києва на засідання конференції їздив ліквідатор чорнобильської катастрофи Микола Третяк. Там правозахисники пояснювали, як у правовому полі домагатися повернення виплат за рішенням суду. Тепер чоловік хоче підказати усім, хто має подібні проблеми, як діяти.

- Конституційний суд виніс два рішення щодо законності постанови Кабінету Міністрів, яка припинила виплати чорнобильцям. Проте в Конституції прописано, що недостатня кількість коштів у бюджеті – не причина для відміни соціальних виплат незахищеним верствам населення. А це вже підстава звертатись до Європейського суду з прав людини. Для цього потрібно написати два листа. Перший - до Пенсійного фонду з питанням, чому припинені виплати, які призначив суд, і коли їх поновлять. Другий лист – до прокуратури з заявою про порушення виконання рішення суду. Цих двох відповідей достатньо, щоб звернутися до європейського суду. Проте заява повинна бути написана не пізніше шести місяців після припинення виплат. Ще одна умова – заява повинна бути індивідуальною. Інакше вам можуть відмовити у її розгляді. Якщо у когось є з цього приводу питання – я готовий допомогти і розказати, як правильно писати. Можна телефонувати за номером (097)560-71-44.


1 комментарий:

  1. В данном случае прокуратура - это не тот орган в который обязательно необходимо обращаться , чтобы показать Европейскому Суду , что все предусмотренные отечественным законодательством способы защитить свои права исчерпаны . А вот без обращения в исполнительную службу с исполнительным листом и заявлением о принудительном исполнении решения суда , уверен , не обойтись .

    ОтветитьУдалить