Губернатор Івано-Франківщини закликав чорнобильців Прикарпаття до співпраці між собою

Днями у своєму робочому кабінеті голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк провів зустріч з лідерами 8-ми чорнобильських організацій: головою обласної організації соціально-екологічної партії «Союз Чорнобиль. Україна» Анатолієм Кайдашем, головою ОО Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Надією Кайдаш, головою громадського об'єднання «Прикарпатбат Чорнобиль» Ярославом Олійником, заступником голови обласного Благодійного фонду «Медікел» Лідією Самотовкою, заступником голови ОО «Спілка Чорнобиль» Мироном Попадюком, головою Асоціації «Спілка Чорнобиль» органів внутрішніх справ в УМВС України в Івано-Франківській області Володимиром Числовим, головою новоствореної ОО Всеукраїнської громадської організації

«Всеукраїнське об'єднання ветеранів Чорнобиль» Євгеном Литовець. Щоправда, через відрядження, як повідомила Надія Кайдаш, не зміг прибути на зустріч з Михайлом Вишиванюком Вадим Кайдаш, голова ОО Всеукраїнського громадського об'єднання захисту конституційних прав і свобод громадян України «Правозахист».

Йшлося про стан виконання (з боку влади) підписаного з обласною організацією "Спілка Чорнобиль", восени минулого року, «Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю».

«Кожна із ваших організацій важлива», - наголосив голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк, вкотре закликаючи до співпраці між собою усіх чорнобильців Прикарпаття, задля координації їхніх заходів та дієвості.

Коли мова зайшла про спорудження в обласному центрі пам'ятника жертвам Чорнобиля на давно освяченому місці по вулиці Незалежності, Михайло Вишиванюк запевнив: «Цей пам'ятник ми збудуємо. Кошти на його будівництво попросимо у колег - депутатів обласної ради, адже ніхто з них, я переконаний, не проти пам'яті тих сотень людей, наших земляків, життя яких забрала Чорнобильська катастрофа».

Надія Кайдаш, яка до того ж очолює Благодійний фонд "Допомога дітям Чорнобиля", «піднімала питання» щодо організації літнього оздоровлення дітей зі Снятинського району на Косівщині, просила фінансового сприяння у виданні Книги пам'яті, яка, за її словами «уже в роботі».

Що стосується лікування чорнобильців (на зустрічі був присутній перший заступник начальника головного управління охорони здоров'я Роман Мельник), голова облдержадміністрації наголосив: «Чорнобильці мають отримувати стопроцентне лікування. Мільярд і 280 мільйонів на медицину – за ці кошти, можна забезпечити медикаментозним лікуванням інвалідів Чорнобиля. І щоб я більше ні від кого не чув, що чорнобильці чи ветерани війни купують ліки».

«Я дуже поважаю, шаную чорнобильців, людей, які втратили своє здоров'я, багатьох з них, на жаль, уже немає серед нас, - зазначив Михайло Вишиванюк. - Наслідки Чорнобиля - це загальнонародне лихо, і я - за те, аби держава виплачувала усім. Але, і ви це добре знаєте, за нинішніх непростих економічних умов, коли фінансова скрута по всій Європі, наша держава виплачуватиме рівно стільки, скільки може. Тим більше, що вже в цьому році, хто би що не казав, на вимогу Президента України уряд збільшив розмір пенсій, і не лише чорнобильцям. А все, що ми маємо змогу зробити на своєму рівні, ми робимо, і робить, по можливості, держава, - підкреслив голова ОДА.

Як поінформував учасників згаданої зустрічі начальник головного управління праці та соціального захисту ОДА Ярослав Лаган, в Івано-Франківській області 11816 чорнобильців, 6740 з яких - мешканці Снятинщини - сіл Стецева, Стецівка, Потічок, Русів та Підвисоке, які належать до зони посиленого радіоекологічного контролю. Із усіх прикарпатських чорнобильців 998 мають статус першої категорії, 1986 - другої, 1070 - третьої, 4935 – четвертої. В області проживає 218 вдів чорнобильців і 2621 «чорнобильська дитина».

Довідково
В Україні 2 мільйони 300 тисяч потерпілих від Чорнобиля; а всіх пільговиків - 23 мільйони.
Відповідно до підписаного 2 листопада 2011 року Меморандуму між Івано-Франківською обласною державною адміністрацією та Івано-Франківською обласною організацією "Спілка Чорнобиль" про взаєморозуміння та співпрацю щодо збереження злагоди в суспільстві, забезпечення гідного рівня життя громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, створення належних умов для їх життєдіяльності та шанобливого ставлення до них, обласна державна адміністрація бере на себе такі зобов’язання:
1. Скерувати в Адміністрацію Президента України та Кабінет Міністрів України звернення щодо соціальної підтримки громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, про розробку на державному рівні програми поетапного підвищення соціального захисту чорнобильців.
2. Вжити у встановленому порядку заходів щодо комплексного медико-санітарного забезпечення та лікування постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, передбачити для цього необхідні кошти в обласному бюджеті на 2012 рік.
3. Задля забезпечення подальшої взаємодії щодо розв’язання проблем соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, вирішити питання про представника обласної організації “Спілка Чорнобиль” до складу Громадської ради при облдержадміністрації.
4. Профінансувати випуск книги про учасників ліквідації аварії на ЧАЕС – мешканців Івано-Франківської області.
5. Забезпечити проведення урочистих заходів з нагоди відзначення Дня ліквідатора аварії на ЧАЕС 14 грудня 2012 року, а також відкриття пам’ятника жертвам Чорнобиля.

Обласна організація “Спілка Чорнобиль” зобов’язалася:
1. Брати участь у роботі Громадської ради при облдержадміністрації.
2. Задля зниження рівня соціальної напруги серед громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, провести інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо положень цього Меморандуму, а також меморандуму між Кабінетом Міністрів України і ВГО “Союз Чорнобиль Україна”.
3. Проводити моніторинг пропозицій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та своєчасно вносити їх на розгляд Громадської ради при облдержадміністрації та керівництва облдержадміністрації для підготовки проектів відповідних рішень.
Меморандум діє протягом п’яти років.


6 комментариев:

  1. Ну блин вы даёте:книги,памятники ...
    Помните фразу-это нужно не мёртвым,это нужно живым !
    Всем здоровья ,счастья и удачи !

    ОтветитьУдалить
  2. Еще один "юридически обоснованный меморандум". А эвакуированные где?. Осталось нас мало, но мы еще живые. МЫ ПРИПЯТЧАНЕ. Забыли снова и снова. Оставшиеся пока в живых мы будем вам "уважаемые господа" и "умы всея УКРАИНЫ" напоминать о себе и наших детях, которых уже многих нет в живых. Посчитайте(если вам разрешит Киев)какую дозу приняли в первые часы ПРИПЯТЧАНЕ. РАДИАЦИЯ не спрашивала : Кто житель, а кто ликвидатор. Опять за семью печатью прячите правду о жителях ПРИПЯТИ и зоны ядерного взрыва. Одни вопросы к "подписантам" - в ПРИКАРПАТЬЕ, что нет эвакуированных? Мы ЧЕРНОБЫЛЬЦЫ это кто - губернатор и "подписанты". Жительница города ПРИПЯТЬ - АЛЬБИНА.

    ОтветитьУдалить
  3. БОРИС ЧЕРКАССЫ29 февр. 2012 г., 19:05:00

    ДА. ГДЕ НЕТ ЧЕСТИ И УМА ТАМ ДОРОГА КРИВА. А ГДЕ ПРЕДЛОЖЕНИЯ ПО 1210 ?? ГДЕ ОТСТАИВАНИЕ ПОПРАНЫХ 25 СТАТЕЙ КОНСТИТУЦИИ ?? ГДЕ ГОРДОСТЬ В КОНЦЕ КОНЦОВ ?? ЕСЛИ НЕТ ТО ЗАЙМИТЕ У андреева. он хоть для себя выбил 3000000 гр.

    ОтветитьУдалить
  4. Альбина ,мы никогда не забывали об эвакуированых из Припяти,мы не делим ,на инвалидов-ликвидаторов и инвалидов-эвакуированых,мы все Чернобыльцы-герои.
    И это нужно твёрдо усвоить !
    Мы отстоим наши права!!!

    ОтветитьУдалить
  5. Валера,Мы, все равны были как 1986 году перед радиацией, так и сейчас отстаивая свои законные права. Но прежде, чем ставить подпись от имени ВСЕХ ЧЕРНОБЫЛЬЦЕВ в меморандумах и соглашениях с властью,надо хотя бы пообщаться ЧЕРНОБЫЛЬЦАМИ.А хотят ли ЧЕРНОБЫЛЬЦЫ таких меморандумов?

    ОтветитьУдалить
  6. Получается,что у людей забрали пенсии и на эти деньги будут строить памятники,оздоравливать... ну а остаток можно будет и разделить.

    ОтветитьУдалить