Пенсії чорнобильцям нараховуватимуть за первинними документами.


Нещодавно відбулась зустріч між членами районних чорнобильських організацій та представниками обласного та районного Управлінь Пенсійного фонду та Управлінь соціального захисту населення області, району та міста.

Звертаючись до присутніх Л.М.Дика, начальник управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, розповіла про нові норми пенсійного забезпечення для чорнобильців.

В Законі (ст. 54) зазначається, якщо інвалідність була пов’язана з роботою по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, або з наслідками цієї аварії, то від цього і встановлюється розмір пенсій: 10, 8 і 6 мінімальних заробітних плат.

На жаль, в самому «чорнобильському» Законі не зазначається, що таке мінімальний розмір пенсії, і з якої суми його розраховувати. У Законі «Про загальне, обов’язкове, державне, пенсійне страхування» (ст. 28) зазначається, що мінімальний розмір пенсії за віком, враховуючи певні умови, встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян.

Більше 2 років інваліди-ліквідатори, та інваліди, постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС, через суд отримували свої пенсійні кошти за віком, які розраховувались на рівні прожиткового мінімуму.

З листопада 2011 року фінансування доплат з державного бюджету, згідно рішень суду, було призупинено.

За словами Лариси Дикої, органи Пенсійного фонду, відповідно до Постанови Уряду № 1210, уже два місяці проводять перерахунки та інвентаризацію всіх пенсійних справ: учасників ліквідації і постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Дана Постанова поділила інвалідів учасників ліквідації й інших інвалідів. До «інших» належать ті особи, які мають першу категорію захворювання, і ті, хто був евакуйованим (вони не є учасниками ліквідації).

Станом на лютий 2012 р., перераховано 1266 пенсійних справ. По першій групі – 59 справ, по другій - 525, по третій - 682 справи.

Постановою Уряду визначено середній розмір пенсій: по першій групі - 3149 грн, по другій – 2375 грн, по третій - 1931 гривня, суми - не остаточні. В пенсійних справах, нерідко є по декілька довідок про заробітну плату в зоні відчуження, починаючи від 300 карбованців - до 800. З’ясувати істину – дуже важко.

Розмір пенсії нараховується в залежності від групи інвалідності, відсотка втрати працездатності, від суми зарплати, яку отримували учасники ліквідації також до уваги береться і кількість годин роботи в зоні відчуження. Щоправда, через 25 років важко знайти документи, які засвідчили б про це (табелі, шляхові листи й ін.). В таких випадках ліквідаторам-інвалідам встановлюється мінімальна пенсія: 1-й група - 285% прожиткового мінімуму, 2-га – 255%, 3 –я - 225%.

Якщо є підтвердження зарплатні, але важко розшифрувати суму - то проводиться перерахунок по тому порядку, який був затверджений в 1997 році, спільним листом Міністерством Соціальної Політики, Міністерством Фінансів та Мінобороною.

Що стосується інвалідів, у яких захворювання пов’язане з наслідками аварії на ЧАЕС, то з січня 2012р., по всіх 3-х групах, встановлено мінімальний розмір пенсій на рівні прожиткового мінімуму та додаткова пенсія.

Зміни будуть вноситись ще з 1 липня 2012 року.

Комментариев нет:

Отправить комментарий