Влада Черкащини відзначає позитивні зрушення щодо соціального захисту чорнобильців

Начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Черкаської облдержадміністрації Михайло Скляров, доповідаючи на нещодавній колегії облдержадміністрації про стан упровадження соціальних ініціатив Президента України в області, зокрема, відзначив: «Завдяки консолідованим діям Глави держави Віктора Федоровича Януковича, Уряду, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування всіх рівнів, позитивні зміни торкнулися багатьох жителів області». У своєму виступі керівник Управління дав детальну характеристику втіленню у життя президентських ініціатив на Черкащині.

В області налагоджено тісну співпрацю з громадськими організаціями. Для забезпечення фінансової підтримки їх статутної діяльності, обласною владою та депутатським корпусом у 2012 році передбачено кошти в сумі півтора млн. грн.

Минулого року на рівні Кабінету Міністрів було підписано Меморандуми про взаємодію і співпрацю із Всеукраїнською громадською організацією «Союз Чорнобиль» та Українською спілкою ветеранів Афганістану. Відповідні Меморандуми укладені на рівні області, району та міста.

У рамках виконання владою умов згаданих актів у кожній лікарні створені палати для ветеранів війни, проводиться безкоштовний медогляд учасників бойових дій, відпуск ліків здійснюється із знижкою на десять відсотків або за цінами виробника, в кожному районі та місті запроваджено мережу соціальних аптек.
Надзвичайно актуальним для Черкащини є питання отримання соціальних пільг і гарантій чорнобильцям, адже кожен десятий житель області має статус постраждалого внаслідок ЧАЕС, з них – 10 тис. ліквідаторів.

У 2011 році на 15,2 млн. грн. відбулося зростання надходжень, спрямованих на реалізацію Чорнобильських програм.

За сприяння голови обласної державної адміністрації тільки в 2011 році з обласного бюджету додатково виділено 1 млн. грн. на пільгове медичне забезпечення та вже цього року – 858 тис. грн.

Торік оздоровлено 5513 постраждалих осіб.

В області, вперше за 6 років, у 2011 році на забезпечення житлом постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи з державного бюджету виділено 1038 тис. Забезпечено житлом п’ять сімей, з них дві квартири придбано за рахунок благодійного фонду «За майбутнє Черкащини».

Для Черкащини на виконання соціальних ініціатив Президента України втричі збільшено видатки в сумі 4,7 млн. грн. на придбання житла для чорнобильців, коли на початку року було заплановано 1,4 млн. грн. Це дасть можливість придбати додатково квартири для ліквідаторів.

Головою облдержадміністрації Сергієм Тулубом у березні ц.р. дано доручення головам райдержадміністрацій та міськвиконкомів щодо забезпечення житлом 1-2 осіб, постраждалих на ЧАЕС. Наразі проводиться закупівля квартир у містах Сміла, Умань, Канів та Черкаському, Лисянському, Уманському, Жашківському районах. Цьогоріч за сприяння Сергія Тулуба забезпечено житлом двох інвалідів-ліквідаторів із міст Черкаси та Умань.

Викликає занепокоєння ставлення до категорії чорнобильців влади Черкас. Незважаючи на те, що в місті проживає 1132 інваліди-чорнобильці із 2979 їх загальної кількості в області за останні роки жодної копійки не спрямовано з місцевого бюджету ані на закупівлю житла, ані на медикаментозне забезпечення лікування в міських лікарнях.

Вперше за останні роки на Черкащині, в рамках виконання умов Меморандуму, обласною владою вирішено питання щодо забезпеченням житлом двох родин воїнів-інтернаціоналістів.

На звернення голови облдержадміністрації Сергія Тулуба цього року Мінсоцполітики України виділяє кошти з державного бюджету для придбання житла 13 родинам афганців та вивчає додаткове фінансування на закупівлю житла ще 4-м інтернаціоналістам.

Впродовж минулого року в умовах лікувально-профілактичних закладів області проліковано більше 22 тисяч ветеранів війни, а також 5,5 тис. осіб – в І кварталі нинішнього року. Людям з обмеженими можливостями видано 2168 різних технічних засобів та 834 інвалідні візки. Стовідсотково від потреби, а саме 357 ветеранів війни забезпечені слуховими апаратами.

За підтримки губернатора лише за 4 місяці цього року ветерани отримали 15 автомобілів марки «Део сенс», одну квартиру в м. Черкаси, 45 путівок на оздоровлення в санаторіях Криму. Згодом такі ж путівки отримають афганці та чорнобильці області.

На території Черкащини 2300 інвалідів проживають у системі соціального захисту населення, для цієї категорії громадян діють 14 будинків-інтернатів. Завдяки турботи обласної влади, депутатського корпусу області, керівництва цих установ, спонсорську допомогу підопічних цих закладів 100-відсотково забезпечено продуктами харчування та належними умовами проживання. До речі, при будинках-інтернатах функціонують також підсобні господарства, в яких обробляється 1152,66 га сільськогосподарських угідь, а вирощена продукція урізноманітнює раціон харчування підопічних інтернат них закладів.

Для обслуговування одиноких непрацездатних громадян та інвалідів у районах і містах області функціонує 27 територіальних центрів, відділеннями яких охоплено понад 55 тис. осіб.

Одним із кроків на шляху реалізації соціальних реформ є надання додаткової дотації в розмірі 13,6 млн. грн., доведеної області з державного бюджету та направленої на покращення надання соціальних послуг найуразливішим верствам населення.

На старті – ініціатива щодо відновлення соціальної справедливості з повернення заощаджень вкладникам Ощадбанку по 1000 грн. Розпочинаючи з 1 червня за затвердженим правлінням АТ «Ощадбанк» порядком відкриття рахунків вкладникам, видачі національної картки та виплати компенсаційних коштів ця частина боргу має бути повернута значній кількості громадян.

Отже, проголошені Президентом України ініціативи нерозривно пов’язані з посиленням соціального захисту та відчутним покращенням життєвого рівня населення, зростанням його добробуту».

Комментариев нет:

Отправить комментарий