Заступник міністра відповідає Соціально-екологічній партії "Союз. Чорнобиль. Україна"


МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Соціально-екологічна партія «Союз. Чорнобиль. Україна.»
Адміністрація Президента України

Про звернення громадської організації

Міністерство соціальної політики України на виконання доручення Секретаріату Кабінету Міністрів України від 13.09.2012 № 36621/1/1-12 розглянуло звернення Соціально-екологічної партії «Союз. Чорнобиль. Україна.» до Адміністрації Президента України і в межах компетенції повідомляє.

Фактично у державному бюджеті на 2012 рік видатки на ліквідацію наслідків Чорнобильської катастрофи, соціальний захист та пенсійне забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, передбачені Міністерству соціальної політики, Міністерству надзвичайних ситуацій та Пенсійному фонду у загальному обсязі 12,2 млрд. грн., що на 49,3 % більше ніж було спрямовано у 2011 році.
 
Це найбільший показник видатків на соціальний захист.

Стосовно невиконання, на думку заявників, п.2 ч.і Меморандуму про взаємодію і співробітництво між Кабінетом Міністрів України та Всеукраїнською громадською організацією інвалідів „Союз Чорнобиль України" (далі-Меморандум), де зазначено, що виплату пенсій, заробітної плати та інших соціальних виплат, надання пільг, гарантій та компенсацій має бути забезпечено у розмірах, не менше ніж ті, що фактично виплачуються (надаються) на дату підписання Меморандуму, то Уряд виконує свої зобов'язання, оскільки у цьому пункті не брав зобов'язання щодо забезпечення виплат за судовими рішеннями.

Щодо збільшення компенсаційних виплат.

Після прийняття закону про Держбюджет України на відповідний рік відповідно до Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних з соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.09.2005 № 936, Мінсоцполітики у десятиденний строк, виходячи з розроблених МОЗ фізіологічних (медичних) норм харчування і даних Держкомстату щодо середніх цін на продукти харчування, що склалися у регіонах за попередні три місяці, визначає у розрізі регіонів розміри грошової компенсації вартості продуктів харчування для громадян, віднесених до категорій 1 і 2 постраждалих.

Розмір грошової компенсації вартості продуктів харчування для громадян,
віднесених до категорії 1 та 2 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2012 рік затверджено наказом Мінсоцполітики України від 30.01.2012 № 44 „Про встановлення розмірів грошової компенсації вартості продуктів харчування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2012 рік".

Дійсно, розміри цієї компенсації починаючи з 2010 року залишаються незмінними, оскільки фінансування Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» проводиться виключно в межах бюджетних призначень відповідно до законів України про Державний бюджет України на відповідні роки. Збільшення розмірів компенсаційних виплат можливе лише за умови суттєвого збільшення фінансування з державного бюджету.

У зв'язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», органами Пенсійного фонду України з 01.01.2012 перераховано розміри пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, та у зв'язку з втратою годувальника з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, з урахуванням середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2006 рік, що застосовується для обчислення пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, щомісячної компенсації сім'ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, з 01.07.2012 - майже на 30 відсотків підвищено мінімальний розмір пенсії інвалідам з числа потерпших внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Тільки на запровадження цієї постанови-та-підвищення пенсійних виплат у Державному бюджеті на 2012 рік враховано додатково 2,2 млрд.гривень.

На виконання положень постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.12 № 327 «Про підвищення рівня соціального захисту населення» органами Пенсійного фонду України з 01.05.2012 здійснено перерахунки пенсій, в тому числі особам, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, яким призначено пенсії за віком, по інвалідності відповідно до законів України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», «Про наукову і науково-технічну діяльність», в тому числі зі зменшенням пенсійного віку згідно зі статтею 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з застосуванням середньої заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2007 рік та середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, у тому числі в сільському господарстві, за 2007 рік.

У листі Соціально-екологічної партії зазначено факт, який не відповідає дійсності, а саме: небажання Мінсоцполітики та її керівника вирішувати нагальні проблеми чорнобильців, оскільки Мінсоцполітики постійно вживає заходи з пошуку шляхів щодо посилення соціального захисту постраждалих громадян.

Разом з тим, необхідно зазначити, що Віце-прем'єр-міністр України - Міністр соціальної політики С. Тігіпко для обговорення та врегулювання проблемних питань щодо покращення соціального захисту постраждалих громадян періодично зустрічається з керівництвом ВГОІ «Союз Чорнобиль України».

За результатами наради у Кабінеті Міністрів України, яка відбулася 21.03.2012, було створено Робочу групу з узагальнення проблемних питань, пов'язаних із призначенням пенсій інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії Чорнобильській АЕС, до складу якої увійшли представники понад 10 центральних органів виконавчої влади, Пенсійного фонду та Всеукраїнської громадської організації інвалідів „Союз Чорнобиль України".

За результатами роботи Робочої групи опрацьовуються та поетапно вирішуються проблемні питання та висловлені громадянами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також громадськими організаціями пропозиції по всіх категоріях осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Зокрема, Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 16.07.2012 № 685 „Про комісії з визначення даних про заробітну плату (грошове забезпечення), одержану особою за роботу (службу) в зоні відчуження в 1986-1990 роках". Це дозволить надати дієву допомогу інвалідам-чорнобильцям з числа кадрових військовослужбовців та інших осіб в частині визначення даних про їхній заробіток, одержаний за роботу (службу) в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у випадках, коли підприємство, установу, організацію, військову частину, інше військове формування, орган та підрозділ внутрішніх справ або цивільного захисту ліквідовано без правонаступника, внаслідок чого особа не може надати до органу Пенсійного фонду України довідку про заробіток в зоні відчуження встановленого зразка.

Згідно із постановою при Міноборони, МВС, МНС та СБУ створено центральні комісії, а при їх регіональних органах триває створення регіональних комісій.

За рішеннями цих комісій передбачається видавати громадянам довідки про заробіток для органів Пенсійного фонду України.

Також Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 26.09.2012 № 886 „Про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках", якою передбачено вирішення питання видачі довідок про заробітну плату, одержану за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, цивільним особам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - інвалідів внаслідок каліцтва або захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1) та особам, які втратили годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, за умови, якщо у пенсійній справі особи відсутня довідка про заробітну плату, одержану за роботу в зоні відчуження, за якою нараховано пенсію, або є довідка, яку було видано з порушенням норм чинного на той час законодавства з оплати праці за виконання робіт з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та не враховано при розрахунку пенсії (пенсію призначено у мінімальному розмірі), у разі, коли підприємство, установу, організацію ліквідовано без правонаступника.

За результатами зустрічей з громадськими організаціями опрацювання та поетапне вирішення проблемних питань по всіх категоріях осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, триває та реалізовуватиметься з урахуванням фінансових можливостей бюджету при доопрацюванні проекту Державного бюджету на 2013 рік.

   Заступник Міністра                Л. Дроздова



4 комментария:

  1. добило то что --Стосовно невиконання, на думку заявників, п.2 ч.і Меморандуму ... то Уряд виконує свої зобов'язання, оскільки у цьому пункті не брав зобов'язання щодо забезпечення виплат за судовими рішеннями,... то есть уряд подписал меморандум, но некоторые пункты(выбирает их сам уряд) он не выполняет потому что не хочет выполнять .

    ОтветитьУдалить
  2. Ви, пані Дроздова, все посилаєтесь на Постанови КМУ, по питанням заробітних плат працівників за роботу в зоні відчуження, То віїх самі візьміть і перечитайте, вони являються ще чинними , усі з квітня 1986р.А вже в 1997р. Міністерство соцзахисту населення від 24.04.1997р.№06-1635кому розповідало? на яких документах базуються всі оці виплати, та ще й наведені приклади розрахунків.
    То простому люду, виходячи ось з цього і так зрозуміло, що в 1986-1990р.гроші до людей не доходили, а ось в 21 сторччі архіви анульвані, а ви тепер наші "защитнички", чим займаєтесь? Пишите, та переписуєте нам в відповідь на наші заяви все нові і нові постанови КМУ.ЗАДУМАЙТЕСЬ.....

    ОтветитьУдалить
  3. Даже без фейс-контроля видно , что от этого ВИННИПУХА , кроме пустого горшка , ничего не дождешся . Если у нее и ей подобных тружеников-захребетников ,что зарплаты , что пенсии платятся десятками тысяч гривен . На медобслуживание в Феофании , беднягам выделяется 200 млн.грн. , чуть меньше , чем 300 млн.грн.всему сельскому населению Украины , либо 4 грн./мес. на каждого ЛНА на ЧАЭС . А если сказать про ГАРАНТА , так и вообще челюсть отвиснет , учитывая , что на его содержание и благоухание тратится ежесуточно порядка 1,5 млн.грн. , что больше , чем тратится на президнтов России и США вместе взятых . КАКОВО , А ? И действительно , откуда на НАРОД деньгам . взяться ? ВООБЩЕМ , ЗНАЕТЕ КАК ИМ ЦАРЯ НЕЛЕГКО ?

    ОтветитьУдалить
  4. если бы Кличко в своей предвыборной программе написал что он каждый день на работе в ВР будет давать хотя бы одному регионалу хотя бы один подзатыльник, то я думаю что он набрал бы больше голосов.

    ОтветитьУдалить