Прикарпаття: Комісія обговорила статус осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи


24 січня під головуванням заступника голови Івано-Франківської облдержадміністрації Романа Іваницького відбулося засідання Комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 Розглянуто справи осіб, які звернулися до Комісії вперше та повторно, а також документи щодо статусу, які подали райдержадміністрації та виконавчі комітети міських рад міст обласного значення.

 Рішення щодо статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, прийнято згідно з чинним законодавством, зокрема про направлення п’яти справ на розгляд Комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, при Міністерстві соціальної політики України.

Довідково:

СТАТУС ОСІБ, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВНАСЛІДОК ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ
 
 Стаття 9. Визначення осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

 Особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, є:

1)     учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - громадяни, які брали безпосередню участь у ліквідації аварії та її наслідків;

2)     потерпілі від Чорнобильської катастрофи - громадяни, включаючи дітей, які зазнали впливу радіоактивного опромінення внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 Стаття 10. Визначення осіб, які належать до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

 Учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС вважаються громадяни, які безпосередньо брали участь у будь-яких роботах, пов'язаних з усуненням самої аварії, її наслідків у зоні відчуження у 1986-1987 роках незалежно від кількості робочих днів, а у 1988-1990 роках - не менше 30 календарних днів, у тому числі проведенні евакуації людей і майна з цієї зони, а також тимчасово направлені або відряджені у зазначені строки для виконання робіт у зоні відчуження, включаючи військовослужбовців *, працівники державних, громадських, інших підприємств, установ і організацій незалежно від їх відомчої підпорядкованості, а також ті, хто працював не менше 14 календарних днів у 1986 році на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві. Перелік цих пунктів визначається Кабінетом Міністрів України.


Комментариев нет:

Отправить комментарий