Союз Чорнобиль звертається до міністра соціальної політики України


18 березня 2013 року № 146
Міністру соціальної
політики України
Королевській Н.Ю.

Щодо заходів по підвищенню дієвості департаменту
«З питань соціального захисту населення, яке
постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи»

Шановна Наталіє Юріївно !

Центральна Рада Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» від 27 лютого 2013 року прийняла рішення звернутися до Вас з проханням створити в Міністерстві соціальної політики України департамент «З питань соціального захисту населення, яке постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи» більш впливовим.

Необхідно передати в цей Департамент функції соціального захисту, забезпечення житлом, реалізацію державної будівельної програми по зонах Чорнобильської катастрофи, дитячого харчування, санаторного оздоровлення, пенсійного забезпечення та виплати компенсацій і допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
 
На теперішній час в Міністерстві соціальної політики України чотири Департаменти займаються реалізацією чорнобильських програм, між цими департаментами відсутня зкоординованість дій і ними керують різні заступники Міністра. Крім того, окремі програми виконують: Державна служба з питань надзвичайних ситуацій; Національне агентство з управління зоною відчуження; Пенсійний фонд України; Міністерство регіонального розвитку та будівництва України. В цілому на 2013 рік Державним бюджетом України виділяється більше 11 млрд. грн. на подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

В 2010 році вийшов термін дії «Загальнодержавної програми з подолання наслідків Чорнобильської катастрофи». Нова загальнодержавна програма на наступні 10 років відсутня. Також відсутній орган державної виконавчої влади, який би розробляв стратегію дій Уряду, визначав ідеологію законодавчих ініціатив та розробляв урядові і відомчі нормативні документи. Недопустимим є те, що з 2000 року міністерства і відомства України, які відповідальні за виконання чорнобильських програм, жорстко конкурують один з одним при формуванні чорнобильського розділу Державного бюджету України на черговий рік, між ними відсутнє узгодження дій. Все це призводить до того, що під скорочення потрапляють життєво необхідні програми (медична, житлова, дитяча, пенсійне забезпечення).

Також, ми на своєму досвіді добре знаємо, що якщо орган виконавчої влади, який відповідає за конкретну програму, починає відповідати за ще якісь програми і функції, то це негайно негативно впливало на ефективність виконання державних чорнобильських програм.

При реформуванні структури Міністерства соціальної політики України просимо Вас зміцнити Департамент соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, зробити його відповідальним за виконання всіх соціальних чорнобильських програм, в тому числі передати йому частину функції по виконанню соціальних програм, які нині виконують інші міністерства і відомства. Також необхідно здійснювати оперативне керівництво за діяльністю чорнобильських регіональних управлінь і відділів. Це необхідно тому, що медична і дитяча програми, санаторне оздоровлення, соціальний захист населення, яке проживає на забруднених територіях, мають свою специфіку і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, принципово відрізняється від соціальних програм інших соціальних груп населення України.

При необхідності, просимо Вас вийти з ініціативою на Президента України щодо створення державної служби з питань соціального захисту населення, яке постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи.

З повагою,
Президент ВГОІ
«Союз Чорнобиль України»
Ю.Б. Андреєв

Комментариев нет:

Отправить комментарий