Відповідь Міністра соціальної політики України Королевської Н. Ю


Уважаемая Наталья Юрьевна после парламентских слушаний решил написать Вам письмо. Все по тому злосчастному постановлению 1210.Я Седов Сергей Васильевич г.Тернополь ул. Каминна 0 кв.0 тел. хххххххххх в мае 1986г. участвовал в ликвидации аварии на ЧАЭС получил в то время 43,5 рентген и в настоящее время войну за пенсию. У меня возникло несколько вопросов. 

1.Почему при определении пенсии не вчитывается выплаченная, согласно распоряжению Совета Министров СССР от 17 мая 1986 г. № 964 и постановления Сов Мина СССР от 21.04 1988г.№ 491-106 ,одноразовая премия , лицам получившим предельно допустимую дозу радиации. Ведь таких лиц не так уже и много осталось в живых.

2. Почему согласно письма Мин. соц. Политики Украины от 07.07.2012г.№7375/0/14-12/20 при определении пенсии не вчитывается оплату рабочего времени в состоянии боевой готовности, обусловленную указанием МВД СССР №1/5725 от.21.10.86 г. которое было продублировано указанием УПО МВД УССР № 3/7/1587 от 17.12.1986 г. Ведь согласно этих указаний проводилась оплата лицам которых не выводили на отдых из зоны повышенной радиации. Да и в 2003-2006 годах через суды пенсионный фонд принимал эти оплаты при расчете пенсий.

3. Почему при определении пенсии не вчитывается требование постановления Сов Мин.СССР от 7 мая 1986 г.№524-156 которое было продублировано постановлением Сов Мин.УССР от 8 мая 1986 г. № 168-5 где четко указано: Выплачивать военнослужащим воинских частей и органов Комитета государственной безопасности СССР, а также лицам начальствующего и рядового состава органов внутренних дел, выполняющим служебные обязанности в зоне Чернобыльской АЭС, должностные оклады и оклады по воинскому или специальному званию в двойном размере. Да и в 2003-2006 годах через суды пенсионный фонд принимал эти оплаты при расчете пенсий. Вот так и получилось одним с подачи Андреева Ю.Б. выплачивают максимальные пенсии, а другие остались в салоне для некурящих. А про солдат срочной службы и про эвакуированных вообще забыли. Мы были уже зрелые мужики и знали на что идем, а они в чем они провинились?


С уважением Седов С.В.

Відповідь  Міністра соціальної політики України
Королевської Н. Ю



Сергей, здравствуйте! Развернутый ответ наших специалистов на Ваше обращение:

Департаментом пенсійного забезпечення та соціального захисту інвалідів розглянуто звернення Сергія Седова, яке надійшло на ім’я Міністра соціальної політики України Королевської Н. Ю. через соціальні мережі, і в межах компетенції повідомляється.

Щодо одноразової винагороди за отриману гранично допустиму дозу опромінення.
 
Розпорядженням Ради Міністрів СРСР від 17.05.1986 №964-рс голові Урядової комісії було надано право виплачувати працівникам одноразову винагороду за виконання особливо важливих і відповідальних робіт в залежності від небезпеки їх проведення в розмірі до 1000 карбованців.

Також, цим розпорядженням було встановлено, що у тих випадках, коли працівник отримав гранично допустиму дозу радіації і в зв’язку з цим не допускається для подальшої роботи в зазначених зонах небезпеки, йому виплачується одноразова винагорода у розмірі п’ятикратної місячної тарифної ставки (посадового окладу), а особам офіцерського складу військових частин, офіцерського та начальницького складу органів КДБ СРСР і внутрішніх справ – трьох місячних окладів грошового утримання за посадою та військовим чи спеціальним званням, прапорщикам, мічманам і військовослужбовцям надстрокової служби, особам молодшого начальницького і рядового складу органів КДБ СРСР і внутрішніх справ – 500 крб., військовослужбовцям строкової служби і військовим будівельникам – 300 карбованців.

До середнього заробітку для нарахування пенсії включаються всі елементи грошового забезпечення за умови, що вони не носять разового характеру, тобто одноразова винагорода до середнього заробітку для обчислення пенсії не включається.

Щодо включення сум компенсацій працівникам протипожежної служби за постійне перебування у 30-кілометровій зоні Чорнобильської АЕС у резерві у стані бойової готовності до середнього заробітку для обчислення пенсії відповідно до Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (далі – Закон).

Державні пенсії особам, віднесеним до категорії 1, що передбачені статтею 54 Закону, призначаються у встановленому порядку – із заробітку, одержаного особою за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках.

Години постійного перебування у 30-кілометровій зоні Чорнобильської АЕС працівників протипожежної служби у резерві у стані бойової готовності, незважаючи на фактично проведену додаткову оплату, не вважаються роботою (виконанням службових обов’язків) в зоні відчуження.

З огляду на зазначене компенсації, виплачені за цей обліковий період виходячи з тарифних ставок (посадових окладів), а працівникам з числа начальницького складу – й окладів за спеціальне звання не враховуються до середнього заробітку для обчислення пенсії по інвалідності або пенсії у зв’язку з втратою годувальника відповідно до Закону.

Щодо підвищення посадового окладу та окладу за військовим або спеціальним званням у подвійному розмірі військовослужбовцям військових частин і органів Комітету державної безпеки СРСР, а також особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ, що виконували службові обов’язки в зоні Чорнобильської АЕС.
Абзацом другим пункту 1 постанови ЦК КПРС, Президії Верховної Ради СРСР, Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС від 07.05.1986 №524-156 „Про умови оплати праці та матеріального забезпечення працівників підприємств і організацій зони Чорнобильської атомної електростанції” військовослужбовцям військових частин і органів Комітету державної безпеки СРСР, а також особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ, що виконували службові обов’язки в зоні Чорнобильської АЕС, передбачалося виплачувати посадові оклади та оклади за військовим або спеціальним званням у подвійному розмірі.

За такими особами середній заробіток за місцем служби не зберігається.

Розпорядженням Ради Міністрів СРСР від 23.05.1986 №1031рс було поширено порядок та умови підвищеної оплати праці, передбачені розпорядженням Ради Міністрів СРСР від 17.05.1986 №964рс, на військовослужбовців, начальницький та рядовий склад органів внутрішніх справ.
 
Щодо кратності оплати праці за виконання робіт в зоні відчуження, то її було встановлено у III зоні небезпеки у 5-кратному розмірі, у II зоні – у 4-кратному розмірі та у I зоні – у 3-кратному розмірі.

На решті території зони відчуження, що не була віднесена до зон небезпеки (зона особливого контролю), оплата праці повинна була провадитися з дня аварії в 1-кратному розмірі тарифних ставок, окладів, посадових окладів відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР від 08.05.1986 №168-5 „Про умови оплати праці і матеріального забезпечення працівників підприємств і організацій зони Чорнобильської атомної електростанції” та абзацу четвертого підпункту першого пункту 1 постанови Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради від 10.06.1986 №207-7 (постанова ЦК КПРС, Президії Верховної Ради СРСР, Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС від 07.05.1986 №524-156, лист Держкомпраці УРСР і Укрпрофради від 08.01.1987 №05/2-25-2/03-51-8).

За рішенням Урядової комісії від 02.02.1987 №351 після 01.03.1987 поняття „зона небезпеки” не застосовувалося. Кратність оплати праці було встановлено цим рішенням по окремих територіях зони відчуження.

Щодо пенсійного забезпечення пенсійного забезпечення осіб, які приймали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок чого стали інвалідами та осіб, евакуйованих у 1986 році із зони відчуження.

З 01.01.2012 згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210 запроваджено гарантовані мінімальні виплати для інвалідів-ліквідаторів у відсотках до прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність: для інвалідів І групи – 285%; для інвалідів ІІ групи – 255%; для інвалідів ІІІ групи – 225% (як для інвалідів війни); для інших інвалідів, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, І, ІІ та ІІІ групи відповідно 150%, 125% та 110%.

Щодо поліпшення пенсійного забезпечення.

З метою поліпшення пенсійного забезпечення осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Мінсоцполітики на даний час опрацьовуються зміни, зокрема: з питання визначення мінімального розміру пенсійної виплати; призначення пенсій у зв’язку з втратою годувальника без встановлення причинного зв’язку смерті учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з Чорнобильською катастрофою; щодо визначення заробітної плати, для осіб, які пропрацювали у зоні відчуження ІІІ зони небезпеки, не менш як 12 місяців у період з 26 квітня 1986 р. до 1 серпня 1987 р. за будь-який повний календарний місяць роботи; проведення осучаснення середньої заробітної плати для обчислення пенсії за 2007 рік, як це зроблено з травня 2012 року для одержувачів пенсій відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”; підвищення мінімального розміру пенсії осіб, евакуйованих у 1986 році із зони відчуження, до рівня мінімального розміру пенсії учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; підвищення розмірів додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, особам, які належать до категорій 2-4; підвищення розміру щомісячної компенсації сім’ям за втрату годувальника із числа осіб, віднесених до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.


ПРОДОЛЖЕНИЕ СЛЕДУЕТ

7 комментариев:

  1. Укрпрофради від 10.06.1986 №207-7 .Что-то я совсем затупил.Почему премию не учитывают?Разве на тех ,кто работал в зонах 3.2.1 премиях распространяется.О премиях умалчивают.

    ОтветитьУдалить
  2. спочатку потрібно закінчити перевірки включно всих а потім ставити питання про підняття пенсій.а то вже деже багато героїв з радчі,вільчі і ораного.збільшити на цей час штат архівуі і хай працюють там замість практики студенти.

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Сколько было проверок? И где гарантия что это последняя проверка,что не останется Андреевских прилипал типа Болтенкова, когда-же нам жить

      Удалить
    2. Какие премии?Какие проверки?что за бред-Премию вам выдадут в нашей стране только посмертно!Выполнение чернобыльских законов-в первую очередь пенсии6.8.10минималок,а мы уже сломались?-хотябы нам кость кинули,,премию,,а итог будет...ПОКАЖУТ-ГДЕ ПРИШИВАЕТСЯ РУКАВ!а не премия

      Удалить
  3. "З огляду на зазначене компенсації, виплачені за цей обліковий період виходячи з тарифних ставок (посадових окладів), а працівникам з числа начальницького складу – й окладів за спеціальне звання не враховуються до середнього заробітку для обчислення пенсії по інвалідності або пенсії у зв’язку з втратою годувальника відповідно до Закону."
    "За такими особами середній заробіток за місцем служби не зберігається."
    Зароботная плата,за период пребывания в зоне"формировалась из таких вот выплат,и если следовать логике Департамента пенсійного забезпечення та соціального захисту інвалідів,то получается,что и кратность,по зонам,премии там всякие,за награды и прочие выплаты,не могут относиться к среднему зароботку,т.к. это были одноразовые выплаты....
    Господа из Министерства социальной политики Украины,может стоило бы определиться более конкретно по законодательству?Были законы и постановления,а Вы вот так,одним розчерком пера - чвирк ручкой,и нет постановлений.
    Хотелось бы услышать мнения Ярослава по :
    "опрацьовуються зміни :
    щодо визначення заробітної плати, для осіб, які пропрацювали у зоні відчуження ІІІ зони небезпеки, не менш як 12 місяців у період з 26 квітня 1986 р. до 1 серпня 1987 р. за будь-який повний календарний місяць роботи;"
    Т.е. от привязки к зароботной плате,в её извращённой форме,отказываться не собираются?

    ОтветитьУдалить
  4. Да писаки дописальсь. В элементарных вещах не розбираются. Было в зоне отчуждения четыре зоны опасности а именно: 3, 2, 1 и зона особого контроля согласно решения Правительственной комиссии УССР №87 от 7.08.1986 г. и №108 от 19.08.1986 г. в зависимости от уровня радиактивного загрязнения. В частности в зоне особого контроля где уровень был от 2 -х до 5 миллиренген оплата труда производилась с кратностью 2. Писаки из соцполитики открйте книгу в пенсионном фонде под авторсмством ЗайчукНикитенко и почитайте и не вешайте людям очередную лапшу. А то как то получается "штучно" и не "корректно". Слова вашей коллеги Уяздовской.

    ОтветитьУдалить
  5. гражданским у кого была зарплата сейчас на все начихать.у них на данный период пенсии стали больше даже чем по суду.а нас военных теперь в счет не берут.нас стало мало.как сказал наш новый миллиардер тегипко и с чей подачи нас кинули-ОНИ ВЫПОЛНЯЛИ СЛУЖЕБНЫЙ ДОЛГ.пусть сидят на минималке.а он сел в депутаты.военные чернобыльцы оказались слабее гражданских.те свое взяли.

    ОтветитьУдалить