Київ впроваджує прототип страхової медицини


Чорнобильці, воїни-інтернаціоналісти та породіллі зможуть отримати медикаменти за рахунок Муніципальної лікарняної каси

Міська влада має плани щодо покращення соціального захисту малозахищених верств населення за рахунок Муніципальної лікарняної каси, шляхом виділення додаткових коштів на оплату членських внесків. У першу чергу до програми залучать чорнобильців, воїнів-інтернаціоналістів та породіль.

Як зазначає директор Департаменту охорони здоров’я Віталій Мохорєв, міська держадміністрація, у рамках реалізації завдання соціальних ініціатив Президента України, виступила з ініціативою соціально захистити та підтримати найуразливіші категорії киян. “Напрацьовані пропозиції, які передбачають цільове фінансування з міського бюджету членських внесків та всі подальші щомісячні платежі у Муніципальну лікарняну касу.


Проект реалізовуватиметься у кілька етапів. Нині ж стати членами лікарняної каси та отримувати допомогу в разі стаціонарного лікування зможуть чорнобильці, воїни-інтернаціоналісти та породіллі. Тож зазначені категорії киян, не витрачаючи жодних коштів, при необхідності завжди будуть забезпечені потрібними для повноцінного лікування в умовах стаціонару препаратами”,— пояснив Віталій Мохорєв.

Додамо, відповідний проект рішення Київська міська державна адміністрація подала на розгляд депутатам Київради. Проект передбачає внесення змін до міської цільової програми “Турбота. Назустріч киянам” на 2011-2015 роки.

Нагадаємо, Муніципальна лікарняна каса працює уже понад два роки. Так, уже проліковано близько 4 тис. людей, надано допомогу закладам охорони здоров’я у вигляді медикаментів та засобів медичного призначення більше, ніж на 2 млн грн, забезпечено хворих ліками за безкоштовними рецептами на суму близько 700 тис. грн й відшкодовано лікування у випадку, коли хворі не змогли за рахунок лікарняної каси отримати медичну допомогу, на суму близько 400 тис. грн.

“Середня вартість лікування одного випадку захворювання у нас в лікарняній касі складає 631 грн. В стаціонарі на добу каса витрачає 100 і більше гривень, тобто за ці кошти можна цілком нормально пролікуватися”,— каже виконавчий директор благодійної організації “Муніципальна лікарняна каса м. Києва” Володимир Долот.

Категорії киян, яких стосується ця ініціатива, позитивно відгукуються про проект. Так, наприклад, акушерські стаціонари сприймають таку ініціативу дуже позитивно. Як зазначив заступник головного лікаря перинатального центру Олег Маланчук, створення цих акушерських пакетів дасть можливість використовувати їх без залучення засобів, які приносять із собою вагітні жінки в стаціонар. Це збереження стерильності, використання тих матеріалів, які потрібні в акушерських стаціонарах і які використовуватимуться централізовано тощо.

Голова Київської міської Спілки ветеранів Афганістану Микола Гончаренко теж відзначив, що таке започаткування влади є доброю справою. “Особливо, якщо така ініціатива не разова. Якщо міська влада в особі голови КМДА Олександра Попова і в подальшому буде поліпшувати соціальний захист ветеранів війни та створювати належні умови для нормальної життєдіяльності, ми радо підтримуватимемо це започаткування”,— наголосив пан Гончаренко

Оксана ДОБРУЧ “Хрещатик”
Фото Бориса КОРПУСЕНКА

Комментариев нет:

Отправить комментарий