На Черкащині створюють сприятливі умови для діяльності інститутів громадянського суспільства

Про удосконалення співпраці влади та інститутів громадянського суспільства йшла мова під час круглого столу, організованого за сприяння Українського незалежного центру політичних досліджень (УНЦПД), Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення (ВУАССОН), Черкаської обласної державної адміністрації та обласної ради.

– Як відомо Президент України Віктор Янукович 24 березня 2012 року своїм Указом затвердив Стратегію державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні, – зазначив заступник голови обласної ради Василь Касян.

–Забезпечено нове сприятливе законодавче поле для створення та діяльності інститутів громадянського суспільства. Ухвалено зміни до Бюджетного кодексу, якими передбачено розширення можливостей для фінансової підтримки громадських об’єднань на конкурсних засадах. Президентом України також утворено Координаційну раду сприяння розвитку громадянського суспільства, представники якої сьогодні присутні на цьому зібранні.

Директор Департаменту з суспільно-політичних питань та регіональної політики обласної державної адміністрації Юрій Тимошенко ознайомив учасників круглого столу з регіональною Програмою сприяння розвитку громадянського суспільства в Черкаській області на 2014-2016 рр.

Програма – це документ, що інтегрує в собі всі ті напрями, які закладені в ряді інших програм (молодіжних, для ветеранів, чорнобильців). Серед яких – питання громадських консультацій, запровадження механізмів конкурсного фінансування соціальних інститутів громадянського суспільства, практика якого вже існує, просвітницької роботи у сфері розвитку громадянського суспільства в області; вивчення громадської думки; фінансового забезпечення Програми. Загальний обсяг фінансових ресурсів, спрямованих на реалізацію Програми, становить 351 тис. гривень на один рік.

Як зазначив Василь Касян, в обласному бюджеті на 2013 рік передбачено 77 тис. гривень для проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених молодіжними громадськими організаціями та ініціативними групами області.

Кошторисні призначення на фінансову підтримку 12-ти громадських організацій інвалідів та ветеранів Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, як головному розпоряднику коштів, становлять 1 млн. гривень. Станом на 1 листопада профінансовано 517 770 тис. гривень.

Василь Петрович запевнив, що обласна рада та обласна державна адміністрація і надалі підтримуватимуть діяльність громадських об’єднань, працюючи у напрямку державної політики, яку проводить Президент України Віктор Янукович та Уряд України.

- Звичайно органи виконавчої влади, політичні сили, обласна адміністрація та обласна рада, громадські об’єднання працюють в однаковому напрямку – з метою покращення стану життєдіяльності жителів області. Відомо, що в селах Черкаської області створені органи самоорганізації. Сьогодні існує зацікавленість у тому, щоб допомогти на Черкащині створити мережу громадської активності людей. Фокус Програми має бути зосереджений не лише на громадські структури, а й на широкий загал людей, які бажають вирішити різноманітні проблеми, – зазначив Голова Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення Андрій Крупник.

Керівник Програми розвитку громадянського суспільства (Український незалежний центр політичних досліджень) Максим Лациба висловив пропозицію обласній раді провести семінар з секретарями місцевих рад і запропонувати план роботи зі створення статутів територіальних громад, оскільки вони є не в усіх населених пунктах області.

У Черкаській області налічується значна кількість інститутів громадянського суспільства. На кінець вересня 2013 року Головним управлінням юстиції у Черкаській області легалізовано 722 громадські організації, 191 благодійну організацію, 53 професійні спілки різної спрямованості.

За спрямуванням громадські організації поділяються таким чином:

- професійні – 24,0%;
- фізкультурно-спортивні – 20,9%;
- правозахисні – 11,9%;
- молодіжні – 10,8%;
- ветеранів та інвалідів – 8,7%;
- освітні, культурно-виховні – 8,0%;
- організації роботодавців – 2,9%;
- національних та дружніх зв’язків – 2,5% та ін.

Найбільш структурованими об’єднаннями є громадські організації ветеранів, інвалідів, чорнобильців, молодіжні та професійні. Найбільш чисельне профспілкове об’єднання – Федерація профспілок Черкаської області, до складу якої входять 2 863 первинних профспілкових організації.

У навчальних закладах області діють 1 112 волонтерських загонів, які об’єднують близько 14 тис. учнів. Обласна, міськрайонні організації Товариства Червоного Хреста залучають більше 15 тисяч волонтерів для надання медичної, соціально-побутової допомоги літнім людям і молоді. В населених пунктах, де відсутні заклади охорони здоров’я або віддалені від центральних садиб (хуторах), функціонує 54 волонтерські громадські пункти з надання першої невідкладної допомоги.


Комментариев нет:

Отправить комментарий