ЛУЦЬК. «Миколайчики» для луцьких «чорнобильців»: єпархія вшанувала ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Розпитувати кожного з цих людей, які сиділи в актовому залі департаменту соціальної політики міської ради, про їхню долю, це найперше рвати серце їм. Жінки у першому ряді виявилися переселенками з «самої Прип’яті», і, як кажуть, стали найпершими ліквідаторами тієї  страшної техногенної катастрофи. Вже скільки років живуть на Волині, а душа тягнеться до рідного дому… Тільки, признаються, вже мало хто із земляків лишився на цьому світі, та й самі собі не вірять, що просто дожили до цього часу.

Волинська єпархія вшанувала ліквідаторів аварії на ЧАЕС у день пам’яті святителя і чудотворця Миколая. «Ось і про нас згадали!» – говорили чорнобильці. Ростислав Адамович Кухтей, в.о. Голови ВГО «Спілка Чорнобиль» повідомив, що це перший приклад співпраці їхньої організації з Церквою, причому перший і єдиний за всі роки, що минули після аварії на ЧАЕС, загалом в Україні.


З луцькими «чорнобильцями» зустрілися міський голова Микола Романюк, секретар Волинської єпархіїпротоієрей Миколай Бондарук та голова єпархіального інформаційно-просвітницького відділу протоієрей Валентин Марчук. Священики передали присутнім благословення митрополита Волинського і Луцького Ніфонта. Міський голова Микола Романюк відзначив, що Волинська єпархія і сам владика Ніфонт є, так би мовити, потужними благодійниками для нужденних. Завдяки спільним з міською радою акціям єпархії на ділі виконується заповіт Ісуса Христа: любити ближнього, як самого себе. Різні соціальні групи отримували і матеріальну, і моральну підтримку від Волинської єпархії, за що міський голова щиро вдячний владиці Ніфонту.

Земне життя святителя і чудотворця Миколая було сповнене турботи про людей, виявів милосердя щодо них. І луцьким «чорнобильцям» таким виявом доброти від Церкви стали гарні продуктові набори. Їх отримали і ліквідатори, і родини ліквідаторів, котрі вже, на жаль, не з нами на цьому світі. Ростислав Кухтей сказав, що повсякчас кількість людей, котрі захистили світ від «мирного» атома, скорочується. «Вони відходять від нас. Тому такою дорогою є піклування і Церкви, бо часто у цих людей надія тільки на Бога», - наголосив він.

«Турбота про таких людей – це спільна справа держави і Церкви. Церква там і з тими, кому важко. Церква існує на людські пожертви, і таке їхнє застосування є богоугодною справою», – впевнений протоієрей Валентин Марчук.

Волинська єпархія УПЦ і надалі співпрацюватиме зі «Спілкою Чорнобиль», аби молитвою і добрими справами полегшувати життя людей, які у свій час своїми, зламаними долями захистили цей прекрасний, створений Богом, світ.


Комментариев нет:

Отправить комментарий