У минулому році Центром радіаційної медицини обласної лікарні проліковано більше 5 тисяч чорнобильців на суму 880 тисяч гривень

У Черкаській області проживає понад 120 тис. осіб, які мають статус громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Наш край посідає п’яте місце в Україні за їх кількістю, тому це передбачає великий обсяг роботи в цьому напряму, а також відповідальність, людяність, і розуміння потреб чорнобильців.

Завдяки сприянню голови облдержадміністрації Сергія Тулуба, додатково з обласного бюджету виділено 1,2 млн. грн. на пільгове медичне обслуговування чорнобильців.

За дорученням очільника області директор Департаменту соціального захисту населення Михайло Скляров відвідав Обласний центр радіаційного захисту населення, щоб обговорити з його директором Ларисою Дудник шляхи покращення медикаментозного забезпечення осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи в Черкаській області.

Лариса Михайлівна повідомила, що в минулому році Центром радіаційної медицини обласної лікарні проліковано більше 5 тис. чорнобильців на загальну суму 880 тис. грн. Цьогоріч фінансування з обласного бюджету збільшено.

Також вона відзначила, що для надання стаціонарної медичної допомоги особам, які зазнали впливу радіації, в Центрі розгорнуто 125 спеціалізованих ліжок. Значно покращилося і медикаментозне забезпечення чорнобильців. Якщо у 2010 році середня вартість витрат на медикаментозне забезпечення 1 ліжко-дня  у терапевтичному відділені становила приблизно 25 грн., то наразі вона становить майже 57 грн.

«Окрім того, ця категорія хворих забезпечується додатковим харчуванням за рахунок бюджетних коштів обласної лікарні на суму 7 грн. 56 коп. Фактична вартість харчування одного хворого на добу становить 23 грн. 71 коп., хоча, наприклад, у 2010 році вона становила трохи більше 10 гривень», – повідомила директор Центру радіаційного захисту населення Лариса Дудник.

У свою чергу, Михайло Скляров відзначив, що хоча й медикаментозне забезпечення чорнобильців по області перебуває на досить пристойному рівні, проте ми не маємо права зупинятися на досягнутому в прагненні полегшити життя людей, які вступили в нерівний бій з атомом.

Комментариев нет:

Отправить комментарий