Чорнобиль. Україна. Київська область.

Назва міста походить від Чорно - Біла і своє походження веде від пограничного міста на межі Чорної і Білої Русі.

Перша згадка про Чорнобиль датується 1193 роком (Іпатіївський літопис), тоді місто належало до Київського князівства, пізніше до Великого Князівства Литовського, з 1569 до Речі Посполитої (див. Люблінська унія), у 16-17 столітті поселення у власності магнатів Сапіг і Хоткевичів.

1566 місто було надано королем Філону Кміті г. Кміта ,через втрату сіверських земель,що загарнала москва i який до свого прізвища з того часу приписав Філон Кмiта Чорнобильський.

В 1793 році Чорнобиль був приєднаний до Російської імперії і до Жовтневого перевороту 1917 року був містечком Радомиського повіту Київської губернії.

У другій половині 18 століття Чорнобиль стає одним з головних центрів хасидизму. Чорнобильська хасидська династія була утворена рабином Менахемом Нахумом Тверським. У 1898 році населення Чорнобиля становило 10 800 осіб, з яких 7 200 — євреї. Єврейське населення сильно постраждало від погромів у жовтні 1905 і березні-квітні 1919 року, коли багато євреїв було пограбовано та вбито чорносотенцями. В 1920 році династія Тверського залишає Чорнобиль, який перестає бути центром хасидизму.

За радянської влади Чорнобиль з 1923 року був центром Чорнобильського району і офіційно став містом у 1941 році.

У 70-80х роках 20 століття в місті була харчова промисловість, чавуноливарний завод, ремонтно-експлуатаційна база Дніпровського річкового пароплавства, цех мистецьких виробів, районне об''єднання «Сільгостехніка», медичне і професійно-технічне училища.

Тоді ж на березі Прип''яті поблизу міста була збудована Чорнобильська АЕС — перша атомна електростанція в Україні. Енергоблоки станції було спроектовано на основі канальних реакторів великої потужності типу РБМК. Будівництво розпочалося у 1971 році; перший енергоблок потужністю 1000 МВт вступив у дію через шість років. Згодом добудовано ще три енергоблоки. На 1983 рік загальна потужність станції становила 4000 МВт.

26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС сталася найбільша в історії атомної енергетики аварія. Реактор четвертого енергоблоку вибухнув. Радіоактивні елементи йоду, стронцію і цезію поширилися на північну частину України, Білорусі, Прибалтики, Польщі, Швеції, Фінляндії й інших країн.
Чорнобильська катастрофа спричинила великі людські жертви і Чорнобиль став символом атомної небезпеки у світовому масштабі.

Населення району Чорнобиля (185 тисяч) і міста Чорнобиля (14 тисяч) значною мірою було евакуйоване. Однак в місті і в 2010 році продовжує проживати невелика кількість населення — ті, хто відмовилися залишити рідне місто. Місто є адміністративним центром управління— в ньому знаходиться Державний департамент Адміністрація Зони Відчуження та Зони Безумовного Відселення.

В Чорнобилі дислокується рота охорони Міністерства внутрішніх справ, яка здійнює охорону (патрулювання) территорії зони відчуження, а також проводить нагляд за Контрольно-пропускним режимом зони на 9-ти КПП. Завдяки роботі міліції виявляються та фіксуються факти проникнення на територію зони відчуження екстремальних туристів з чорнобильського сталкерства, а також осіб, що займаються мародерством.

Комментариев нет:

Отправить комментарий