Чернівецькі депутати просять Порошенка оголосити 2016 рік - Роком ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

ЗВЕРНЕННЯ / 

Звернення до Президента України з клопотанням до 30-х роковин Чорнобильської трагедії оголосити 2016 рік – Роком вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС прийнято на черговій сесії Чернівецької міської ради. Про це повідомляє прес-служба міськради.

Проект звернення на розгляд сесії вніс міський голова Олексій Каспрук на прохання міської організації ЧМГО «Спілка Чорнобиль».

У зверненні до Президента депутати звертають увагу, що в Україні з 2008 року до базового Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» понад 45 разів вносилися зміни, які скорочуються соціальні гарантії ліквідаторів та евакуйованих ветеранів-чорнобильців.

Тому вони просять напередодні трагічної і героїчної дати в житті України – 30-х роковин Чорнобильської трагедії – прийняти Указ Президента, яким:

– оголосити наступний 2016 рік – роком вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС;
– заснувати відповідну Державну нагороду;
– доручити Кабінету Міністрів України внести на розгляд Верховної Ради України законодавчі пропозиції про відновлення базових норм Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (передусім статті 54 в редакції, що діяла до 2008 року), а також поліпшення пенсійного забезпечення евакуйованих, вдів і дітей чорнобильців, солдат строкової служби, забезпечення житлом найбільш нужденних чорнобильців та медичного забезпечення постраждалих.

Депутати вважають, що ці законопроекти повинні бути першочергово розглянуті Верховною Радою, а також просять Президента звернутися до міжнародних організацій, зокрема: до Організації Об’єднаних Націй – про визнання 2016 року – роком вшанування подвигу ліквідаторів та пам’яті жертв Чорнобильської трагедії, а до Європарламенту – з проханням про надання фінансової цільової допомоги Україні для ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та вирішення житлових, медичних та інших соціальних проблем українських чорнобильців.


1 комментарий:

  1. хай хоть каждый год будет чернобыльским, нам участникам ликвидации аварии от етого ,здоровья не улучьшиться, безумные черновчане

    ОтветитьУдалить