Перерахунок «Чорнобильської» пенсії пенсіонеру, який працює

Пенсійний фонд України роз’яснив, чи проводиться перерахунок пенсії, призначеної із зменшенням віку відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII, якщо пенсіонер продовжує працювати.

ПФУ нагадав, що особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі — Закон № 1058).

Призначення та виплата пенсій зазначеним особам провадиться відповідно до Закону № 1058.

Статтею 28 Закону № 1058 передбачено, що мінімальний розмір пенсії за віком за наявності, зокрема, у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

За наявності страхового стажу меншої тривалості, пенсія за віком встановлюється в розмірі, пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком.

За страховий стаж понад 30 років жінкам встановлюється доплата за понаднормовий стаж.

Отже, розмір пенсії залежить від тривалості страхового стажу та заробітної плати, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 — страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

У разі, якщо особа після призначення пенсії продовжує працювати, вона має право на перерахунок пенсії з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Якщо страховий стаж становить менше 24 місяців, перерахунок проводиться не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку).

При цьому, згідно із Законом України «Про індексацію грошових доходів населення», індексації підлягають грошові доходи працюючих пенсіонерів за основним місцем роботи. Працюючим пенсіонерам в першу чергу індексується отримувана заробітна плата.


Комментариев нет:

Отправить комментарий