Бывает и так: Черкаський окружний адміністративний суд


Категорія справи  823/519/18
Адміністративні справи; Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та спорів у сфері публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо:; управління, нагляду та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообовязкового державного соціального страхування, у тому числі:; загальнообовязкового державного пенсійного страхування, у тому числі пенсійного страхування осіб, звільнених з публічної служби (військової служби).
Надіслано судом: 27.03.2018. Зареєестровано: 28.03.2018. Оприлюднено
30.03.2018.



РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


26 березня 2018 року                                                           справа № 823/519/18
 м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Тимошенко В.П.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) у приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії,

встановив:

06 лютого 2018 року до суду з позовною заявою звернувся ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, в якому просить:

1) визнати неправомірними дії Золотоніського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області щодо відмови в перерахунку пенсії учасника ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження ним дійсної строкової служби, що став особою з інвалідністю у зв'язку зі зміною ч. 3 ст. 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";

2) зобов'язати Золотоніське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Черкаській області зробити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 який внаслідок ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби, що став особою з інвалідністю, пенсію з інвалідності з 01.10.2017 з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня відповідного року.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що в листопаді 2017 року  звернувся до відповідача із заявою про проведення перерахунку розміру пенсії відповідно до постанови КМУ від 15.11.2017 року № 851 "Про внесення змін до Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", але рішенням Золотоніського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області відповідач відмовив йому в перерахунку призначеної пенсій з огляду на те, що положення даної Постанови на нього не розповсюджуються. Вважає, що вказана відмова є неправомірною та суперечить чинному законодавству. Крім того позивач зазначив, що своїми діями відповідач ігнорує норми чинного законодавства, якими прирівняно в питаннях соціального захисту та пенсійного забезпечення військовослужбовців, що проходили дійсну строкову військову службу та військовозобов'язаних, які призвані на спеціальні збори для виконання військового обов'язку.

Відповідно до відзиву на позов поданого до суду 02.03.2018, відповідач  проти задоволення позову заперечує та просить відмовити у задоволенні позову повністю оскільки, що позивач віднесений до 1 категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та отримує пенсію по інвалідності відповідно до статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та він не має права на перерахунок пенсії відповідно до частини 3 статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", оскільки не проходив дійсну строкову службу під час ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

У подальшому ухвалою від 26.03.2018 суд замінив відповідача у даній справі  його правонаступником - Головним управлінням Пенсійного фонду України в Черкаській області.

Відповідно до ст. 263 КАС України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Згідно з ч. 2 зазначеної статті Кодексу справи, визначені частиною першою цієї статті, суд розглядає у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Вивчивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги, докази, якими вони підтверджуються, заперечення відповідача та докази, якими вони обґрунтовуються, судом встановлено таке.

ОСОБА_1  має третю групу інвалідності, захворювання пов'язане з виконанням робіт із ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Цей факт підтверджено довідкою серія МСЕ № 028591, виданою МСЕК 01.12.2003 (а.с.8).

Позивач є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, та віднесений до категорії 1, як учасник ліквідації наслідків на ЧАЕС. Цей факт підтверджено посвідченням серія А НОМЕР_1, виданим 28.11.1997, вкладкою НОМЕР_2 від 18.11.1997 (а.с.5).

Відповідно до посвідчення серії Є № 015719 від 27.02.2017, яке видане Управлінням праці та соціального захисту населення Чорнобаївської РДА ОСОБА_1 є також інвалідом війни 3 групи (а.с.6).

В листопаді 2017 року позивач подав заяву до відповідача щодо проведення перерахунку йому пенсії з 01.10.2017 з врахуванням постанови КМУ від 15.11.2017 року № 851 «Про внесення змін до Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Листом №65/Т-10 від 22.12.2017 Золотоніське об'єднане управління Пенсійного фонду України Черкаської області зазначило, що ОСОБА_1, як військовозобов'язаний з 12.12.1986 по 09.01.1987 був призваний на збори та направлявся для виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Оскільки позивач проходив строкову військову службу з 05.05.1973 по 08.08.1975, а участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС відбувалась не під час проходження строкової військової служби, права на проведення перерахунку пенсії згідно постанови КМУ від 15.11.2017 №851 - позивач не має (а.с.10).

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає таке.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

За приписами пункту 6 частини першої статті 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Статтею 1 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (надалі - Закон № 796-ХІІ) встановлено мету та основні завдання цього Закону, а саме, що він спрямований на захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та розв'язання пов'язаних з нею проблем медичного і соціального характеру, що виникли внаслідок радіоактивного забруднення території; громадян, які постраждали внаслідок інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, та розв'язання пов'язаних з цим проблем медичного і соціального характеру.

Тобто, метою Закону є захист громадян, які постраждали внаслідок: - Чорнобильської катастрофи; - інших ядерних аварій та випробувань; - військових навчань із застосуванням ядерної зброї.

Статтею 10 Закону № 796-ХІІ, визначено що учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС вважаються громадяни, які безпосередньо брали участь у будь-яких роботах, пов'язаних з усуненням самої аварії, її наслідків у зоні відчуження у 1986-1987 роках незалежно від кількості робочих днів, а у 1988-1990 роках - не менше 30 календарних днів, у тому числі проведенні евакуації людей і майна з цієї зони, а також тимчасово направлені або відряджені у зазначені строки для виконання робіт у зоні відчуження, включаючи військовослужбовців*, працівники державних, громадських, інших підприємств, установ і організацій незалежно від їх відомчої підпорядкованості, а також ті, хто працював не менше 14 календарних днів у 1986 році на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві. Перелік цих пунктів визначається Кабінетом Міністрів України.

Як слідує з матеріалів справи, позивач отримує пенсію як учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії відповідно до статті 54 Закон № 796-ХІІ в розмірі відшкодування фактичних збитків як інвалід 3 групи, захворювання пов'язане з виконанням обов'язків військової служби по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Порядок пенсійного забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, визначено розділом VIII Закону № 796-ХІІ.

Згідно з частиною 1 статті 49 Закону № 796-ХІІ пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4, встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.

Позивачу пенсія призначена на підставі статті 54 Закону       № 796-ХІІ, як ліквідатору наслідків аварії на Чорнобильській АЕС І категорії, інваліду 3 групи - у розмірі відшкодування фактичних збитків (учасниками справи не заперечується).
Водночас статтею 59 вказаного Закону урегульовано порядок призначення пенсії військовослужбовцям, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Суд зазначає, що частиною третьою статті 59 Закону № 796-ХІІ у редакції Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 05.10.2006 № 231-V визначено, що особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок чого стали інвалідами, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням цих осіб з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, що був встановлений на час їхнього перебування в зоні відчуження.

Таким чином, частиною 3 статті 59 Закону № 796-ХІІ у редакції, чинній до 01.10.2017, визначено лише одну категорію осіб, які мали право на обчислення пенсії з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, а саме: особи, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок чого стали інвалідами.

Водночас, вказаною нормою у редакції, чинній з 01.10.2017, передбачено, що особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням таких осіб - з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої закономна 1 січня відповідного року.

З аналізу редакцій ч.3 статті 59 Закону № 796-ХІІ вбачається, що Законом України від 03.10.2017 № 2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» розширено перелік категорій осіб, на які вказана норма розповсюджується, а саме: осіб, які брали участь у інших ядерних аваріях та випробуваннях, а також осіб, які брали участь у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї.

Водночас незмінною залишилась умова щодо проходження такими особами дійсної строкової служби у відповідний період.

Суд зазначає, що постанова Кабінету Міністрів України від 15.11.2017 № 851 вносить зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1210 "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", яка в свою чергу регулює механізми перерахунків і для осіб, віднесених до категорії 1, а тому має застосовуватися і для вказаних осіб, оскільки постанова Кабінету Міністрів України від 15.11.2017 № 851 лише вносить уточнення в нормативний акт, щодо реалізації здійснення перерахунків для певної категорії осіб, право для яких в такому перерахунку закріплене у ст. 59 Закону, у редакції в редакції Закону № 2148-УІІІ від 03.10.2017.

Позивач проходив дійсну строкову службу у період з 05.05.1973 по 08.08.1975, що вбачається з наявної у матеріалах справи копією військового квитка НУ №5566103 (а.с. 35-39)/ та не заперечується позивачем.

Відповідно до довідки Чорнобаївського районного військового комісаріату ОСОБА_1 дійсно був призваний на спец. Збори по ліквідації наслідків на ЧАЕС з 12.12.1986 по 09.01.1987 (а.с. 7).

Отже, на момент участі у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС позивач не проходив дійсну строкову службу в армії.

Доводи позивача про те, що відповідач ігнорує норми чинного законодавства, якими прирівняно в питаннях соціального захисту та пенсійного забезпечення військовослужбовців, що проходили дійсну строкову військову службу та військовозобов'язаних, які призвані на спеціальні збори для виконання військового обов'язку, суд вважає необґрунтованими та безпідставними з огляду на такі обставини.

Держава у особі її компетентних органів на власний розсуд визначає, які доплати надавати своїм громадянам із державного бюджету шляхом прийняття законів.

Відповідно до статті 75 Конституції України єдиним органом законодавчої влади в Україні є парламент - Верховна Рада України.

Положеннями статті 85 Конституції України визначено, що до повноважень Верховної Ради України, зокрема належить прийняття законів.
Зі змісту статті 14 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»вбачається, що для встановлення пільг і компенсацій визначаються окремі категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи: 1, 2, 3, 4.

Виходячи із положень указаної норми Закону, учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС може належати до певної категорії осіб, у залежності від місця, періоду, строку участі у ліквідації аварії та наслідків для здоров'я, яких зазнала особа.

Положення розділу VIII Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено, що пенсії та компенсації зазначеним особам, залежно від віднесення їх до тієї чи іншої категорії, призначаються на різних умовах, що не свідчить про нерівність таких осіб, оскільки у кожному конкретному випадку враховуються певні фактичні обставини, які впливають на рівень та умови пенсійного забезпечення тієї чи іншої категорії осіб.
Щодо посилання позивача на рішення Вищого адміністративного суду України від 25.10.2017 №К/8000/32323/17, то суд не бере його до уваги, так як в даних справах різні предмети розгляду, зокрема у справі №К/8000/32323/17 предметом розгляду був факт визнання військовозобов'язаного, призваного на військові збори для ліквідації наслідків на ЧАЕС військовослужбовцем, а в даній справі предметом є факт перебування позивача на строковій службі позивача під час ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Згідно статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Вирішуючи даний спір, суд, керуючись ч. 2 статті 2 КАСУ, зобов'язаний перевірити рішення суб'єктів владних повноважень, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією   та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо (неупереджено), з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія).

Згідно частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

При цьому в силу положень частини 2 статті 77 вказаного кодексу, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи вищезазначене суд дійшов висновку, що адміністративний позов задоволенню не підлягає.


суд вирішив :

У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Копію рішення направити сторонам.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя                                                                                            В.П. Тимошенко

53 комментария:

  1. це наслідок недбалості нашої ! ми увірували в правову державу ! але ця влада ,і суди які підконтрольні їй, будуть нас позбавлати нашого права на ці пенсійні виплаии!тепер по самому рішеню. що ми маємо!
    1) позов( виходячи зописової частини рішення)поданий на підставі того що позивач прохає призначити йому пенсію по постанові 851. і як в подальшому зазначає суд він немає на це право, так як він не являвся строковиком.(не проходив строкову службу) оце є хибна позиція, томущо закон 2262 дає право військовозобов'язаному який був призваний на перепідготовку (збори) і під час проходження зборів зазнав поранення,контузію чиТРАВМУ яка була оримана при виконані обов'язків військової служби. і став особою з івалідністю ,МАЄ ПРАВО НА ПЕНСІЮ НА РІВНІ З ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМИ СТРОКОВОЇ СЛУЖБИ! І це поширюється не тільки на те що ти брав участь в ліквідації. а на всі випадки які виникають при травмах та захворюваннях під час перебування у війську(служби). оце головне хай упф покажуть статистику чи справи таких партизан!! нам потрібно буде подати запит до військових і до пенсійного з приводу цього! і ще зараз іде так зване ато! на дершавному рівні невизнано статус ВІЙНА то чому особи (МОБІЛІЗОВАНІ ЧИ ПРИЗВАНІ ПО ПОВІСТКАХ ВВАЖАЮТЬСЯ ІНВАЛІДАМИ АРМІЇ І ВІЙНИ) В МОЇЙ РОЗДРУКОВЦІ ПРО ПЕНСІЮ ВКАЗАНО ЩО Я ОРИМУЮ ПІДВИЩЕННЯ ІНВАЛІДУ АРМІЇ,ПРИРІВНАНИХ ДО ІВАЛІДІВ ВІЙНИ то що я не військовослужбовець строкової служби? оце ми мусимо доказувати в судах! БРАТТЯ ! А ВПЕВНЕНИЙ ЩО ЦЕ РІШЕННЯ ПРОДАЖНОГО СУДДІ ! ЯКОГО КУПИЛА ВЛАДА ДЛЯ ТОГО ЩОБ ПО ТАКИХ РІШЕННЯХ ВИНЕСТИ ЗРАЗКОВЕ РІШЕННЯ ВЕРХОВНИМ СУДОМ! БОРІТЬСЯ МУДРО! НАЙМАЙТЕ МУДРИХ АДВОКАТІВ ! САМІ НЕПРІТЬСЯ В СУДИ ! ВИ ШКОДИТЕ НЕ ІЛЬКИ СОБІ АЙ ДРУГИМ!

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. А как быть кадровому офицер ?

      Удалить
    2. А я рахую що ст 59 стосується призначення пенсії в всім військовослужбовцями яки були ліквідатори про це говорить сама їі назва,1 пункт для військовослужбовців яки не є інвалідами,2 пункт для військовослужбовців яки стали інвалідами але це не пов'язано з ліквідацією.а ось 3 пункт стосується всіх військовослужбовців ліквідаторів,яки стали інвалідами в зв'язку з ліквідацією + в т,ч військовослужбовці яки брали участь в військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження строкової служби.і постанова черкаського суду № 823/517/18 від 12,03,2018 це підтверджує.

      Удалить
  2. Миколi Семенчуку31 мар. 2018 г., 14:19:00

    Військовослужбовецем строкової служби можно быть лишь один раз в жизни: с даты призова до даты увольнения со срочной службы.

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Читайте уважно,що пише Микола Семенчук,доказ доказувати треба не те,що призвані на військові збори є строковиками,а що мають право на пенсію на рівні строковиків.

      Удалить
    2. Віктору Паламарчуку! Все вірно:-військовослужбовці запасу призвані на спецзбори-ніяк не можуть бути строковиками, а от по діючому Законодавству(ВРУ № 2148 та КМУ № 851 іт.д.)і належній доказовій базі попередніх законів по війсь-ям Збройних Сил, в/с призвані на збори по ЛНА мають прво на пенсії,як строковики на всі 300%!!!!!!

      Удалить
  3. М.М.Семенчуку! Михайлович! Принципове рішення судді,і рішення Вищ-о АС України не взялось до уваги.МОЖЕ бути такеж і з 2262.Яка химера в судовій практиці!!!

    ОтветитьУдалить
  4. Якщо в законі 2262 прирівняли партизан до солдат , це для пенсії по 2262 , а не по ст 59 . Відділяйте мух від котлет .

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Ст 20 закону2262-Право на пенсії за цим законом мають- інвалідів війни.....

      Удалить
  5. Стаття 3. Особи, які мають право на пенсії нарівні з військовослужбовцями строкової г) військовозобов'язаних, призваних на навчальні, спеціальні або перевірочні збори, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії або каліцтва, що їх вони дістали при виконанні службових обов'язків у період проходження цих зборів, та членів їх сімей пенсионном обеспечении лиц, уволенных с военной службы, и некоторых других лиц
    ВР Украины
    Закон от 09.04.1992 № 2262-XII
    редакция действует с 20.01.2018 Научитесь правильно трактовать законы,особенно это касается тех кто заканчивал спецшколы и спец интернаты при союзе такие были (для очень *грамотных*)

    ОтветитьУдалить
  6. Стаття 3. Особи, які мають право на пенсії нарівні з військовослужбовцями строкової служби та членами їх сімей г) військовозобов’язаних, призваних на навчальні, спеціальні або перевірочні збори, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії або каліцтва, що їх вони дістали при виконанні службових обов’язків у період проходження цих зборів, та членів їх сімей;

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Стаття 11. Пенсії особам, які постраждали від Чорнобильської катастрофи
      Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, визначаються Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" і цим Законом.

      Удалить
  7. все вірно! на рівні!!!! особа яка має право на декілька видів вибирає один!!! що ще треба! я вибираю закон 796 ст 59 пункт 3 так як я по закону 2262 маю право на ці виплати ! це те саме щой по закону про інвалідів війни ! звісно ми мусимо це оспорювати в мудах всих інстанцій! але змінами до закону про констиуційний суд ми маємо право звернутися донього із заявою щоб він дав офіційне тлумачення статті 3 .пункту Г як його застосовувати і чи всі виплати які отримують срочники можемо отримуваи і ми! але на це порібно багато часу і робота юристів на рівні хочби кандидата наук як Пилипенко! але його обступили такі люди що до тела доступ обмежений!

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Як же Вас розуміти? Пишете, що особа має обрати для себе ОДИН Закон для призначення пенсії і тут же бажаєте, щоб саме Вам призначили пенсію відразу по двум Законам. Так не буває. Якщо враховувати Закон 796 для визначення статусу, то відповідно до цього ж Закону призначається і пенсія. Відповідно і, якщо Ви наполягаєте на визнання Вам статусу за Законом 2262, то і пенсія ж призначається за цим же Законом 2262. Дуже вірно Ви зазначили о 13.40: "БОРІТЬСЯ МУДРО! НАЙМАЙТЕ МУДРИХ АДВОКАТІВ ! САМІ НЕПРІТЬСЯ В СУДИ ! ВИ ШКОДИТЕ НЕ ІЛЬКИ СОБІ АЙ ДРУГИМ!". Так ось - жоден мудрий адвокат не буде складати немудрих позовів. Повірте - якщо це було законно, то я зайнявся цими справами ще в жовтні 2017-го.

      Удалить
    2. а як я зараз отримую по двох законах?

      Удалить
    3. Це не правда. Не отримуєте Ви дві пенсії по двом законам. Можливо крім основної пенсії отримуєте якісь додаткові доплати до основної пенсії. Наприклад доплати як чорнобилець або доплати як ветеран війни... Але дві пенсії по двом Законам в цій країні не призначають - цеж Вам не Росія. Там дійсно пенсій призначаються - одна по старості, друга за втрату працездетності або військовій травмі...

      Удалить
  8. Просьба к Николаю Семенчуку сразу отписаться на этом сайте - когда получите отсуженные грн по ст 59 закона 796 или по 2262 на который тоже имеете право .Спасибо

    ОтветитьУдалить
  9. Відписка тут не проходить .Якщо справа виграється то треба кабаком закінчувати .

    ОтветитьУдалить
  10. Згідно з довідкою командира військової частини №61606 від 30 серпня 1986 року за № 31 (034781) у період з 13 серпня 1986 року по 11 вересня 1986 року чоловік ОСОБА_1 перебував на військових зборах по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС при військовій частині №61606.

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Микола Михайлович!!А це Ваша особиста довідка? Командир в/ч 61606 п/п-к Буклев (це 25-а Чапаєвська)? В мене:-з 3 серпня 1986 року по 7 вересня 1986 року в складі в/ч 61606 дислокація с Корогод!!!!!!

      Удалить
    2. ні це померлого чорнобильця ! а дружина судиться по сбец бланку! глобино!

      Удалить
    3. Ув. Николай Михайлович ! мой муж тоже был в в/ч 61606 с 10.08.1986 по 17.09.1986г. И справка тоже есть от этого командира...Так что Вы вместе с моим мужем в одно время были там...Муж с Днепра..

      Удалить
  11. Відмовляючи в задоволенні позовних вимог суди попередніх інстанцій виходили з того, що затверджене наказом Міністерства оборони України від 14 серпня 2014 року №530 Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, на яке покликається позивачка, не стосується військовослужбовців строкової служби та членів їх сімей. Позаяк чоловік позивачки належав до категорії осіб, які, відповідно до статті 3 Закону № 796-ХІІ, мають право на пенсії нарівні з військовослужбовцями строкової служби та членами їх сімей,

    ОтветитьУдалить

  12. Відповідно до пункту 3.1 Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, яке затвердженого наказом Міністерства оборони України 14 серпня 2014 року №530 (далі - Положення № 530) оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення пенсій особам, звільненим з військової служби, та пенсій в разі втрати годувальника членам сімей померлих військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби) відповідно до Закону № 2262-ХІІ, а також визначення розміру грошового забезпечення, що враховується при обчисленні та перерахунках пенсій колишнім військовослужбовцям (крім колишніх військовослужбовців строкової військової служби), здійснюються уповноваженими органами Міністерства оборони України - обласними військовими комісаріатами згідно з постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року № 3-1 «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Порядок № 3-1).
    Порядок № 3-1 регулює питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, та постанови Кабінету Міністрів України від 2 листопада 2006 року № 1522 «Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян».
    За змістом пункту 3.2 Положення № 530 заяви про призначення/перерахунок пенсій за формою, передбаченою додатком 1 до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», подаються до головних управлінь Пенсійного фонду України за місцем проживання заявника через відділи соціального забезпечення обласних військових комісаріатів.
    При поданні та оформленні документів для призначення пенсії відповідно до Закону № 2262-ХІІ військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, особам, які мають право на призначення пенсії нарівні з військовослужбовцями строкової служби та членам їх сімей, як правильно відзначили суди попередніх інстанцій, слід керуватися Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1.
    Суди встановили, що чоловік ОСОБА_1, ОСОБА_2, був залученим до ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС під час проходження військових зборів. З огляду на те, що ОСОБА_2 у цей період вважався таким, що проходить військову службу, на нього поширювалися ті ж гарантії держави, що й для інших військовослужбовців. (Правовий висновок такого змісту висловив Верховний Суд України в постанові від 01 березня 2016 року у справі № 21-1887а15). Також встановлено, що ОСОБА_2 отримував пенсію у відповідності із Законом № 796-ХІІ і після його смерті його дружині, ОСОБА_1, призначено (з липня 2014 року) пенсію у зв'язку з втратою годувальника теж за Законом № 796-ХІІ.

    ОтветитьУдалить
  13. З цього приводу суди попередніх інстанцій з'ясували, що ОСОБА_2 (чоловік позивачки) в розумінні Закону № 2262-ХІІ належав до категорії осіб, які мають право на пенсійне забезпечення нарівні з військовослужбовцями строкової служби (за пунктом «г» частини першої статті 3 Закону № 2262-ХІІ), відтак до спірних правовідносин Положення № 530 не застосовується. Вирішення питання про наявність підстав для призначення пенсії в разі втрати годувальника відповідно до статті 30 Закону № 2262-ХІІ, а також прийняття та оформлення документів для призначення пенсії військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, а відтак і особам, які за Законом № 2262-ХІІ прирівняні до них, належить до компетенції управлінь Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах за місцем фактичного проживання особи, що звертається за призначенням пенсії.

    ОтветитьУдалить
  14. а як вам таке тлумачення нашої проблеми?

    ОтветитьУдалить
  15. оце і є аналогія і правова позиція суду а не та заказуха що виніс цей прищ!

    ОтветитьУдалить
  16. а припятских как же шкурников что не работали на чаэс что делать с нахлебниками

    ОтветитьУдалить
  17. а припятских как же шкурников что не работали на чаэс что делать с нахлебниками

    ОтветитьУдалить
  18. Дуже цікаво знати рівень освіти Семенчука, а головне діагноз та рівень праце- і життєдіяльності...

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Я незнаю,чому Вас цікавить освіта Семенчука,і що Ви хочете цим сказати, але Михайлович все правильно пише.
      Я вчора отримав копію позовної заяви від хлопців,які позиватися до Черкаського окружного адміністративного суду і їх позивної задовольнили.
      Так в своїй позивній,вони спералися на ст3 пГ закону 2262,ст7закону "Про статус військових ветеранів та Постанова Верховного суду від 1.03.2016.

      Удалить
  19. Интересно даже ктото выиграет суд какую справку о прохождении действительной срочной службы ЗА КАКИЕ ГОДЫ ?предоставит в пенсионный ?!!!Без нее кина не будет

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Яка справка?Складається враження,що Ви навіть не розумієте,в чому суть!

      Удалить
    2. речь идет не о признании партизан срочниками,о какой справке ты говорищь?речь идет о том что военнобязаные призваные на сборы и получившие инвалидность имеют право на пенсию наравне с срочниками.

      Удалить
  20. Самая главная справка это выезды в зону отчуждения с архива МО где четко все сказано а не справка о призыве на спец.сборы

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Одно-другому не навредит.Понятно, что справка ГА МОУ считается одним из основных документов доказательной базы участника ЛПА (но на практике-50% на 50%,по ряду воинских частей--нету ВЫЕЗДОВ В ЗОНУ:---ЕСТЬ ОБЩИЙ ПЕРЕЧЕНЬ ОБЪЕКТОВ где военнослужащие выполняли свои в/обязанности по ЛПА).Отсутствуют-выезда, кратность оплаты,полученные дозы, и самое главное ЗОНЫ РАБОТ-III/II/I и т.д.

      Удалить
    2. Сама главна справка-експертне заключення,де указано,що захворювання пов'язане з виконанням обов'язків військової служби під час ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи,та справка МСЕК з % втрати працездатності,а потім остальное.

      Удалить
    3. Логічно!! Я з Вами повністю ЗГОДЕН, бо саме з експертного висновку все розпочиналось, а потім МСЕК і т.д.

      Удалить
  21. Добрий всім ранок!! Зі святом Вас всі мої друзі! сестри ,брати! ось і настала довгождана мить, Спаситель в'їхав в Єрусалим щоб прийняти смерть за нас грішних! Він знав що його розіп'ють , але Він знав теж що возкресне !і що якщо він цього незробить, то людство захопить сатана ! Він помер щоб жили ми! Він показав нам шлях спасіння! ЧЕРЕЗ ЛЮБОВ І ЖЕРТОВНІСТЬ ,ВІРУ, ВСЕПРОЩЕННЯ, Ми з вами, чи з власної волі чи по призову, теж пішли рятувати світ.І хай невсі розуміли яка це небезпека для нашого життя, але ми зпромоглися врятувати наші родини і нашу Україну. Прикро що нас змусюють принижуватися , ходити ,немічних, по судах, але ми НЕІДСТУПИМО!!! БРАТТЯ! РАЗОМ МИ ЇХ ЗДОЛАЄМО ЯК ЗДОЛАЛИ ;МИРНИЙ АТОМ: ГУРТУЙМОСЯ, ДОПОМАГАЄМО ОДИН ОДНОМУ!ХТО МАЄ ЯКІСЬ ДОКАЗИ НАШОЇ ПРАВДИ ! ВИСТАВЛЯЙТЕ НА САЙТАХ ЖАЙ ВСІ КОРИСТУЮТЬСЯ НИМИ ! У КОГО Є ПОЗИТИВНІ РІШЕННЯ, ВИСТАВЛЯЙТЕ ХОЧ НОМЕР ЦЬОГО РІШЕННЯ! НЕБУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ ДО ПРОБЛЕМ ІНШИХ!А В ЦЕЙ СВЯТКОВИЙ ДЕНЬ ДОЗВОЛЬТЕ ПОБАЖАТИ ВАМ НАЙПЕРШЕ, ЗДОРОВ'Я ВАМ І ВАШИМ РОДИНАМ! .ВІРИ В НАШУ ПРАВОТУ І НІКОЛИ НЕЗДАВАТИСЯ ! МИ ЗДОЛАЛИ МИРНИЙ АТОМ І ЗДОЛАЄМО ЦЮ БАНДУ! СЛАВА УКРАЇНІ!! А ПОРОХОБОТАМ - ГАНБА!!!!!

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Шановний, Микола Михайлович! Вас, і Вашу родину, теж зі святом! Міцного здоров'я, сімейного-родинного достатку,мирного неба над головою!!З ПОВАГОЮ!!!!!!!!!!

      Удалить
    2. Шановний Микола Михайлович!
      З святом Вас і Вашу родину.
      Бажаю міцного здоров'я,достатку і всего найкращого.

      Удалить
  22. Друзі! ПОБРАТИМИ!!!!! З СВЯТОМ Нас ВСІХ!!!!!!!! Дай БОЖЕ Нам Всім ЗДОРОВЯ!!! ДОВГИХ ПОВНОЦІННИХ ЛІТ ЖИТТЯ !!!!!!!!! ВИТРИМКИ!!!!! ТЕРПИМОСТІ!!!!!!! З СВЯТОМ!!!!!!!

    ОтветитьУдалить
  23. Этот комментарий был удален автором.

    ОтветитьУдалить
  24. галина валентиновна1 апр. 2018 г., 20:12:00

    виктору паламарчуку. напишине пожайлуста поточнее про ст 7 какого закона ? укажите номер закона. ВСЕХ С ПРАЗДНИКОМ.

    ОтветитьУдалить
  25. закон про статус і соцзахист ветеранів(інвалідів) війни

    ОтветитьУдалить
  26. галина валентиновна2 апр. 2018 г., 00:56:00

    подскажите пожайлуста. у моего мужа в пенсионном написано :вид пенсіі"по інвалідности 2 група,інвалід з числа учасників ліквідаціі аварії на чаєс,інших ядерних аварій та випробувань" а в довідке мсек "захворювання так пов*язані з виконанням обов*язків військової служби з лпа на чаес" тут все нормально для того чтобы подавать по 851 ?

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. ніякої розпечатки непотрібно! просто вашому чоловікові незробили в свій час запис в пенсійне по висновку мсек. ідіть в упф і вони зроблять запис. хоч це нетак і важливо ГОЛОВНЕ ЩОБ БУЛИ ДОВІДКИ ПРО ЧАС ПЕРЕБУВАННЯ НА ЧАЄС І ЗАПИС В ВІЙСЬКОВОМУ КВИТКУ!

      Удалить
    2. а что человеку не надо знать шмфр своей пенсии и распечатку для себя

      Удалить
    3. пенсионер должен знать всё о своей пенсии а в распечатки всё написано .что отработал и всё было раньше скрыто .пенсионый фон крутил что хотел как чёрт колесомом

      Удалить
    4. так у вас все є ! треба подати заяву про перерахунок пенсії до упф. і отримати рішення ! а потім до адвоката чи самі подати позовну заяву до суду!

      Удалить
  27. Бред написано шифр какой в распечатке посмотрите .вид пенсии по инв.и шифр номер надо же знать какой

    ОтветитьУдалить