Звернення до органів Державної влади


Вих. № 31/1
Від 11.02.2020р.
           Прем’єр-міністру України
           Гончаруку О.В.




Звернення
делегатів Позачергової звітно-виборної конференції Чернігівської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» до органів Державної влади України.

5 лютого 2020р.                                                    м. Чернігів                                                                        

Делегати Позачергової звітно-виборної конференції Чернігівської  обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» відмічають погіршення соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, зокрема:
-         під загрозою закриття з 1 квітня 2020 року опинилися спеціалізовані центри радіаційного захисту населення, в Державному бюджеті України відсутня медична програма «Комплексне медико-санітарного забезпечення та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;
-         в Державному бюджеті 2020 року відсутня соціальна програма «Відшкодування коштів витрачених на лікування, проведену операцію, обстеження та реабілітацію», яка давала можливість частині чорнобильців оплатити операції, закупити стени, протези, тощо;
-         відсутня програма забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Спроба Уряду України переглянути статус та категорії чорнобильців - це ревізія всього чорнобильського чинного законодавства.
Пенсія інвалідам - учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС 1 категорії, які направлялися в Чорнобиль від відомств, підприємств, міністерств, а також ліквідаторам 2 і 3 категорії залишаються на низькому рівні, що не забезпечує навіть мінімальних життєвих потреб.
Також не відповідає реальним потребам розмір грошової компенсації за продукти харчування.
Не виконуються рішення Європейського суду з прав людини та Конституційного суду України.
Виходячи з вищезазначеного, делегати конференції вимагають від Кабінету Міністрів  України:
-         ініціювати внесення змін до Закону України «Про статус  і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на виконання рішення Європейського суду з прав людини від  04 жовтня 2017 року, а також рішень Конституційного суду України № 6–р від 17 липня 2018 року та від 25 квітня 2019 року;
-         у подальшому, внесення будь-яких змін до чинного законодавства України з питань прав чорнобильців вносити лише після обговорення та погодження з громадськими чорнобильськими організаціями, для цього - створити спільну консультативну раду з представниками центральних органів влади та Всеукраїнських і регіональних чорнобильських організацій;
-         з 1 квітня 2020 року відновити в повному обсязі фінансування спеціалізованих  медичних закладів КНП «Обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення».
Внести зміни до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» а також Державного бюджету України на 2020 рік:
-         в бюджетну програму «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачити в обсязі до 3,2 млрд. грн.;
-         відновити фінансування медичної програми «Комплексне медико-санітарного забезпечення та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»  у розмірі - 150 млн. грн.;
-         на медично-соціальну програму чорнобильців «Відшкодування   коштів витрачених на проведену операцію, лікування, обстеження та реабілітацію» – 10 млн. грн.;
-          відновити програму забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та виділити кошти в обсязі 300 млн. грн.;
-         внести зміни до Постанови Кабінету Міністрів України  № 543 від 26.06.2019 року, щодо  збільшення розміру пенсій учасникам ЛНА на ЧАЕС 1 категорії, які виконували роботи з ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи від підприємств, відомств, міністерств, на рівні розміру пенсій військовослужбовців, учасників ЛНА на ЧАЕС, а також учасникам ЛНА на ЧАЕС 2 і 3 категорій;
-         збільшити розмір соціальної  виплати грошової компенсації на продукти харчування за медичними та фізіологічними нормами на показник інфляції;
-         поліпшити фінансування на санаторно-курортне лікування інвалідів Чорнобиля.
Вимагаємо від Верховної Ради України:
-         невідкладно винести на сесійне засідання Верховної Ради та прийняти законопроекти спрямовані на :
-         виконання Рішень Європейського Суду та Конституційного Суду України щодо поновлення законних прав громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Звертаємось до Президента України В.О. Зеленського, як гаранта Конституції України з проханням вжити заходів щодо поновлення та гарантованого забезпечення Конституційних прав чорнобильцям України. 

За дорученням
делегатів Позачергової звітно-виборної конференції
голова Чернігівської обласної організації
Всеукраїнської громадської організації інвалідів
«Союз Чорнобиль України»
 А.М.Лігун

15 комментариев:

  1. ВСЕ ЦЕ ДУЖЕ ДОБРЕ, ЄДИНЕ ЦЕ ТЕ ЩО АНАТОЛІЙ ЛІГУН НЕ Є ГОЛОВОЮ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ СОЮЗ ЧОРНОБИЛЬ УКРАЇНИ. ЙОГО ВИГНАЛИ НАВІТЬ З ОРГАНІЗАЦІЇ. С А М О З В А Н Е Ц Ь !

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Лигун другой профессии не знает, как и другие руководители. Мозги пудрить это их специальность.

      Удалить
    2. Лигуна может избирать и выгонять ТОЛЬКО Черниговская организация, а головой - Конференция Черниговской организации! Не позорьтесь и читайте устав. Вы или дурак или подонок. А скорее всего товариСчь Аноним, ты и есть неуважаемый Войтов.

      Удалить
    3. ну и дрять ты этакая ВЕЛИКИЙ АНОНИМ, у тебя даже смелости не хватило писать под своим именем. ты как тот клоп из под тишка кусаешь. Ты великий мастак разваливать чернобильские организации вносить смуту среди них , ведь при такой обстановке никто не будет заострять внимание куда ты бюджетные денежки - дивизия твою мать !! правда хорошо отмыл квартиру своему чаду? А как для чернобыльцев квартиры? Слабо? Какой же ты чернобылец, наверное только сделал документы и все, возможность то такая была! что не так Лигун с черниговской организацией не так написал ? Они все правильно написали, все то что ты должен ранее написать без них, но ты же у нас большой трус и ворюга, куда тебе до чернобыльцев. Настоящие чернобыльцы на три головы выше от тебя, поэтому и нехотят об тебя руки марать, гнида ты этакая!!!! уважаемые Чернобыльцы извините за мой гневный пост, но надоело смотреть как он об Вас ноги вытирает, не позволяйте ему этого делать, пускай идет рыбку на пенсии ловить. Ну а тебе ВЕЛИКИЙ АНОНИМ ЗДОРОВЬЯ И ЕЩЕ РАЗ здоровья а бог разбирется что тебе воздать! С "уваж" жена чернобильца.

      Удалить
    4. СРОЧНИК ты и останешся СРОЧНИКОМ, до конца своих дней.

      Удалить
  2. Эта авария себя изжёла.нужна новая и новые хёрои

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Интересная у нас страна. На каждое поколение выпадает свой "геморой", который определяет смысл жизни. Вот уже атошники кучкуются, и тоже самое: льготы, бесплатный проезд, кусок земли, пенсия, для всех известная жизненная дорожка с заезженными требованиями и проблемами. А, как же быть с построением "светлого европейского будущего"?. Кто будет строить, как было заявлено на каждой революции? Страна разделилась на два класса. Одни откровенные воры-паразиты , под видом революционеров, "слуг народа", помощников и ставленников Запада, которые кроме личной выгоды, и планового выезда с семьями за бугор, после поставленных задач, других целей не имеют. И второй класс обреченных и неуспешных, которым предоставлен скудный выбор. Или покинуть нашу "Эвропу", или пополнить ряды требующих льготников , и тем самым окончательно определить свою жизнь, не самую яркую, но с куском хлеба. Вот она желанная перспектива? Да, страшно жить у нас просто ПРОСТЫМ ЧЕЛОВЕКОМ без льгот. А кто строить будет счастливую Украину? Страна воров и вынужденных льготников.

      Удалить
    2. Не переживайте, с таким политическим курсом только на атошниках дело не станет.

      Удалить
    3. Нужны "хёрои" - подойди к зеркалу...

      Удалить
  3. А я казав за Пороха нада було. Хоча сам в 2 турі за нинішнього голосував. Повірив. ПОЛтАВА.

    ОтветитьУдалить
  4. СЕРГЕЙ 86 ЛУГ.ОБЛ.14 февр. 2020 г., 13:22:00

    ЧТО ВЫ ТАМ АНОНИМЫ НЕ ПИШИТЕ, А ТРЕБОВАНИЯ ВЫДВИНУТЫЕ В ОБРАЩЕНИИ ПРАВИЛЬНЫЕ И КАСАЮТСЯ ВСЕХ ЧЕРНОБЫЛЬЦЕВ. НУЖНО ВСЕМ ЧЕРНОБЫЛЬСКИМ ОРГАНИЗАЦИЯМ ПОДПИСАТЬСЯ ПОД ЭТИМИ ТРЕБОВАНИЯМИ.

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Так кто же против. Все за улучшения. А на блоге просто шалят своими высказываниями от безделья. Зима на улице. Дачный сезон еще закрыт.

      Удалить
  5. Молодці ! Автори підняли наболіле питання!
    Такі речі треба робити в усіх куточках України
    не залежно хто до кого та ЯК відноситься!
    коментатарам "АНОНІМАМ" бажаю мужності та відкрите обличчя!
    Але жаба задавить та " РИЛО" в пуху у багатьох!
    Сашко

    ОтветитьУдалить
  6. Уважаемые колеги!
    Нина и Сергей!
    Поддерживаю Ваши коментарии
    Чесные и открытые!
    Авторам обращения
    СПАСИБО
    Это не ПИАР.
    Это работа коллектива!
    Можете сделать лучше
    Сделайте!
    Наталья Хмельницкий

    ОтветитьУдалить