У Мінсоцполітики назвали середній розмір субсидій та пільг


Розмір субсидій більше, ніж пільг

Середній розмір субсидії на сплату житлово-комунальних послуг становить близько 1200 грн, пільги – 750 грн. Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики України.

Як повідомляло РБК-Україна, з 1 жовтня 2019 року запроваджена нова система монетизації пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Тепер пільговики можуть отримати кошти у готівковій чи безготівковій формі. Починаючи з листопада, українці отримують квитанції за комунальні послуги з повним розміром платежу – без урахування пільг.

За даними МІнсоцполітики, у листопаді 2019 року середній розмір субсидій становив 1200 грн. Середній розмір пільги в листопаді місяці становив майже 800 гривень. Такими чином, у переважній кількості випадків отримувати субсидії більш вигідно, ніж пільги.
Зазначимо, субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у грудні 2019 року отримували 3283,6 тис. домогосподарств.

За даними Держстату, середній розмір платіжки за комуналку зріс за грудень на 8%. Середні нарахування за житлово-комунальні послуги, з урахуванням електроенергії (із розрахунку 150 кВт·год), на одного власника особового рахунку в грудні 2019 року склали 2212,0 грн, що на 8% більше, ніж у листопаді (2044,7 грн).



 Минсоцполитики назвало средний размер субсидий и льгот в Украине



В декабре 2019 года средний размер субсидии составил около 1200 грн, бюджет 2020 года предусматривает на субсидии на 1 млрд грн больше, чем прошлогодний. Об этом заявила министр социальной политики Украины Юлия Соколовская.

"В 2019 году мы упростили условия получения субсидий для некоторых категорий населения и в декабре 2019 года средний размер субсидии составил около 1200 грн", – сообщила она.

Соколовская призвала не верить сообщениям об уменьшении объема средств на программу субсидий.

"В бюджете на 2020 год предусмотрено 47,6 млрд грн на выплату льгот и субсидий для оплаты жилищно-коммунальных услуг. Если сравнивать с цифрами 2019 года, то в предыдущем году на это было направлено 46,4 млрд грн. То есть мы фактически заложили больше денег, чем было потреблено в предыдущем году. Это было сделано для того, чтобы субсидий хватило всем, кто в них нуждается", – отметила министр.

По ее словам, программой монетизации льгот в Украине воспользовались 1,8 млн человек.

"За счет монетизации мы уменьшили манипуляции с начислениями льгот предприятиями-поставщиками услуг, и средний размер льготы в 2019 году составлял 750 грн", – написала глава ведомства.


Комментариев нет:

Отправить комментарий