Страницы

Порівняльна таблиця до проекту Закону України, реєстраційний № 4555

Порівняльна таблиця до проекту Закону України, реєстраційний № 4555, з пропозиціями та поправками депутатів до другого читання станом на 19 травня 2021 року. 

Сьогодні, 19 травня, відбулось засідання Робочої групи профільного Комітету з зазначеного питання. Робочою групою будуть прийняті рекомендації щодо остаточної редакції проекту Закону. 

Білоєнко В.М.

Файл порівняльної таблиці наданий помічником депутата Мезенцевої М.С., яка зі своїми колегами депутатами вчасно зареєструвала наші спільні пропозиції та поправки до зазначеного законопроекту.

Порівняльна таблиця до проекту Закону України

Реєстраційний № 4555

про внесення змін до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення окремих категорій осіб

 

Автор(и):

Прем'єр-міністр України Шмигаль Д. А.

(Друге читання)

Автори остаточної редакції:

Народні депутати України - члени Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

 

Дата розгляду в комітеті:

 

 

 

 

Редакція, прийнята в першому читанні

Пропозиції та поправки до проекту

Висновки, обґрунтування

Законопроект, запропонований головним комітетом в остаточній редакції

1

ПРОЕКТ

 

 

 

2

Закон України

 

 

 

3

Про внесення змін до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення окремих категорій осіб

-1- Н.д. Королевська Н. Ю. (р.к. №128), Н.д. Солод Ю. В. (р.к. №258), Н.д. Гнатенко В. С. (р.к. №260), Н.д. Мороз В. В. (р.к. №266)

Опрацьовується

 

1. Назву проекту закону викласти в такій редакції: "Про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо виконання рішень Конституційного Суду України з питань соціального захисту та пенсійного забезпечення постраждалих громадян"

 

4

Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:

-2- Н.д. Тимошенко Ю. В. (р.к. №162), Н.д. Цимбалюк М. М. (р.к. №176)

Опрацьовується

 

 Стаття 20. Компенсації та пільги громадянам, віднесеним до категорії 1 Особам, віднесеним до категорії 1 (пункт 1 статті 14), надаються такі гарантовані державою компенсації та пільги:

 1) безоплатне придбання без обмежень лікарських засобів за рецептами лікарів; …

6) щорічне медичне обслуговування, диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів, лікування в спеціалізованих стаціонарах та позачергове при необхідності забезпечення лікуванням за кордоном з відшкодуванням за рахунок коштів державного бюджету вартості такого лікування та проїзду до країни у якій може бути проведено таке лікування. Порядок здійснення зазначених видатків за рахунок державного бюджету затверджується Кабінетом Міністрів України.

 26) вступ поза конкурсом до державних вищих закладів освіти, професійно-технічних закладів освіти та на курси для професійного навчання з обов'язковим наданням гуртожитку на час навчання тим, хто не має житла, і виплатою соціальної стипендії у розмірі не менше 250 відсотків розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, незалежно від місця навчання на території України. Особи, які закінчили середні та професійно-технічні заклади освіти з відзнакою (відмінними оцінками), приймаються без екзаменів до державних вищих закладів освіти за результатами співбесіди. Зазначені особи навчаються в цих закладах освіти за рахунок держави;

 Стаття 22. Компенсації та пільги громадянам, віднесеним до категорії 3 Особам, віднесеним до категорії 3 (пункт 3 статті 14), надаються такі гарантовані державою компенсації та пільги: ... Студентам із числа потерпілих від Чорнобильської катастрофи гарантується надання гуртожитку, якщо вони не мають житла, а також виплата соціальної стипендії у розмірі не менше 250 відсотків розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, незалежно від місця навчання на території України; …

 Установити, що пільги, передбачені пунктом 1 частини першої та частиною другою цієї статті в частині пільг, передбачених пунктами 1, 2, 11 статті 20, пунктом 14 частини першої цієї статті, надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує двох мінімальних заробітних плат у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

 Стаття 24. Пільги особам, які працювали за межами зони відчуження на роботах з особливо шкідливими умовами праці (за радіаційним фактором), пов'язаними з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС …

 Установити, що пільги, передбачені пунктом 1 статті 20, надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини двох мінімальних заробітних плат у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

 Стаття 30. Пільги та компенсації потерпілим дітям та їх батькам Потерпілим дітям, зазначеним у пунктах 1-6 статті 27 цього Закону, та їх батькам надаються такі гарантовані державою компенсації та пільги: …

 Частина перша. 4) безоплатне придбання без обмежень лікарських засобів за рецептами лікарів, а також безплатне позачергове зубопротезування (за винятком зубопротезування із дорогоцінних металів та матеріалів, прирівняних до них за вартістю, що визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я);

 Частина третя. 4) вступ поза конкурсом до державних вищих закладів освіти, професійно-технічних закладів освіти та на курси для професійного навчання з обов'язковим наданням гуртожитку на час навчання тим, хто не має житла, і виплатою соціальної стипендії у розмірі не менше 250 відсотків розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, незалежно від місця навчання на території України. Особи, які закінчили середні загальноосвітні школи та професійно-технічні заклади освіти з відзнакою (відмінними оцінками), приймаються без екзаменів до державних вищих закладів освіти за результатами співбесіди. Зазначені особи навчаються в цих закладах освіти за рахунок держави; …

 Установити, що пільги, передбачені пунктом 4 частини першої та пунктами 8, 9 частини третьої цієї статті, надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує двох мінімальних заробітних плат у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

 

5

І. Внести до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 13, ст. 178 із наступними змінами) такі зміни:

-3- Н.д. Королевська Н. Ю. (р.к. №128), Н.д. Солод Ю. В. (р.к. №258), Н.д. Гнатенко В. С. (р.к. №260), Н.д. Мороз В. В. (р.к. №266)

Опрацьовується

 

2. Включити до розділу І проекту (з відповідною зміною нумерації пунктів) пункт такого змісту: "Частину першу статті 21 доповнити пунктом 2 такого змісту: "2) першочергове щорічне безплатне забезпечення санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок шляхом надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам чи закладам відпочинку, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, за надання послуг із санаторно-курортного лікування або відпочинку чи одержання за їх бажанням грошової компенсації у розмірі середньої вартості путівки в Україні; право вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідного профілю чи закладу відпочинку, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, та, за бажанням, здійснення доплати за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів у разі недостатності суми щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок на санаторно-курортне лікування чи відпочинок у вибраному закладі. Санаторно-курортні заклади незалежно від форми власності зобов'язані надавати санаторно-курортні та оздоровчі послуги шляхом безготівкових розрахунків. Порядок надання щорічної грошової допомоги та здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації в розмірі середньої вартості путівки в Україні встановлюється Кабінетом Міністрів України. Розмір щорічної грошової допомоги, щорічний розмір середньої вартості путівки в Україні визначаються законом про Державний бюджет України на відповідний рік.".

3. Включити до розділу І проекту (з відповідною зміною нумерації пунктів) пункт такого змісту: "Частину першу статті 22 доповнити пунктом 2 такого змісту: "2) першочергове щорічне забезпечення пільговою санаторно-курортною путівкою або путівкою на відпочинок шляхом надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам чи закладам відпочинку, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, за надання послуг із санаторно-курортного лікування або відпочинку чи одержання за їх бажанням грошової компенсації у розмірі 70 процентів середньої вартості путівки в Україні;право вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідного профілю чи закладу відпочинку, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, та, за бажанням, здійснення доплати за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів у разі недостатності суми щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок на санаторно-курортне лікування чи відпочинок у вибраному закладі. Санаторно-курортні заклади незалежно від форми власності зобов'язані надавати санаторно-курортні та оздоровчі послуги шляхом безготівкових розрахунків.Порядок надання щорічної грошової допомоги та здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації в розмірі 70 процентів середньої вартості путівки в Україні встановлюється Кабінетом Міністрів України. Розмір щорічної грошової допомоги, щорічний розмір середньої вартості путівки в Україні визначаються законом про Державний бюджет України на відповідний рік;".

4. Включити до розділу І проекту (з відповідною зміною нумерації пунктів) пункт такого змісту: "Частину першу статті 22 доповнити пунктом 13 такого змісту: "13) особам, які постійно проживали до відселення чи самостійного переселення або постійно працюють на території зон відчуження, безумовного (обов'язкового) і гарантованого добровільного відселення, за умови, що вони станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали в зоні безумовного (обов'язкового) відселення не менше двох років, а в зоні гарантованого добровільного відселення - не менше трьох років, - надання пільг, передбачених пунктом 18 частини першої статті 20, а також позачергове щорічне безплатне забезпечення санаторно-курортними путівками шляхом надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, за надання послуг із санаторно-курортного лікування чи одержання за їх бажанням грошової компенсації у розмірі середньої вартості путівки в Україні;право вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідного профілю чи закладу відпочинку, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, та, за бажанням, здійснення доплати за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів у разі недостатності суми щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок на санаторно-курортне лікування чи відпочинок у вибраному закладі. Санаторно-курортні заклади незалежно від форми власності зобов'язані надавати санаторно-курортні та оздоровчі послуги шляхом безготівкових розрахунків. Порядок надання щорічної грошової допомоги та здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації в розмірі середньої вартості путівки в Україні встановлюється Кабінетом Міністрів України. Розмір щорічної грошової допомоги, щорічний розмір середньої вартості путівки в Україні визначаються законом про Державний бюджет України на відповідний рік;".

5. Включити до розділу І проекту (з відповідною зміною нумерації пунктів) пункт такого змісту: "Частину третю статті 22 виключити.".

6. Включити до розділу І проекту (з відповідною зміною нумерації пунктів) пункт такого змісту: "Доповнити статтею 23 такого змісту: "Стаття 23. Компенсації та пільги громадянам, віднесеним до категорії 4 Особам, віднесеним до категорії 4 (пункт 4 статті 14), надаються такі гарантовані державою компенсації та пільги:

1) пільги, передбачені пунктами 1, 3, 5, 6, 8 статті 20, пунктами 3, 5, 6, 7, 15 статті 22;

2) першочергове щорічне забезпечення пільговою санаторно-курортною путівкою або путівкою на відпочинок шляхом надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам чи закладам відпочинку, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, за надання послуг із санаторно-курортного лікування або відпочинку чи одержання за їх бажанням грошової компенсації у розмірі 50 процентів середньої вартості путівки в Україні; право вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідного профілю чи закладу відпочинку, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, та, за бажанням, здійснення доплати за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів у разі недостатності суми щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок на санаторно-курортне лікування чи відпочинок у вибраному закладі. Санаторно-курортні заклади незалежно від форми власності зобов'язані надавати санаторно-курортні та оздоровчі послуги шляхом безготівкових розрахунків. Порядок надання щорічної грошової допомоги та здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації в розмірі 50 процентів середньої вартості путівки в Україні встановлюється Кабінетом Міністрів України. Розмір щорічної грошової допомоги, щорічний розмір середньої вартості путівки в Україні визначаються законом про Державний бюджет України на відповідний рік.

3) першочергове зубопротезування із зниженням його вартості на 50 процентів (за винятком зубопротезування із дорогоцінних металів та матеріалів, прирівняних за вартістю до них, що визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я);

4) відшкодування 50 процентів вартості палива, придбаного в межах установлених норм, особам, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення;

5) передача громадянам, які відпрацювали на території зони посиленого радіоекологічного контролю не менш як п'ять років, безоплатно в приватну власність житла, яке вони займають у цій зоні.Особи, які постійно проживають та постійно працюють або постійно проживають у зоні посиленого радіоекологічного контролю, та особи, які постійно працюють, але не проживають у зоні посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що вони станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у цій зоні не менше чотирьох років, отримують пільги щодо сплати податків, зборів, мита та інших платежів до бюджету відповідно до податкового та митного законодавства.Усі компенсації та пільги, передбачені цією статтею, надаються громадянам на час постійного проживання або постійної роботи чи постійного навчання у зоні посиленого радіоекологічного контролю.";

7. Включити до розділу І проекту (з відповідною зміною нумерації пунктів) пункт такого змісту: "Частину першу статті 24 після слів і цифр "пунктом 15 статті 22" доповнити словами і цифрами "і пунктом 2 статті 23".".

8. Включити до розділу І проекту (з відповідною зміною нумерації пунктів) пункт такого змісту: "Частину другу статті 24 виключити.".

9. Включити до розділу І проекту (з відповідною зміною нумерації пунктів) пункт такого змісту: "Частину першу статті 30 доповнити пунктом 1 такого змісту:"1) повне державне забезпечення дітей до вступу їх до школи (не старше 8 років) шляхом безплатного виховання (утримання) їх у державних та комунальних дошкільних навчальних закладах і надання щомісячної грошової допомоги, розмір якої визначається Кабінетом Міністрів України;".

10. Включити до розділу І проекту (з відповідною зміною нумерації пунктів) пункт такого змісту: "Частину першу статті 30 доповнити пунктом 3 такого змісту:"3) безплатний проїзд у межах України на всіх видах транспорту (крім таксі) дитині та особі, яка супроводжує хвору дитину до місця лікування (реабілітації), оздоровлення та назад (за направленням медичних закладів), з правом позачергового придбання квитків;".

11. Включити до розділу І проекту (з відповідною зміною нумерації пунктів) пункт такого змісту: "Частину першу статті 30 доповнити пунктом 5 такого змісту:"5) щорічне безплатне забезпечення потерпілих дітей путівками на оздоровлення строком до двох місяців шляхом надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівки через безготівкове перерахування закладам оздоровлення, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, за надання послуг із оздоровлення.Потерпілі діти віком до 10 років разом з одним із батьків або особою, яка їх замінює, за умови, що така особа належить до постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, забезпечуються путівками на оздоровлення шляхом надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівки через безготівкове перерахування закладам оздоровлення, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, за надання послуг із оздоровлення чи одержання грошової компенсації у розмірі середньої вартості путівки в Україні.Батьки потерпілих дітей або особа, яка їх замінює, мають право вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідного профілю чи закладу відпочинку, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, та, за бажанням, здійснення доплати за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів у разі недостатності суми щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок на санаторно-курортне лікування чи відпочинок у вибраному закладі. Санаторно-курортні заклади незалежно від форми власності зобов'язані надавати санаторно-курортні та оздоровчі послуги шляхом безготівкових розрахунків.Порядок надання щорічної грошової допомоги та здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації в розмірі середньої вартості путівки в Україні встановлюється Кабінетом Міністрів України.Розмір щорічної грошової допомоги, щорічний розмір середньої вартості путівки в Україні визначаються законом про Державний бюджет України на відповідний рік.При цьому в разі недостатньої тривалості щорічної відпустки одному з батьків, або особі, яка їх замінює, або особі, яка доглядає за потерпілою дитиною, надається додаткова відпустка без збереження заробітної плати;".

12. Включити до розділу І проекту (з відповідною зміною нумерації пунктів) пункт такого змісту: "Частину першу статті 30 доповнити пунктом 6 такого змісту:"6) щомісячна виплата в порядку та розмірі, встановлених Кабінетом Міністрів України, незалежно від інших виплат на кожну дитину шкільного віку, яка евакуйована із зони відчуження або народилася після 26 квітня 1986 року від батька, який на час настання вагітності матері, має підстави належати до категорії 1 або 2, або матері, яка на час настання вагітності або під час вагітності має підстави належати до категорії 1 або 2, а також на кожну дитину, яка проживала у зоні безумовного (обов'язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення;".

13. Включити до розділу І проекту (з відповідною зміною нумерації пунктів) пункт такого змісту: "Частину першу статті 30 доповнити пунктом 8 такого змісту:"8) щомісячна виплата в порядку та розмірі, встановлених Кабінетом Міністрів України, сім'ям на кожну дитину шкільного віку, яка стала інвалідом або перебуває на диспансерному обліку по захворюванню внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також дітям шкільного віку, батьки яких стали інвалідами I або II групи чи померли внаслідок Чорнобильської катастрофи, замість виплати, передбаченої пунктом 6 цієї статті, якщо вказана дитина не перебуває на повному державному забезпеченні. Необхідність взяття дитини на такий диспансерний облік визначається лікарською консультаційною комісією;".

 14. Включити до розділу І проекту (з відповідною зміною нумерації пунктів) пункт такого змісту: "Пункт 10 частини першої статті 30 викласти в такій редакції:"10) надання жінкам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, відпустки по вагітності і пологах тривалістю 90 календарних днів до пологів і 90 календарних днів після пологів, яка обчислюється сумарно і надається повністю незалежно від кількості днів, фактично використаних до пологів, з оплатою в розмірі повного заробітку незалежно від страхового стажу та місця роботи. Жінкам, які проживають на території радіоактивного забруднення, під час вагітності надаються путівки для оздоровлення у спеціалізованих оздоровчих закладах;".

15. Включити до розділу І проекту (з відповідною зміною нумерації пунктів) пункт такого змісту: "Частину першу статті 30 доповнити пунктом 12 такого змісту:"12) виплата грошової компенсації батькам потерпілих дітей, які не відвідують дитячі дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади (у тому числі і тих, які не знаходяться в обліковому складі шкіл), якщо діти не перебувають на повному державному забезпеченні, здійснюється в порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України;".

16. Включити до розділу І проекту (з відповідною зміною нумерації пунктів) пункт такого змісту: "Частину сьому статті 30 виключити.".

17. Включити до розділу І проекту (з відповідною зміною нумерації пунктів) пункт такого змісту: "Доповнити статтею 31 такого змісту:"Стаття 31. Допомога сім'ям, що мають дітей шкільного віку, які проживають на територіях радіоактивного забруднення Сім'ї, що мають дітей віком від 7 до 16 років (учнів віком до 18 років), які проживають на територіях радіоактивного забруднення, допомога, передбачена чинним законодавством України, виплачується у подвійному розмірі.".

18. Включити до розділу І проекту (з відповідною зміною нумерації пунктів) пункт такого змісту: "Доповнити статтею 37 такого змісту: "Стаття 37. Компенсації громадянам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення Громадянам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства в порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України. Перелік населених пунктів, жителям яких виплачується щомісячна грошова допомога, затверджується Кабінетом Міністрів України. Ця допомога виплачується щомісячно органами праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації. Виплата за два і більше місяців забороняється.".

19. Включити до розділу І проекту (з відповідною зміною нумерації пунктів) пункт такого змісту: "Статтю 39 викласти в такій редакції:"Стаття 39. Доплата громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забрудненняГромадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, провадиться доплата в порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.Громадянам, які працюють у зоні відчуження, а також у зоні безумовного (обов’язкового) відселення після повного відселення жителів, встановлюється доплата у порядку і розмірах, визначених Кабінетом Міністрів України.".

20. Включити до розділу І проекту (з відповідною зміною нумерації пунктів) пункт такого змісту: "Доповнити статтею 45 такого змісту:"Стаття 45. Збереження за працівниками середньої заробітної плати та стажу роботи при звільненні у зв'язку з відселенням або самостійним переселенням За працівниками, які звільняються з підприємств, установ та організацій у разі розірвання трудового договору у зв'язку з відселенням або самостійним переселенням з території радіоактивного забруднення відповідно до статті 4 цього Закону, зберігаються за попереднім місцем роботи на період працевлаштування, але не більш як на три місяці, середня заробітна плата з урахуванням місячної вихідної допомоги та безперервний стаж роботи. Зберігається середня заробітна плата і стаж роботи на період працевлаштування і протягом четвертого місяця з дня звільнення за умови, що працівник своєчасно (у місячний строк після звільнення) звернувся до служби зайнятості, але не був нею працевлаштований.У випадках, коли чотиримісячний строк минув, і відповідну роботу працівнику не було запропоновано, і немає можливості навчання нових професій (спеціальностей) або коли працівник звернувся до служби зайнятості пізніше місячного строку з поважних причин, йому надається статус безробітного з виплатою допомоги по безробіттю відповідно до Закону України "Про зайнятість населення".".

21. Включити до розділу І проекту (з відповідною зміною нумерації пунктів) пункт такого змісту: "Статтю 50 викласти в такій редакції: "Стаття 50. Додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю , особам, віднесеним до категорії 1 Особам, віднесеним до категорії 1, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, у розмірах: особам з інвалідністю І групи – 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; особам з інвалідністю ІІ групи – 75 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; особам з інвалідністю ІІІ групи, дітям з інвалідністю, а також хворим внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу – 50 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.".

 22. Включити до розділу І проекту (з відповідною зміною нумерації пунктів) пункт такого змісту: "Статтю 51 викласти в такій редакції: "Стаття 51. Додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, віднесеним до категорій 2, 3, 4 Особам, віднесеним до категорії 2, щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається в розмірі 40 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Особам, віднесеним до категорії 3, щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається в розмірі 30 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Особам, віднесеним до категорії 4, щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається в розмірі 20 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.".

23. Включити до розділу І проекту (з відповідною зміною нумерації пунктів) пункт такого змісту: "Частину першу статті 52 викласти в такій редакції: "Щомісячна компенсація у разі втрати годувальника призначається на кожного непрацездатного члена сім’ї, який був на його утриманні, в розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, незалежно від пенсії, передбаченої законодавством України.".

 

6

 

-4- Н.д. Пузійчук А. В. (р.к. №182)

Опрацьовується

 

Розділ I законопроєкту перед пунктом 1 доповнити новим пунктом такого змісту:

 «1. Абзац четвертий частини другої статті 1 викласти в такій редакції:

«соціального захисту людей, забезпечення у повному обсязі визначених законодавством державних соціальних гарантій та повного відшкодування шкоди особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;».

 

7

1. Текст статті 53 викласти в такій редакції:

 

 

 

8

 

 

 

 

9

“Додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, та щомісячна компенсація сім’ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи виплачується повністю незалежно від заробітної плати, пенсії чи іншого доходу.”.

-5- Н.д. Арсенюк О. О. (р.к. №396)

Опрацьовується

 

1. Абзац другий пункту 1 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції: «Додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, та щомісячна компенсація сім’ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи виплачується повністю незалежно від заробітної плати, пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) чи іншого доходу.».

 

10

 

-6- Н.д. Пузійчук А. В. (р.к. №182)

Опрацьовується

 

 Розділ I законопроєкту після пункту 1 доповнити новим пунктом такого змісту:

 «Частину третю статті 54 викласти в такій редакції:

 «В усіх випадках розміри пенсій для осіб з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими:

 по I групі інвалідності – 10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність;

 по II групі інвалідності – 8 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність;

 по III групі інвалідності – 6 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність;

 дітям з інвалідністю – 3 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність.».

 

-7- Н.д. Третьякова Г. М. (р.к. №53)

Опрацьовується

Розділ І законопроекту доповнити новим пунктом 2 такого змісту:

“2. У статті 54:

частину третю викласти в такій редакції:

„В усіх випадках розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, не можуть бути нижчими:

 для І групи інвалідності – 5 818 гривень;

 для ІІ групи інвалідності – 4 665 гривень;

 для ІІІ групи інвалідності – 3 500 гривень;

 для дітей з інвалідністю – 3 500 гривень”;

 доповнити новими частинами такого змісту:

„Розміри пенсій, передбачені частиною третьою цієї статті, починаючи з 2022 року щороку з 1 березня індексуються у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України з урахуванням коефіцієнта збільшення, що визначається відповідно до абзаців другого і третього частини другої статті 42 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Умови, порядок обчислення та призначення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначаються актами Кабінету Міністрів України з відповідних питань.”.

У зв’язку з цим пункти 2 ˗ 5 розділу І законопроекту вважати пунктами 3 ˗ 6 розділу І законопроекту.

 

-8- Н.д. Мезенцева М. С. (р.к. №369), Н.д. Шенцев Д. О. (р.к. №377), Н.д. Здебський Ю. В. (р.к. №373), Н.д. Любота Д. В. (р.к. №378), Н.д. Пивоваров Є. П. (р.к. №376), Н.д. Бакумов О. С. (р.к. №374), Н.д. Літвінов О. М. (р.к. №379), Н.д. Микиша Д. С. (р.к. №382)

Опрацьовується

Доповнити статтю 54 частиною четвертою в такій редакції: "громадянам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, під час виконання будь-яких робіт, пов'язаних з усуненням самої аварії, її наслідків у зоні відчуження у 1986-1990 роках, визначених статтею 10 цього Закону, і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, пенсія по інвалідності і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи за осіб з їх числа призначається та обчислюється за бажанням таких осіб відповідно до цієї статті Закону або з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом про державний бюджет на 1 січня кожного відповідного року без застосування актів Кабінету Міністрів України з відповідних питань, причому пенсії по інвалідності зазначеним громадянам призначаються в таких розмірах: особам з інвалідністю I групи - 100 процентів, II групи - 80 процентів, III групи - 60 процентів п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом про державний бюджет на 1 січня кожного відповідного року та виплачуються без обмеження максимальним (граничним) розміром пенсії. У разі зміни розміру мінімальної заробітної плати проводиться перерахунок зазначених пенсій виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом про державний бюджет на 1 січня кожного відповідного року."

 

-9- Н.д. Королевська Н. Ю. (р.к. №128), Н.д. Солод Ю. В. (р.к. №258), Н.д. Гнатенко В. С. (р.к. №260), Н.д. Мороз В. В. (р.к. №266)

Опрацьовується

24. Включити до розділу І проекту (з відповідною зміною нумерації пунктів) пункт такого змісту: "Частину третю статті 54 викласти в такій редакції: "В усіх випадках розміри пенсій для осіб з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими: по I групі інвалідності – 10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність; по II групі інвалідності – 8 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність; по III групі інвалідності – 6 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність; дітям з інвалідністю – 3 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність.".

 

-10- Н.д. Арсенюк О. О. (р.к. №396)

Опрацьовується

Розділ І доповнити новим пунктом 2 такого змісту: «2. У статті 54 частину третю викласти в такій редакції: «В усіх випадках розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, не можуть бути нижчими: по I групі інвалідності – 10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність; по II групі інвалідності – 8 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність; по III групі інвалідності – 6 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність; дітям з інвалідністю – 3 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність. Порядок обчислення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначається Кабінетом Міністрів України.».

 

-11- Н.д. Остапенко А. Д. (р.к. №425)

Опрацьовується

Розділ І доповнити новим пунктом 2 такого змісту: «2. У статті 54 частину третю викласти в такій редакції: «В усіх випадках розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, не можуть бути нижчими: по I групі інвалідності – 10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність; по II групі інвалідності – 8 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність; по III групі інвалідності – 6 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність; дітям з інвалідністю – 3 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність. Порядок обчислення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначається Кабінетом Міністрів України.».

 

-12- Н.д. Яценко А. В. (р.к. №401)

Опрацьовується

Розділ І доповнити новим пунктом такого змісту: «__. Частину третю статті 54 викласти в такій редакції: «В усіх випадках розміри пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими: по І групі інвалідності - 10 мінімальних пенсій за віком; по II групі інвалідності - 8 мінімальних пенсій за віком; по III групі інвалідності - 6 мінімальних пенсій за віком; дітям з інвалідністю - 3 мінімальних пенсій за віком.

 

-13- Н.д. Арешонков В. Ю. (р.к. №270)

Опрацьовується

Відновити норму статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" яка була чинною до внесення змін до цього Закону Законом №76 – VIII, а саме: В усіх випадках розміри пенсій для осіб з інвалідністю, щодо яких встановлено зв'язок з чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими: по I групі інвалідності – 10 мінімальних пенсій за віком; по II групі інвалідності – 8 мінімальних пенсій за віком; по III групі інвалідності – 6 мінімальних пенсій за віком; дітям-інвалідам – 3 мінімальних пенсій за віком“. Встановити, що такі розміри пенсій запроваджуються поетапно, а саме: З 07 липня 2021 року – у розмірі 60% З 07 грудня 2021 року – у розмірі 80% З 07 квітня 2022 року - у розмірі 100%

 

11

2. Статтю 57 викласти в такій редакції:

-14- Н.д. Івченко В. Є. (р.к. №185)

Опрацьовується

 

Пункт 2 розділу І викласти у такій редакції:

«2. Статтю 57 викласти в такій редакції:

Стаття 57. Визначення розміру заробітної плати для обчислення пенсій

Визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії проводиться відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

У разі визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії відповідно до частини другої статті 27 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” за бажанням того, хто звернувся за пенсією, визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії може визначатися за будь-які 12 місяців підряд роботи на територіях радіоактивного забруднення.

Якщо особа, яка звернулася за пенсією, пропрацювала на територіях радіоактивного забруднення:

 менше 12 місяців, – заробітна плата визначається шляхом поділу загальної суми заробітної плати за календарні місяці роботи на кількість цих місяців;

не менше 30 календарних днів у двох місяцях, – заробітна плата визначається за будь-які фактично відпрацьовані 30 календарних днів роботи;

менше місяця, – заробітна плата визначається за цей календарний місяць з додаванням до заробітної плати на основній роботі.

Для визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії по інвалідності відповідно до цього Закону особам із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, визначених статтею 10 цього Закону, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, а також особам, які брали безпосередню участь у ліквідації інших ядерних аварій та їх наслідків, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи за осіб з їх числа за бажанням заявника визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії здійснюється виходячи з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

Порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, призначеної відповідно до статті 54 цього Закону, визначається Кабінетом Міністрів України.»;

 

-15- Н.д. Тимошенко Ю. В. (р.к. №162), Н.д. Цимбалюк М. М. (р.к. №176)

Опрацьовується

 Стаття 57. Пільги по обчисленню середньомісячного заробітку …

 Особам, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році, а також в евакуації населення на добровільній безплатній основі та евакуйованим із 30-ти кілометрової зони відчуження у 1986 році і стали особами з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи, що підтверджено відповідними документами, пенсія по інвалідності за їх бажанням обчислюється з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, що встановлений Законом на дату звернення.

 

12

“Стаття 57. Пільги щодо обчислення заробітної плати

-16- Н.д. Пузійчук А. В. (р.к. №182)

Опрацьовується

 

Абзац другий пункту 2 розділу I законопроєкту викласти в такій редакції:

«Стаття 57. Пільги щодо визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії».

 

-17- Н.д. Красов О. І. (р.к. №381)

Опрацьовується

Назву статті викласти в такій редакції "Пільги щодо обчислення заробітної плати для визначення пенсії"

 

-18- Н.д. Фролов П. В. (р.к. №122)

Опрацьовується

В абзаці першому статті 57 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» слово «обчислення» замінити словом «визначення».

 

13

Обчислення заробітної плати проводиться відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

-19- Н.д. Пузійчук А. В. (р.к. №182)

Опрацьовується

 

В абзаці третьому пункту 2 розділу I законопроєкту слова «обчислення заробітної плати» замінити словами «визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії».

 

-20- Н.д. Арсенюк О. О. (р.к. №396)

Опрацьовується

Абзац п’ятий пункту 2 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції: «Обчислення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії проводиться відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

 

-21- Н.д. Остапенко А. Д. (р.к. №425)

Опрацьовується

Абзац п’ятий пункту 2 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції: «Обчислення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії проводиться відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

 

14

У разі обчислення пенсії відповідно до частини другої статті 27 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” за бажанням того, хто звернувся за пенсією, заробітна плата для обчислення пенсії може визначатися за будь-які 12 місяців підряд роботи на територіях радіоактивного забруднення.

-22- Н.д. Пузійчук А. В. (р.к. №182)

Опрацьовується

 

В абзаці четвертому пункту 2 розділу I законопроєкту слова «заробітна плата» замінити словами «визначення заробітної плати (доходу)».

 

-23- Н.д. Красов О. І. (р.к. №381)

Опрацьовується

Слова "роботи на територіях радіоактивного забруднення" замінити словами " попереднього року роботи до призначення пенсії".

 

15

Якщо особа, яка звернулася за пенсією, пропрацювала на територіях радіоактивного забруднення:

 

 

 

16

менше 12 місяців, — заробітна плата визначається шляхом поділу загальної суми заробітної плати за календарні місяці роботи на кількість цих місяців;

 

 

 

17

не менше 30 календарних днів у двох місяцях, — заробітна плата визначається за будь-які фактично відпрацьовані 30 календарних днів роботи;

 

 

 

18

менше місяця, — заробітна плата визначається за цей календарний місяць з додаванням до заробітної плати на основній роботі.

 

 

 

19

Для обчислення пенсії по інвалідності відповідно до цього Закону особам із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, визначених статтею 10 цього Закону, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, а також особам, які брали безпосередню участь у ліквідації інших ядерних аварій та їх наслідків, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи за осіб з їх числа за бажанням заявника заробітна плата обчислюється виходячи з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

-24- Н.д. Пузійчук А. В. (р.к. №182)

Опрацьовується

 

В абзаці дев’ятому пункту 2 розділу I законопроєкту слово «обчислюється» замінити словами «(дохід) для обчислення пенсії визначається».

 

-25- Н.д. Третьякова Г. М. (р.к. №53)

Опрацьовується

У абзаці дев’ятому пункті 2 розділу І законопроекту після слів “Для обчислення пенсії по інвалідності відповідно до” доповнити словами “статті 54”;

 

-26- Н.д. Мезенцева М. С. (р.к. №369), Н.д. Шенцев Д. О. (р.к. №377), Н.д. Здебський Ю. В. (р.к. №373), Н.д. Любота Д. В. (р.к. №378), Н.д. Пивоваров Є. П. (р.к. №376), Н.д. Бакумов О. С. (р.к. №374), Н.д. Літвінов О. М. (р.к. №379), Н.д. Микиша Д. С. (р.к. №382)

Опрацьовується

Виключити

 

-27- Н.д. Красов О. І. (р.к. №381)

Опрацьовується

Додати нове речення такого змісту "Зміни розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом про державний бюджет України на 1 січня відповідного року є підставою для перерахунку зазначених пенсій."

 

-28- Н.д. Королевська Н. Ю. (р.к. №128), Н.д. Солод Ю. В. (р.к. №258), Н.д. Гнатенко В. С. (р.к. №260), Н.д. Мороз В. В. (р.к. №266)

Опрацьовується

Абзац дев'ятий пункту 2 розділу І проекту (частина четверта нової редакції статті 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи") після слів "щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою," доповнити словами "особам, евакуйованим із зони відчуження у 1986 році, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою,".

 

-29- Н.д. Арсенюк О. О. (р.к. №396)

Опрацьовується

Абзац 11 пункту 2 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції: «Для обчислення пенсії по інвалідності відповідно до статті 54 цього Закону особам із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, визначених статтею 10 цього Закону, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, а також особам, які брали безпосередню участь у ліквідації інших ядерних аварій та їх наслідків, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи за осіб з їх числа за бажанням заявника заробітна плата обчислюється виходячи з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.»

 

-30- Н.д. Остапенко А. Д. (р.к. №425)

Опрацьовується

Абзац 11 пункту 2 Розділу І законопроекту викласти в такій редакції: «Для обчислення пенсії по інвалідності відповідно до статті 54 цього Закону особам із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, визначених статтею 10 цього Закону, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, а також особам, які брали безпосередню участь у ліквідації інших ядерних аварій та їх наслідків, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи за осіб з їх числа за бажанням заявника заробітна плата обчислюється виходячи з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.»

 

-31- Н.д. Фролов П. В. (р.к. №122)

Опрацьовується

В абзаці п’ятому статті 57 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» слово «обчислення» замінити словом «визначення».

 

-32- Н.д. Кривошеєв І. С. (р.к. №36)

Опрацьовується

Частину четверту статті 57 пункту 2 розділу I законопроекту викласти в наступній редакції: Для обчислення пенсії по інвалідності відповідно до цього Закону особам із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, визначених статтею 10 цього Закону, та евакуйованих із зони відчуження (в тому числі особи, які на момент евакуації перебували у стані внутріутробного розвитку, після досягнення ними повноліття), визначених статтею 11 цього Закону, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, а також особам, які брали безпосередню участь у ліквідації інших ядерних аварій та їх наслідків, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи за осіб з їх числа за бажанням заявника заробітна плата обчислюється виходячи з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

 

-33- Н.д. Яценко А. В. (р.к. №401)

Опрацьовується

В абзаці дев’ятому пункту 2 слова «з Чорнобильською катастрофою» замінити словами «з Чорнобильською катастрофою; особам, які евакуйовані із зони відчуження у 1986 році, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою,».

 

-34- Н.д. Арешонков В. Ю. (р.к. №270)

Опрацьовується

«Для обчислення пенсій по інвалідності відповідно до цього закону особам із числа учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, визначених статтею 10 цього закону, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою; особам, які евакуйовані із зони відчуження у 1986 році, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою; а також…», далі за текстом.

 

20

Порядок обчислення заробітної плати для призначення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, призначеної відповідно до статті 54 цього Закону, визначається Кабінетом Міністрів України.”.

-35- Н.д. Пузійчук А. В. (р.к. №182)

Опрацьовується

 

В абзаці десятому пункту 2 розділу I законопроєкту слова «обчислення заробітної плати для призначення» замінити словами «визначення заробітної плати (доходу) для обчислення».

 

-36- Н.д. Третьякова Г. М. (р.к. №53)

Опрацьовується

У абзаці десятому пункті 2 розділу І законопроекту після слів “Порядок обчислення заробітної плати” доповнити словами і знаком “, у тому числі заробітної плати, передбаченої частиною четвертою цієї статті, ”.

 

-37- Н.д. Мезенцева М. С. (р.к. №369), Н.д. Шенцев Д. О. (р.к. №377), Н.д. Здебський Ю. В. (р.к. №373), Н.д. Любота Д. В. (р.к. №378), Н.д. Пивоваров Є. П. (р.к. №376), Н.д. Бакумов О. С. (р.к. №374), Н.д. Літвінов О. М. (р.к. №379), Н.д. Микиша Д. С. (р.к. №382)

Опрацьовується

Виключити

 

-38- Н.д. Красов О. І. (р.к. №381)

Опрацьовується

Виключити положення із законопроекту

 

-39- Н.д. Арсенюк О. О. (р.к. №396)

Опрацьовується

«Порядок обчислення заробітної плати, у тому числі заробітної плати, передбаченої частиною четвертою цією статті, для призначення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, призначеної відповідно до статті 54 цього Закону, визначається Кабінетом Міністрів України.».

 

-40- Н.д. Остапенко А. Д. (р.к. №425)

Опрацьовується

«Порядок обчислення заробітної плати, у тому числі заробітної плати, передбаченої частиною четвертою цією статті, для призначення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, призначеної відповідно до статті 54 цього Закону, визначається Кабінетом Міністрів України.».

 

-41- Н.д. Красов О. І. (р.к. №381)

Опрацьовується

Виключити положення із законопроекту

 

21

3. Частину третю статті 59 виключити.

-42- Н.д. Івченко В. Є. (р.к. №185)

Опрацьовується

 

Пункт 3 розділу І виключити;

 

-43- Н.д. Ляшенко А. О. (р.к. №349)

Опрацьовується

Пункт 3 Розділу І законопроекту виключити.

 

-44- Н.д. Мезенцева М. С. (р.к. №369), Н.д. Шенцев Д. О. (р.к. №377), Н.д. Здебський Ю. В. (р.к. №373), Н.д. Любота Д. В. (р.к. №378), Н.д. Пивоваров Є. П. (р.к. №376), Н.д. Бакумов О. С. (р.к. №374), Н.д. Літвінов О. М. (р.к. №379), Н.д. Микиша Д. С. (р.к. №382)

Опрацьовується

Частину третю статті 59 викласти в такій редакції: "Особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням таких осіб — з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року".

 

-45- Н.д. Красов О. І. (р.к. №381)

Опрацьовується

Норму про виключення ч. 3 статті 59 - вилучити із законопроекту

 

-46- Н.д. Кузьміних С. В. (р.к. №273)

Опрацьовується

Статтю 59 викласти у такій редакції:

«Стаття 59. Пенсії військовослужбовцям, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї

 Пенсії військовослужбовцям призначаються з їх грошового забезпечення згідно з цим Законом та іншими законодавчими актами. Додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, призначається у такому порядку:

 особам, віднесеним до категорії 2, щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається в розмірі 15 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. особам, віднесеним до категорії 3, щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається в розмірі 10 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. особам, віднесеним до категорії 4, щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається в розмірі 5 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначається на момент виплати додаткової пенсії згідно із законом про Державний бюджет України і не може коригуватися іншими нормативно-правовими актами.».

 

-47- Н.д. Арсенюк О. О. (р.к. №396)

Опрацьовується

Пункт 3 Розділу І законопроекту вкласти в такій редакції: «Стаття 59. Пенсії військовослужбовцям, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Пенсії військовослужбовцям призначаються з їх грошового забезпечення згідно з цим Законом та іншими законодавчими актами. Додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, призначається відповідно до статті 51 цього Закону. Військовослужбовцям пенсії по інвалідності, а членам їх сімей пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї за їх бажанням можуть призначатися на умовах і в порядку, визначених законодавством для осіб, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, що їх вони дістали при виконанні обов’язків військової служби (службових обов’язків), або відповідно до статті 54 цього Закону. Особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням таких осіб - з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.»

 

-48- Н.д. Остапенко А. Д. (р.к. №425)

Опрацьовується

Пункт 3 Розділу І законопроекту вкласти в такій редакції: «Стаття 59. Пенсії військовослужбовцям, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Пенсії військовослужбовцям призначаються з їх грошового забезпечення згідно з цим Законом та іншими законодавчими актами. Додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, призначається відповідно до статті 51 цього Закону. Військовослужбовцям пенсії по інвалідності, а членам їх сімей пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї за їх бажанням можуть призначатися на умовах і в порядку, визначених законодавством для осіб, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, що їх вони дістали при виконанні обов’язків військової служби (службових обов’язків), або відповідно до статті 54 цього Закону. Особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням таких осіб - з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.»

 

-49- Н.д. Королевська Н. Ю. (р.к. №128), Н.д. Солод Ю. В. (р.к. №258), Н.д. Мороз В. В. (р.к. №266), Н.д. Гнатенко В. С. (р.к. №260)

Опрацьовується

Пункт 3 розділу І проекту (зміни до статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи") виключити.

 

-50- Н.д. Красов О. І. (р.к. №381)

Опрацьовується

Норму про виключення ч. 3 статті 59 - вилучити із законопроекту

 

-51- Н.д. Кузьміних С. В. (р.к. №273)

Опрацьовується

«Стаття 59. Пенсії військовослужбовцям, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї Пенсії військовослужбовцям призначаються з їх грошового забезпечення згідно з цим Законом та іншими законодавчими актами. Додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, призначається у такому порядку: особам, віднесеним до категорії 2, щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається в розмірі 15 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. особам, віднесеним до категорії 3, щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається в розмірі 10 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. особам, віднесеним до категорії 4, щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається в розмірі 5 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначається на момент виплати додаткової пенсії згідно із законом про Державний бюджет України і не може коригуватися іншими нормативно-правовими актами.».

 

-52- Н.д. Яценко А. В. (р.к. №401)

Опрацьовується

Пункт 3 виключити або пункт 3 викласти в такій редакції: «3. У частині третій статті 59 слова «дійсної строкової» виключити».

 

-53- Н.д. Арешонков В. Ю. (р.к. №270)

Опрацьовується

Пункт 3 розділу I – виключити.

 

22

4. Статтю 60 викласти в такій редакції:

 

 

 

23

“Стаття 60. Інші пільги та компенсації особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

 

 

 

24

Особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, можуть надаватись і інші пільги та компенсації, передбачені законодавством України.”.

 

 

 

25

 

-54- Н.д. Королевська Н. Ю. (р.к. №128), Н.д. Солод Ю. В. (р.к. №258), Н.д. Мороз В. В. (р.к. №266), Н.д. Гнатенко В. С. (р.к. №260)

Опрацьовується

 

Абзац третій пункту 5 розділу І проекту викласти в такій редакції: "Призначення та виплата пенсій, передбачених цим Законом, і щомісячної компенсації сім’ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи проводиться територіальними органами Пенсійного фонду України відповідно до закону.".

 

26

5. Доповнити Закон статтями 601 і 602 такого змісту:

-55- Н.д. Пузійчук А. В. (р.к. №182)

Опрацьовується

 

Абзац перший пункту 5 розділу I законопроєкту викласти в такій редакції:

«5. Доповнити Закон статтею 601 такого змісту:».

 

-56- Н.д. Мезенцева М. С. (р.к. №369), Н.д. Шенцев Д. О. (р.к. №377), Н.д. Здебський Ю. В. (р.к. №373), Н.д. Любота Д. В. (р.к. №378), Н.д. Пивоваров Є. П. (р.к. №376), Н.д. Бакумов О. С. (р.к. №374), Н.д. Літвінов О. М. (р.к. №379), Н.д. Микиша Д. С. (р.к. №382)

Опрацьовується

Виключити

 

-57- Н.д. Арешонков В. Ю. (р.к. №270)

Опрацьовується

Статтю 60.2 – виключити

 

27

“Стаття 601. Органи, які здійснюють пенсійне забезпечення

-58- Н.д. Пузійчук А. В. (р.к. №182)

Опрацьовується

 

Абзац другий пункту 5 розділу I законопроєкту викласти в такій редакції:

«Стаття 601. Органи, що здійснюють виплату пенсій, доплат та компенсацій».

 

-59- Н.д. Мезенцева М. С. (р.к. №369), Н.д. Шенцев Д. О. (р.к. №377), Н.д. Здебський Ю. В. (р.к. №373), Н.д. Любота Д. В. (р.к. №378), Н.д. Пивоваров Є. П. (р.к. №376), Н.д. Бакумов О. С. (р.к. №374), Н.д. Літвінов О. М. (р.к. №379), Н.д. Микиша Д. С. (р.к. №382)

Опрацьовується

Виключити

 

28

Призначення та виплата пенсій, передбачених цим Законом, і щомісячної компенсації сім’ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи проводиться територіальними органами Пенсійного фонду України відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

-60- Н.д. Пузійчук А. В. (р.к. №182)

Опрацьовується

 

Абзац третій пункту 5 розділу I законопроєкту викласти в такій редакції:

«Призначення, перерахунок та виплата пенсій, доплат та компенсацій, передбачених цим Законом, здійснюється органами Пенсійного фонду України відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

 

-61- Н.д. Мезенцева М. С. (р.к. №369), Н.д. Шенцев Д. О. (р.к. №377), Н.д. Здебський Ю. В. (р.к. №373), Н.д. Любота Д. В. (р.к. №378), Н.д. Пивоваров Є. П. (р.к. №376), Н.д. Бакумов О. С. (р.к. №374), Н.д. Літвінов О. М. (р.к. №379), Н.д. Микиша Д. С. (р.к. №382)

Опрацьовується

Виключити

 

-62- Н.д. Красов О. І. (р.к. №381)

Опрацьовується

Виключити статтю із законопроекту

 

-63- Н.д. Красов О. І. (р.к. №381)

Опрацьовується

Виключити статтю із законопроекту

 

-64- Н.д. Яценко А. В. (р.к. №401)

Опрацьовується

в абзаці третьому слова «Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» замінити словами «відповідно до закону»;

 

-65- Н.д. Арешонков В. Ю. (р.к. №270)

Опрацьовується

У пункті 5 розділу I: У статті 60.1 замість слів «в порядку, встановленому Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» - записати «відповідно до закону».

 

29

 

-66- Н.д. Пузійчук А. В. (р.к. №182)

Опрацьовується

 

Пункт 5 розділу I законопроєкту після абзацу третього доповнити новими абзацами такого змісту:

 «Призначення пенсій проводиться відповідно до законодавства, чинного на момент звернення особи за призначенням пенсії.

Перерахунок пенсій проводиться відповідно до законодавства, чинного на момент перерахунку пенсії.».

 

30

Стаття 602. Закон, що підлягає застосуванню

-67- Н.д. Пузійчук А. В. (р.к. №182)

Опрацьовується

 

Абзац 4 пункт 5 розділу I законопроєкту виключити.

 

-68- Н.д. Мезенцева М. С. (р.к. №369), Н.д. Шенцев Д. О. (р.к. №377), Н.д. Здебський Ю. В. (р.к. №373), Н.д. Любота Д. В. (р.к. №378), Н.д. Пивоваров Є. П. (р.к. №376), Н.д. Бакумов О. С. (р.к. №374), Н.д. Літвінов О. М. (р.к. №379), Н.д. Микиша Д. С. (р.к. №382)

Опрацьовується

Виключити

 

-69- Н.д. Королевська Н. Ю. (р.к. №128), Н.д. Солод Ю. В. (р.к. №258), Н.д. Гнатенко В. С. (р.к. №260), Н.д. Мороз В. В. (р.к. №266)

Опрацьовується

Абзац четвертий та п'ятий пункту 5 розділу І проекту (нова стаття 602, якою доповнюється Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи") виключити.

 

-70- Н.д. Яценко А. В. (р.к. №401)

Опрацьовується

абзаци четвертий та п’ятий виключити.

 

31

Призначення пенсій проводиться відповідно до законодавства, чинного на час звернення особи за призначенням пенсії. Перерахунок пенсій проводиться відповідно до законодавства, чинного на час проведення перерахунку пенсії.”.

-71- Н.д. Пузійчук А. В. (р.к. №182)

Опрацьовується

 

Абзац 5 пункт 5 розділу I законопроєкту виключити.

 

-72- Н.д. Івченко В. Є. (р.к. №185)

Опрацьовується

Останній абзац пункту 5 розділу І викласти у такій редакції:

«Призначення пенсій проводиться відповідно до законодавства, чинного на час звернення особи за призначенням пенсії, але не раніше часу, з якого особа набуває право на пенсію. Перерахунок пенсій проводиться відповідно до законодавства, чинного на час проведення перерахунку пенсії.».

 

-73- Н.д. Мезенцева М. С. (р.к. №369), Н.д. Шенцев Д. О. (р.к. №377), Н.д. Здебський Ю. В. (р.к. №373), Н.д. Любота Д. В. (р.к. №378), Н.д. Пивоваров Є. П. (р.к. №376), Н.д. Бакумов О. С. (р.к. №374), Н.д. Літвінов О. М. (р.к. №379), Н.д. Микиша Д. С. (р.к. №382)

Опрацьовується

Виключити

 

-74- Н.д. Красов О. І. (р.к. №381)

Опрацьовується

Доповнити статтю новим реченням такого змісту "При призначенні та перерахунку пенсій не допускається зменшення (обмеження) прав осіб, зокрема, шляхом встановлення меншого розміру пенсій порівняно з раніше призначеними згідно цього Закону."

 

-75- Н.д. Красов О. І. (р.к. №381)

Опрацьовується

Доповнити статтю новим реченням такого змісту "При призначенні та перерахунку пенсій не допускається зменшення (обмеження) прав осіб, зокрема, шляхом встановлення меншого розміру пенсій порівняно з раніше призначеними згідно цього Закону."

 

32

 

-76- Н.д. Пузійчук А. В. (р.к. №182)

Опрацьовується

 

Доповнити розділ I законопроєкту новим пунктом такого змісту:

 «Частину третю статті 67 виключити.».

 

-77- Н.д. Мезенцева М. С. (р.к. №369), Н.д. Шенцев Д. О. (р.к. №377), Н.д. Здебський Ю. В. (р.к. №373), Н.д. Любота Д. В. (р.к. №378), Н.д. Пивоваров Є. П. (р.к. №376), Н.д. Бакумов О. С. (р.к. №374), Н.д. Літвінов О. М. (р.к. №379), Н.д. Микиша Д. С. (р.к. №382)

Опрацьовується

Частину третю статті 67 викласти в такій редакції: "пенсії, призначені відповідно до норм цього Закону не обмежуються максимальним (граничним) розміром".

 

-78- Н.д. Красов О. І. (р.к. №381)

Опрацьовується

Частину третю статті 67 викласти в такій редакції: "Будь-які зменшення (обмеження) розміру пенсій, призначених відповідно до цього Закону, зокрема максимальними (граничними) розмірами, вважаються юридично нікчемними та не допускаються."

 

33

ІІ. Прикінцеві положення

-79- Н.д. Третьякова Г. М. (р.к. №53)

Опрацьовується

 

Назву розділу ІІ законопроекту змінити з “Прикінцеві положення” на “Прикінцеві та перехідні положення”.

 

-80- Н.д. Арсенюк О. О. (р.к. №396)

Опрацьовується

Назву розділу ІІ законопроекту змінити з «Прикінцеві положення» на «Прикінцеві та перехідні положення».

 

-81- Н.д. Остапенко А. Д. (р.к. №425)

Опрацьовується

Назву розділу ІІ законопроекту змінити з «Прикінцеві положення» на «Прикінцеві та перехідні положення».

 

34

 

-82- Н.д. Тимошенко Ю. В. (р.к. №162), Н.д. Цимбалюк М. М. (р.к. №176)

Опрацьовується

 

Стаття 67. Порядок підвищення розміру доплат, пенсій і компенсацій, передбачених цим Законом Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати сімнадцяти прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність.

 

35

1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2022 року.

-83- Н.д. Третьякова Г. М. (р.к. №53)

Опрацьовується

 

Пункт 1 розділу ІІ законопроекту після слів і цифр “з 1 січня 2022 року” доповнити словами, знаком і цифрами “, крім пункту 2 розділу І цього Закону та пункту 2 цього розділу, які набирають чинності з 1 липня 2021 року”.

 

36

 

-84- Н.д. Третьякова Г. М. (р.к. №53)

Опрацьовується

 

Розділ ІІ законопроекту доповнити новим пунктом 2 такого змісту:

 “2. Установити, що у разі коли в осіб із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, визначених статтею 10 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, а також в осіб, які брали безпосередню участь у ліквідації інших ядерних аварій та їх наслідків, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, установлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає в осіб з інвалідністю I групи ˗ 100 відсотків від розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за попередній рік, в осіб з інвалідністю ІI групи ˗ 80 відсотків, в осіб з інвалідністю ІIІ групи ˗ 60 відсотків, таким особам з інвалідністю виплачується щомісячна державна адресна допомога до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначених розмірів.

 Якщо на день призначення пенсії відсутні дані про середню заробітну плату (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за попередній рік, для визначення суми щомісячної адресної допомоги до пенсії враховується наявний розмір середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії та при встановленні щомісячної адресної допомоги до пенсії, передбаченої цим пунктом, з наступним перерахунком щомісячної адресної допомоги до пенсії після отримання даних про середню заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за попередній рік.

 Починаючи з 2022 року щороку щомісячна державна адресна допомога до пенсії, передбачена абзацом першим цього пункту, збільшується з 1 березня виходячи із середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії, за рік, що передує року перерахунку допомоги.

 Виплата щомісячної адресної допомоги до пенсії, передбачена цим пунктом, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.”.

У зв’язку з цим пункт 2 розділу ІІ законопроекту вважати пунктом 3 розділу ІІ законопроекту.

 

-85- Н.д. Арсенюк О. О. (р.к. №396)

Опрацьовується

«2. Установити, що у разі коли в осіб із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, визначених статтею 10 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, а також в осіб, які брали безпосередню участь у ліквідації інших ядерних аварій та їх наслідків, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, установлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає в осіб з інвалідністю I групи ˗ 100 відсотків від розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за попередній рік, в осіб з інвалідністю ІI групи ˗ 80 відсотків, в осіб з інвалідністю ІIІ групи ˗ 60 відсотків, таким особам з інвалідністю виплачується щомісячна державна адресна допомога до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначених розмірів. Якщо на день призначення пенсії відсутні дані про середню заробітну плату (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за попередній рік, для визначення суми щомісячної адресної допомоги до пенсії враховується наявний розмір середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії та при встановленні щомісячної адресної допомоги до пенсії, передбаченої цим пунктом, з наступним перерахунком щомісячної адресної допомоги до пенсії після отримання даних про середню заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за попередній рік. Починаючи з 2022 року щороку щомісячна державна адресна допомога до пенсії, передбачена абзацом першим цього пункту, збільшується з 1 березня виходячи із середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії, за рік, що передує року перерахунку допомоги. Виплата щомісячної адресної допомоги до пенсії, передбачена цим пунктом, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.”.

У зв’язку з цим пункт 2 розділу ІІ законопроекту вважати пунктом 3 розділу ІІ законопроекту.

 

-86- Н.д. Яценко А. В. (р.к. №401)

Опрацьовується

Розділ II Законопроекту доповнити новим пункт 2 такого змісту: «2. Установити, що розміри пенсій, що визначені частиною третьою статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», запроваджуються поетапно, а саме: з 07 липня 2021 року - у розмірі 60 відсотків; з 07 грудня 2021 року - у розмірі 80 відсотків; з 07 квітня 2022 року - у розмірі 100 відсотків;»; у зв’язку з цим пункт 2 вважати пунктом 3. 2. Пункт 3 доповнити новим абзацом такого змісту: «забезпечити відшкодування громадянам України, на яких поширюється дія статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року № 796-ХІІ шкоди, якої вони зазнали внаслідок дії частини третьої статті 54 цього закону в редакції Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2014 року № 76-VIII;»

 

37

2. Кабінету Міністрів України у місячний строк із дня набрання чинності цим Законом:

 

 

 

38

 

-87- Н.д. Королевська Н. Ю. (р.к. №128), Н.д. Солод Ю. В. (р.к. №258), Н.д. Гнатенко В. С. (р.к. №260), Н.д. Мороз В. В. (р.к. №266)

Опрацьовується

 

Включити до розділу ІІ проекту (з відповідною зміною нумерації пунктів) пункт 2 такого змісту: "2. Установити, що потерпілими громадянами, які віднесені до категорії 4, та потерпілими дітьми визнаються особи, які постійно проживали або постійно працювали чи постійно навчалися на території, яка до 1 січня 2015 року була віднесена до зони посиленого радіоекологічного контролю. Зона посиленого радіоекологічного контролю – це територія з щільністю забруднення ґрунту понад доаварійний рівень ізотопами цезію від 1,0 до 5,0 Кі/км2, або стронцію від 0,02 до 0,15 Кі/км2, або плутонію від 0,005 до 0,01 Кі/км2 за умови, що розрахункова ефективна еквівалентна доза опромінення людини з урахуванням коефіцієнтів міграції радіонуклідів у рослини та інших факторів перевищує 0,5 мЗв (0,05 бера) за рік понад дозу, яку вона одержувала у доаварійний період.".

Включити до розділу ІІ проекту (з відповідною зміною нумерації пунктів) пункт 3 такого змісту: "3. Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом розробити і прийняти порядок відшкодування шкоди громадянам України, на яких поширюється дія статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", якої вони зазнали внаслідок її дії у редакції Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" (Відомості Верховної Ради України, 2015 р., № 6, ст. 40).".

Включити до розділу ІІ проекту (з відповідною зміною нумерації пунктів) пункт 4 такого змісту: "4. Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік", необхідних для реалізації цього Закону, у тому числі для відшкодування шкоди громадянам України, на яких поширюється дія статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", якої вони зазнали внаслідок її дії у редакції Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" (Відомості Верховної Ради України, 2015 р., № 6, ст. 40).".

 

39

привести власні нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

 

 

 

40

забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

 

 

41

 

-88- Н.д. Стефанчук Р. О. (р.к. №2)

Опрацьовується

 

Розділ II «Прикінцеві положення» доповнити новим пунктом такого змісту: «Кабінету Міністрів України у 2022 році поінформувати Верховну Раду України про стан виконання цього Закону».

Обґрунтування: З метою забезпечення ефективності парламентського контролю за прийнятими рішеннями та відповідно до п. 13 ч. 1 ст. 85 Конституції України пропонується передбачити обов’язок Кабінету Міністрів України поінформувати Верховну Раду України у 2022 році про стан виконання цього Закону.

 

-89- Н.д. Красов О. І. (р.к. №381)

Опрацьовується

Додати нове положення такого змісту "протягом місяця з дати набрання чинності цим Законом вжити, в межах повноважень, заходів з перегляду розмірів грошової компенсації вартості продуктів харчування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2021 рік в частині приведення сум компенсації до відповідних середніх споживчих цін на товари (послуги) у 2020-2021 роках;"

 

-90- Н.д. Яценко А. В. (р.к. №401)

Опрацьовується

Пункт 3 доповнити новим абзацом такого змісту: «розробити та внести на розгляд Верховної Ради України проект закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік;»

 

-91- Н.д. Арешонков В. Ю. (р.к. №270)

Опрацьовується

Доповнити п. 2 р. ІІ Прикінцеві положення (стосовно завдань Кабінету Міністрів України) таким: - підготувати Законопроект, який визначає порядок та умови відшкодування особам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, шкоди, якої вони зазнали внаслідок дії статті №54 Закону №796 – ХІІ у редакції Закону №76 – VIII; - підготувати Законопроект «Про внесення необхідних змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік».

 

42

 Голова Верховної Ради України

 

 

 

 

23 комментария:

  1. С трудом всё это дочитал и сделал вывод - дайте мне кусок землицы в зараженной территории, лучше, если в Иванковском районе, рядом с проточной водицей - ну речка там или водохранилище. Путёвок обязуюсь в Минсоце не требовать.

    ОтветитьУдалить
  2. А на рахунок поетапного введення прочитали?

    ОтветитьУдалить
  3. Що було бачили,що буде побачимо,мабуть нічого доброго та хорошого много шума а в"ИТОГЕ БУДЕТ ПШЫК."

    ОтветитьУдалить
  4. Сегодня заседала рабочая группа, думаю завтра или после завтра будет у нас документы, какие правки будут вынесены на комитет

    ОтветитьУдалить
  5. Забули про дітей ліквідаторів які народилися після 1986 і яким виповнилося 18р ,треба забезпечити безоплатним лікуванням і обстеженням.діагностикою.Великі затрати були на підтримку здоров'я дитини щоб не було інвалідності,Дай Бог щоб було здоров'я,а захистити цю категорію дітей треба.

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Поддерживаю полностью, эвакуированные, потерпевшие ,эта категория детей пожизненно в статусе чернобыльском, а дети ликвидаторов после 18 заброшены государством не взирая ни на какие диагнозы

      Удалить
    2. Ликвидатору,в 23.40.00.прежде чем когото винить,разберись своими проблемами.Ты что заболеваемость своего ребёнка связал с АВРИЕЙ НА ЧАЭС,ЗАЧЕМ ПУСТОЕ БЛА БЛА БЛА.

      Удалить
    3. Болячки ліквідаторів безслідно не проходять і діти також страдають.А ти точно козачок замовний,що так реагіруєш не помімая проблеми. Просьба включити діагностику та лікування безоплатне а не якісь льготи.

      Удалить
    4. Согласен, у меня дети родились после 1986 года и имеют почти все болячки и даже больше((. Сыну уже 32, дочке 27 я не прошу для них денег, но диагностика и лечение хоть частично должны оплачиваться. Сын сейчас за курс лечение оплатил 9тыс. и это 2-3 раза в год

      Удалить
    5. Цілком підтримую! Тільки правки в закон треба внести зараз другої можливості не буде.

      Удалить
  6. А третякова таки пхає ст.54 п.3 кабміновський варіант.Ну не хочеться обзивати,але св...ка є справжня.

    ОтветитьУдалить
  7. Опять на@балово. Вместо 6-8-10 минимальных пенсий - прожиточные минимумы. А ничего, что официальный "прожиточный минимум" в два раза меньше реального?

    ОтветитьУдалить
  8. Этот 4555 так обкарнают, что всем мало не покажется. Пиджакам пенсий военных точно не дождаться. Но вроде военных не драконят.

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. А по годам хочешь наверно89.

      Удалить
  9. Господа ликвидаторы предлагаю обратить внимания на Пункт №8 ,что предлогают депутати Мезенцева,Шенцов,Здебовский,Пивоваров,Литвинов и другие депутати,а ИМЕННО ----"5-ти кратка минимального розмиру заробитной плати с реальним улучшением к округлению % каждой группе инвалидности,а именно ----------1(первая группа)---- 100% 2(вторая группа)--80% 3(третья группа )---60% И главное ----- "без застосуванняактив Каб Мину."и при змини на 1 січня зміни мінимальной заробит плати -----автоматичний перарахунок" Это реально будет справедливое отношению к ликвидаторам. А остальные ------"тулят" к ликвидаторам всех подряд "потерпилих"

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Чтобы проголосовали эту правку нужно под стенами ВР стоять и требовать. А поскольку никакая общественная организация не организовывает митингов под ВР, то ничего ждать не стоит. Это всего лишь слова которые ласкают слух ЛАЧАЕС сидящим на диванах.

      Удалить
    2. Так возьми и организуй, а то ждёшь чтобы кто-то организовал. Тебе что, кто-то чем-то обязан???

      Удалить
  10. такое вы пишете сказки не платать деньги даже на квартиру вовремя ,а вы хотите чтобы поверили в вашу сказку некто не даст не лекарство не пенсию такую .зачем брехать людям .

    ОтветитьУдалить
  11. Вот интересно пишут по годам.Првильно но только если не инвалид.А собственно оно и так по годам :86-87 вторая категория 88 90 третья.Може по месяцам дням.У нас самое правильное законодательство.Пришел с войны:Участник.Ранили серьезно инвалид.Чего непонятно.Ведь Атовцы пенсию не получают.Совсем.Ни кормовые ни какие то еще.Сам Атовец знаю.Так что 2-3 категории не бузите.Больной делай групп.Всем пламенный привет.

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Так об этом не раз сказано. Если участник войны или в ЛПА, без инвалидности, это участник-ветеран, на этом всё. Родина говорит большое - СПАСИБО. Болезным и раненным,дорога одна, в больницы и на комиссию. Что тут непонятного? Вот и атошник подтвердил, что за участие в чем-либо никто, никому, и ничего не платит. Ликвидаторам правда 2/3 категориям платят 200гр. на 2кг сарделек. Насчёт боевых действий и участия в ЛЛА, есть противоречия. На войне ,пуля имеет смертельное воздействие, что в первый день войны, что в последний, а вот на ЛПА, после 86года с каждым годом, шла заметная динамика по изменению условий и требований пребывания в зоне опасности, и все ликвидаторы об этом прекрасно знают. Значит имело место быть этим изменениям по годам. В 2006 году было повышение пенсии в 3,5 раза для 86 года, а остальным в 2,5, к чему бы это ?!?! Значит люди понимали отличие. И главное,такое отличие в повышении пенсии в 3,5 и в 2,5 раза ни у кого не вызывало и намека на дискриминацию. Все кто был на ЛПА ликвидатором, а не ряженным героем, те понимали и не возмущались.

      Удалить
  12. Є декілька питань:
    ДЕ ТРЕТЯКОВА ВЗЯЛА І ЧОМУ САМЕ ЦИФРИ 5818,4665,3500 ВІДПОВІДНО для 1,2,3 груп?
    До речі у мене інваліда цивільного МІНІМАЛЬЩИКА УЖЕ ТЕПЕР 3980ГРН.!(3група).
    Далі: ЧОМУ ТИМОШЕНКО в ст.57 пропонує пятикратку тільки 86р.та евакуйованим або хто приймав участь в евакуаціЇ?!!
    А ЩО ІНВАЛІДИ ЛІКВІДАТОРИ 87р.ХУЖІ?
    P.S
    Один піар і показання видимості вроді вони шось розуміють в Чорнобильських проблемах!
    Понти для бедних!!!

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Вот у Тимошенко и спроси.
      Получишь ответ попроси Сергея Михайловича разместить здесь.
      Да и в запросе к Тимошенко не забудь указать, что она ничего не разбирается в чернобыльских проблемах.

      Удалить
  13. ЕСЛИ ВЫ ИМЕТЕ В ВИДУ ЮЛЮ ТИМОШЕНКО ТО ОНА БУДУЧИ ПРИМЪЕРОМ ТОЖЕ ПРОДВИГАЛА ИДЕИ УРЕЗАТЬ 6 8 10. ОНИ ВСЁ ЗНАЮТ И ВСЁ ПОНИМАЮТ, ЧТО С ЭТИХ БЮДЖЕТНЫХ РАСХОДОВ НА ВЫПЛАТЫ ПЕНСИЙ 6 8 10 УКРАСТЬ НЕВОЗМОЖНО, А ПРОДАЖНАЯ ВЕРХОВНАЯ РАДА ВМЕСТЕ С ТАКИМИ ЖЕ ПРОКУРОРАМИ И СУДЬЯМИ СТАЛИ ЗАЩИЩАТЬ БЕСПРИДЕЛ КМУ ЯНУКОВИЧА, ПОРОШЕНКА И ЗЕЛЕНСКОГО. ТОЛЬКО ЗЕЛЕНСКИЙ ПОШЁЛ ЕЩЁ ДАЛЬШЕ. СВОИМ ВЕРХОВНЫМ СУДОМ ОТМЕНЛЕТ РЕШЕИЯ ЕВРОПЕЙСКОГО СУДА .УДИВИТЕЛБНО КАК ЭТО КСУ РЕШИЛ СТАТЬ СУДОМ СПРАВЕДЛИВОСТИ ...ВОТ ТАКАЯ РЕАЛЬНОСТЬ...ВСЁ И ВСЯ ПОКУПАЕТСЯ И ПРОДАЁТСЯ: МНЕНИЯ ,ПОЖЕЛАНИЯ, РЕШЕНИЯ, ПРОТЕСТЫ, РЕКОМЕНДАЦИИ,СОПЛИ ,ВОПЛИ, И СТРАДАНИЯ, ОСБЕННО У НАС СЛОВЯН Т.К. ЭТО НАШ МЕНТАЛИТЕТ, ТАК ГЛАСИТ КНИГА ИСТОРИЯ НАЦИЙ СССРЮ БОЛЬШАЯ ПУБЛИЧНАЯ БИБЛИОТЕКА г МОСКВА

    ОтветитьУдалить