Рішення КСУ нейтралізувало загрозу парламентської кризи – регіонал


КИЇВ. 12 липня. УНН. Оголошене сьогодні рішення Конституційного Суду України позбавило процедуру обрання Голови Верховної Ради неконституційних обмежень, що сприятиме більш стабільній роботі парламенту. Таку думку висловив народний депутат, член парламентської фракції Партії регіонів, голова підкомітету з питань судоустрою та статусу суддів Комітету ВР з питань правосуддя Дмитро Шпенов, який представляв у КСУ це конституційне подання, повідомили УНН у прес-службі Партії регіонів.

"На сьогодні непідписаними лежать 39 прийнятих законів, а серед них понад 10 мають соціальну спрямованість – здешевлення іпотечних кредитів, захист чорнобильців, поліпшення регулювання у сфері зайнятості, спрощення процедури оподаткування та реєстрації земельних ділянок", – зазначив парламентарій.


За його словами, позиція спікера Верховної Ради Україні змусила уважніше поглянути на норми щодо призначення та обрання посадових осіб.

"Визнані неконституційними норми Регламенту припускали, що для обрання та звільнення спікера повинно проводитися таємне голосування бюлетенями, при цьому рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість, але за умови, що бюлетені отримали не менше 300 народних депутатів. Водночас у Конституції Україні не прописана якась особлива процедура обрання Глави парламенту", – зазначив Д.Шпенов.

"Згідно з Конституцією, Верховна Рада приймає акти більшістю від свого конституційного складу. При цьому, відповідно до позиції Конституційного Суду України, достатньо присутності того кількість депутатів, яка необхідна для прийняття рішення. Крім того, процедура таємного голосування за Голову Верховної Ради обмежує дію статті 88 Конституції України в частині безумовного повноваження обирати та відкликати посадових осіб парламенту – таким голосуванням, вид якого депутати визначать самостійно. Це суперечить також одній з основ парламентаризму – відкритості роботи парламенту", – вважає політик.

"Я радий, що суд погодився з нашими аргументами. Упевнений, це рішення позитивно позначиться на роботі парламенту, зробить її більш стабільною та стане запорукою того, щоб амбіції окремих людей не могли обмежувати роботу всієї Верховної Ради", – підсумував він.


Комментариев нет:

Отправить комментарий