Перерахунок пенсій з 1 травня 2016 року

Бюджетом передбачено зростання соціальних стандартів з 1 травня на 5,2%. Зокрема, на 56 гривень підвищується мінімальна пенсія за віком, - з 1074 до 1130 гривень. Але це не означає, що всі пенсіонери автоматично отримають підвищені хоча б на цю суму пенсії.  Зростання пенсійних виплат торкнеться, за оцінками Кабміну, лише кожного другого пенсіонера.

З 1 травня 2016 р. проведено перерахунок мінімальних розмірів пенсій, обчислених відповідно до статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та доплат за понаднормативний стаж роботи. Також перерахунку підлягають і складові пенсійних виплат, які визначаються залежно від розміру мінімальної пенсії. Це, зокрема:

- підвищення до пенсій, що передбачені Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (інвалідам війни, учасникам бойових дій, учасникам війни);

- мінімальні розміри пенсій військовослужбовцям та членам їхніх сімей, у разі втрати годувальника, надбавки на утриманців, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб";

- підвищення до пенсій, що передбачені Законом України "Про жертви нацистських переслідувань";

- мінімальні розміри пенсій по інвалідності внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС та щомісячна державна адресна допомога.
            - державні соціальні допомоги на догляд інвалідам війни, щомісячні державні адресні допомоги інвалідам війни та учасникам бойових дій;

- доплати до мінімального розміру пенсії шахтарям та доплати до пенсії за втрату годувальника членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або профзахворювання;

- державні соціальні допомоги до прожиткового мінімуму та підвищення особам, яким виповнилося 100 років і більше;

- надбавки особам, які мають статус "Почесного донора України";

- надбавки до пенсій, що призначені відповідно до Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною".

  В зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, будуть проведені перерахунки мінімальних пенсій непрацюючим пенсіонерам.

  Звертаємо увагу, що мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, за умови наявності в чоловіків 25, у жінок - 20 років страхового стажу (якщо пенсія призначена до 01.10.2011), та за наявності в чоловіків 35, у жінок - 30 років страхового стажу (якщо пенсія призначена після 01.10.2011).
 За наявності страхового стажу меншої тривалості, пенсія за віком встановлюється в розмірі, пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком.

    Перерахунок з 1 травня не потребує додаткового звернення пенсіонерів до органів Пенсійного фонду України. Усі перерахунки проведені втоматизованим способом, за матеріалами пенсійних справ.

P.S. Середній розмір пенсії  по управлінню Пенсійного фонду України у Немирівському районі після проведеного  перерахунку з 1 травня 2016 року збільшився на 53,44 грн. і складає 1466,37 грн.

Заступник начальника управління                                          О.Тригуб

З 1 травня зростуть мінімальні пенсійні виплати учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Про це повідомляють у Пенсійному фонді України.

Зокрема, мінімальна пенсійна виплата для інвалідів з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з 1 травня 2016 року становитиме:

для інвалідів I групи — 3230,50 грн.;
для інвалідів II групи — 2881,50 грн.;
для інвалідів III групи — 2542,50 грн.

Нагадаємо, віце-прем'єр Павло Розенко виключає можливість скасування або обмеження пільг для чорнобильців.

Комментариев нет:

Отправить комментарий