Що "світить" лідеру донецьких чорнобильців?

У 41-му виборчому окрузі м. Донецька Центральна Виборча Комісія зареєструвала чотирьох кандидатів у депутати.

Боротися за депутатський мандат тут буде чорнобилець Володимир Деркач, висунутий політичною партією Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина", Олександр Бобков від Партії регіонів, Артем Заярний від політичної партії "УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка" та комуніст Павло Скакун.

Вже сьогодні подейкують, що передвиборчої боротьби у цьому окрузі як такої не слід очікувати і, практично, у кандидата від Партії регіонів майже у кишені депутатський мандат.

Причин таких капітулянтських настроїв декілька, але основною вважається – "тому, що це Партія регіонів".
Проте, вся боротьба ще попереду, і навряд чи у ній будуть простими статистами чорнобильці Донеччини, як і комуністи, якщо, за вже усталеною традицією вищого керівництва цієї партії – не буде "досягнуто компромісу у боротьбі з олігархами".


Звичайно, що ми будемо відстежувати за перебігом передвиборчої боротьби у 41-му виборчому окрузі Донецька і намагатимемося більш детальніше знайомити виборців з кандидатами у депутати.

Перший на черзі, звичайно, що важковаговик Олександр Бобков.
Для подачі відомостей про Бобкова, ми скористалися матеріалом, розташованим на інтернет-ресурсі "Політрада".

Олександр Бобков - з "нових" донецьких. На сьогоднішній день вважається креатурою Бориса Колеснікова, відповідно займає пост його заступника в обласній організації Партії регіонів. Примітно, що біографія Бобкова - вельми утаємничена, судячи з практично повної відсутності даних в Інтернеті про період його життя до активної політичної діяльності. Народився Бобков 18.04.1960 року в Донецьку.

З 1987 по 1992 рік навчався у Донецькому державному університеті. Спеціальність - планування промисловості, а кваліфікація - економіст. З 1996 по 2000 навчався в Донецькому державному університеті, спеціальність: правознавство, кваліфікація: юрист. Працювати почав з 1979 року водієм АТП № 21462. З 1979 по 1981 рік служив у повітрянодесантних військах, у тому числі в складі радянського контингенту в Афганістані. З 1981 по 1992 рік продовжував "крутити баранку" в тому ж донецькому АТП № 11462. У 1986 році трудові заслуги вивели його на пост голови Профспілки працівників автотранспорту і шосейних доріг. З 1992 по 2002 рік за офіційною біографією Бобков займався підприємницькою діяльністю. З 1992 по 1997 рік - заступник директора товариства з обмеженою відповідальністю "Холдинг - Лада", яке очолював екс-керівник Мінвуглепрому Юрій Ященко.

У свою чергу Ященко пов'язують з нинішнім секретарем РНБО Андрієм Клюєвим, який вельми дружний з Рінатом Ахметовим. З 1997 по січень 2002 року Бобков працює директором дочірнього підприємства "Будьонівський колгоспний ринок", з січня по квітень 2002 року працював директором філії Аудиторської фірми "Аудит - Адвокат - Україна". Весь трудовий шлях Олександра Бобкова, так чи інакше, пов'язаний з Калінінським, Пролетарським і Будьонівським районами Донецька. І в період підприємницької "десятирічки" Бобкова, на згаданій території діяли найвідоміші організовані злочинні угрупування дев'яностих, серед яких - група Гіві Немсадзе, на рахунку якої вбивства не менше 57 осіб. У 2002 році починається політична кар'єра Бобкова. З 2002 по 2010 рік він - голова Будьонівської райради Донецька. У 2004-2010 рр.. - голова Донецької міської організації Партії регіонів. З липня 2010 року - заступник голови Донецької обласної організації Партії регіонів.

З 2006 р. - президент Міжрегіонального союзу представників середнього бізнесу. У 2010 р. був обраний депутатом Донецької обласної ради, де очолив постійну комісію з питань інвестиційної політики, зовнішньоекономічних зв'язків та інноваційної діяльності. Зареєстрований кандидатом-мажоритарником на виборах до Верховної Ради 2012 року у окрузі № 41. На даний момент є директором Горлівського коксохімічного заводу, що входить в орбіту інтересів Ріната Ахметова.

Сьогодні Олександр Бобков - новачок у великій політиці, але з солідним багажем знань у політтехнологіях і методах політичної боротьби по-донецьки. Активне підприємництво в період "бандитських" дев'яностих вивело Бобкова у владу. З 2002 по 2010 рік він обіймає посаду голови Будьоннівської райради у Донецьку. Практично в той же час - з 2004 по 2010 роки - він очолює міську організацію Партії регіонів.

На цей період припадає "обкатка" його навичок політичної боротьби і, головне, проведення виборів. Вплив на бізнес і промислове середовище за рахунок посади голови райради, можливість підключати "бригади" "підприємців" завдяки старим зв'язкам, роблять його цінним кадром в обоймі політтехнарів виборчих кампаній і згодом виводять на рівень обласної ради. В 2010 році він обирається в облраду, де очолює постійну комісію з питань інвестиційної політики, зовнішньоекономічних зв'язків та інноваційної діяльності. Примітно, що Бобков на виборах 2010 року вперше засвітився у конфліктній політичної ситуації, де гучно намагався сперечатися з чинним на той момент мером Донецька, який йшов на черговий термін, Олександром Лук'янченком.

Опоненти ламали списи навколо ідеї ліквідації районних рад в обласному центрі. Бобков виявився самим затятим супротивником основного кандидата на посаду мера від очолюваної ним же міської організації Партії регіонів. Дійшло до того, що Бобков звинувачував Лук'янченка у тому, що той не виконав "жодної" передвиборчої обіцянки. Ситуація вирішилася найнесподіванішим чином: після обрання Лук'янченка мером, а Бобкова - депутатом облради, мер очолив міську організацію ПР, а Бобков - став заступником голови обласної організації ПР Бориса Колесникова. Про ліквідацію райрад у подальшому ніхто і не згадував.

Олександр Бобков набув одіозного іміджу у період протестів донецьких чорнобильців. У листопаді 2011 року вони влаштували голодування біля будівлі відділення Пенсійного фонду в Донецькій області. Після силового "розгону" акції протесту один з голодуючих - Геннадій Конопльов - помер від серцевого нападу. Акція протесту набула більш радикальний характер. Коли активісти на колінах просили впустити їх на сесію обласної ради, Бобков заявив наступне: "Особи, які намагалися прорватися на сесію Донецької облради від імені учасників акції протесту - чорнобильців, переслідували мету дестабілізації і зриву роботи найвищого представницького органу області", - цитувала його прес-служба ДОО ПР. "Перед сесією окремими учасниками акції протесту була здійснена спроба проникнути туди з метою провокації", - обурювався Бобков.

На офіційному сайті Центральної виборчої комісії опублікована декларація про доходи кандидата у депутати від Партії регіонів Олександра Бобкова. Зазначено, що як директор Горлівського коксохімічного заводу Олександр Бобков за рік заробив 86 тис. 999 грн. З цієї суми заробітна плата, інші виплати та винагороди нараховані (виплачені) декларанту відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору становлять 68 тис. 713 грн., дивіденди і відсотки - 18 тис. 286 грн. При цьому ніхто не робив кандидату в цьому році подарунки. Бобков володіє земельною ділянкою, площею 1000 кв. метрів, а члени його сім'ї - квартирою площею 52.3 метра.

Цікаво, що у самого "регіонала" немає у власності автомобілів, але члени його сім'ї володіють автомобілем Toyota RAV 4 2007 року випуску. На рахунках у банках у Бобкова знаходиться 892 тис. 959 грн., Вся сума вкладена в поточному році. За один рік Бобков став майже мільйонером, проте виглядає скромником у компанії своїх одно партійців-мажоритарщиків, що балотуються у Донецьку. Сьогодні бізнес батька частково перебуває під управлінням його сина Владислава. Це будівництво житлових, інфраструктурних об'єктів, розважальних, торговельних установ. Втім, криза 2008 року перетворив кілька масштабних починань Бобкова-молодшого в недобудови

Комментариев нет:

Отправить комментарий