В Україні рахують заробіток чорнобильців-військовослужбовців




В Україні рахують заробіток військовослужбовців, які брали участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Для цього створили спеціальні комісії. Їх завдання – сприяти у вирішенні проблем інвалідів-ліквідаторів із колишніх військовослужбовців. Серед них – чимало таких, хто не може отримати довідку про зарплату в уже ліквідованих військових частинах. Тож і не мають права на підвищення пенсії. Що думають про це самі ліквідатори – дивіться в сюжеті.

Узимку 87-го Віктор Хоменко потрапив у Зону відчуження. 24-річний «морпех» боровся зі шкідниками та тваринами-безхатченками. Чоловік отримав дозу радіації та посвідчення ліквідатора. Виконання боргу вважав звичайною роботою. Хоча сумою зарплати не цікавився.
Віктор Хоменко, ліквідатор аварії на ЧАЕС: «Когда я обратился уже по месту работы, в санстанцию, в профотдел, чтобы хотя бы взять свои командировочные, половина просто исчезла, не говоря уже о дополнительной заработной плате. О ней я вообще-то узнал, когда столкнулся с обменом, что нам должны были ее платить».
Юрій Андрєєв працював начальником зміни другого блока, першу добу після аварії. Сьогодні він бере участь в обговоренні з віце-прем'єром. Разом визначають завдання і повноваження «пенсійних» комісій. Чоловік переконаний: 5000 українських ліквідаторів отримують занижену пенсію. Вони не можуть отримати довідку про доходи з військової частини. На той час їх було 400 і вони вже розформовані.

Юрій Андрєєв, голова ГО «Союз Чорнобиль Україна»: «Единственный вариант, который нашли для того, чтобы выправить ситуацию, – это создать вот такую комиссию, о которой мы говорим, о реставрации заработной платы. И чтобы решения этой комиссии были обязательными для Пенсионного Фонда».
У 2012 році пенсії інвалідам-ліквідаторам підвищили вдвічі. Іван Нечепоренко серед тих, хто у Прип'яті був уже 23 квітня 1986 року. Чорнобилець стверджує: позитив не лише у збільшенні пенсій, а у відновленні справедливості. Справедливим Іван Іванович вважає осучаснення сум зарплат тих років.
Юрій Андрєєв, голова ГО «Союз Чорнобиль Україна»: «По поручению Николая Яновича Азарова необходимо осовременить «чернобыльский» заработок на основе средней заработной платы 2007 года».
Незабаром Уряд ухвалить аналогічні рішення і щодо людей, які проходили в забрудненій зоні спеціальні військові збори або були там у відрядженні.
Віктор Хоменко, ліквідатор аварії на ЧАЕС: «Конечно, любой шанс человек обязан использовать. Сегодня одни законы, завтра другие. Но то, что сегодня утверждено, – должно исполняться».

2 комментария:

  1. а как насчет врачей и фельдшеров,которые терлись с пораженными,переоблученными и искалеченными радиацией. Думаю если бы не медики,хер бы многие из ликвидаторов сейчас могли выступать.
    а при зарплате в 115руб. получив 650руб.за месяц работы в 1986году КУДА ВЫ ИХ ОПУСТИЛИ??????

    ОтветитьУдалить
  2. Очередные красивые обещания, которые закончатся НИЧЕМ!!! Проходили уже это! Повысят себе в очередной раз и расформируют комиссии. Интересно, как нам, солдатам-срочникам, будут устанавливать заработную плату?

    ОтветитьУдалить