У Рівному не знають, як поділити квартири для «чорнобильців»


Поки що діє принцип: хто в суд подав, той квартиру взяв. Скандальна правова колізія, яку не можуть наразі вирішити на місцевому рівні, утворилася з розподілом так званих чорнобильських квартир. Усупереч квартирній черзі, яка має бути єдиним регулятором отримання пільгового житла, право на нього отримали ті «чорнобильці», котрі мають на руках рішення суду про надання їм помешкань позачергово.
 
Торік на придбання квартир для постраждалих від аварії на ЧАЕС, Рівненщина отримала майже 12 мільйонів гривень, за які придбано 40 квартир. Шість із них передали для розподілу між пільговиками, які перебувають у черзі на отримання житла у Рівному. Саме ці шість помешкань і не можуть поділити між собою «чорнобильці».
 
Перед введенням будинку в експлуатацію люди, які перебували в черзі на отримання житла далеко не під першими номерами, подали до суду, і виграли його. Пізніше з судовими позовами звернулися й ті, хто були у списках першими, і також виграли процес. Відтак, міська влада отримала рішення судів, які, як каже міський голова Володимр Хомко, є абсурдними, але обов’язковими до виконання. Як їх реалізувати, чиновники не знають, бо утворилася «черга в черзі».

Про це йшлося на черговому засіданні Рівненського виконкому під час розгляду проекту рішення про розподіл квартир.

Член виконкому Андрій Бортнік запропонував розподілити ці квартири між тими, хто виграв у суді, але згідно із чергою. За словами начальника відділу з обліку та розподілу житла міськвиконкому Наталії Марщівської, рішення в тій редакції, яка була подана на розгляд виконкому, затвердила громадська комісія з житлових питань. А хто саме отримає квартири – буде вирішуватися на наступному засіданні комісії, зазначила вона.

Наталія Марщівська

Водночас, присутній на засіданні виконкому голова депутатської комісії з питань соціальної політики та захисту населення від наслідків аварії на Чорнобильської АЕС облради Віктор Ольховик зазначив, що такі судові рішення є несправедливими по відношенню до стану здоров’я та умов проживання інших претендентів на безкоштовне житло, а саме – ліквідаторів аварії. Адже декотрі з них очікують у черзі ще з 1989 року:

Віктор Ольховик

- Права людей, котрі стоять попереду в черзі, порушені. І коли буде розподілене житло, то я впевнений, що в тих квартирах ніхто жити не буде. Ці люди квартири продадуть. Це несправедливо, бо люди, які отримують, вони не є учасниками ліквідації аварії – це постраждалі.

Несправедливою і абсурдною називає ситуацію і міський голова Рівного Володимир Хомко. На його думку, частково виправити ситуацію допомогло б те, щоб «чорнобильці», які перебувають у черзі, подали на нього до суду, цим самим попередні рішення суду про виділення уквартир в обхід черги було б призупинено. А тим часом, щоб «дібрати шва» у цій ситуації, пропонує звернутися за роз’ясненням до Міністерства юстиції.

Володимир Хомко

- Єдиного справедливого рішення у цій ситуації поки що не бачу, - провадить Володимир Хомко. - Є черга, абсолютно законна, згідно з якою люди мали отримати квартири. Тепер чергу змінили судовим рішенням, і ніхто не знає, як вийти з цієї колізії. Сподіваюсь, на наступній комісії (з житлових питань – авт.) ми затвердимо, кому і в якій послідовності давати житло.

ИСТОЧНИК  Четверта Влада

Комментариев нет:

Отправить комментарий