Проект
Вноситься народними
депутатами України
Королевською Н.Ю.
Солодом Ю.В.
Вноситься народними
депутатами України
Королевською Н.Ю.
Солодом Ю.В.
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо медичного забезпечення постраждалих та потерпілих від Чорнобильської катастрофи
Верховна Рада України постановляє:
І. Внести до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 13, ст. 178 із наступними змінами) такі зміни:
1. Частину першу статті 11 доповнити пунктом такого змісту:
«7) особи, які народилися від учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та евакуйованих із зони відчуження і після досягнення повноліття не були віднесені до встановлених статтею 14 цього Закону категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.».
2. Доповнити Закон статтею 171 такого змісту:
«Стаття 171. Медичне обстеження, диспансеризація та лікування осіб, які народилися від учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС або осіб, евакуйованих із зони відчуження
Особи, які народилися від учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС або осіб, евакуйованих із зони відчуження, і після досягнення повноліття не були віднесені до встановлених статтею 14 цього Закону категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, мають право на щорічне медичне обстеження, диспансеризацію та лікування у спеціалізованих медичних закладах, що забезпечують лікування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
3. Пункти 1 та 6 частини першої статті 20 викласти в такій редакції:
«1) безоплатне забезпечення за рецептами лікарів лікарськими засобами, включеними до Державного реєстру лікарських засобів України, а також лікарськими засобами, які виготовляються за рецептами лікарів та на замовлення лікувально-профілактичних закладів;
6) щорічне медичне обслуговування, диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів, лікування в спеціалізованих стаціонарах та позачергове при необхідності забезпечення лікуванням за кордоном з відшкодуванням за рахунок коштів державного бюджету вартості такого лікування та проїзду до країни у якій може бути проведено таке лікування. Порядок здійснення зазначених видатків за рахунок державного бюджету затверджується Кабінетом Міністрів України;».
4. Частину третю статті 22 виключити.
У зв’язку з цим частину четверту вважати частиною третьою.
5. Частину другу статті 24 виключити.
6. У статті 30:
пункт 4 частини першої викласти в такій редакції:
«4) безоплатне забезпечення за рецептами лікарів лікарськими засобами, включеними до Державного реєстру лікарських засобів України, лікарськими засобами, які виготовляються за рецептами лікарів та на замовлення лікувально-профілактичних закладів, а також безплатне позачергове зубопротезування (за винятком зубопротезування із дорогоцінних металів та матеріалів, прирівняних до них за вартістю, що визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я);»;
частину сьому виключити.
7. Частину п’яту статті 57 викласти у такій редакції:
«Особам, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році, в евакуації населення на добровільній безплатній основі, евакуйованим із 30-ти кілометрової зони відчуження у 1986 році, які стали особами з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи, що підтверджено відповідними документами, пенсія по інвалідності за їх бажанням обчислюється з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, що встановлений законом на 1 січня календарного року.».
ІІ. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності з 1 липня 2020 року.
2. Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їхніх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
Голова Верховної Ради
України
України
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо медичного забезпечення постраждалих та потерпілих від Чорнобильської катастрофи»
1. Обґрунтування необхідності прийняття акта
На розгляд Верховної Ради України групою народних депутатів України подано проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо забезпечення лікування постраждалих громадян та збільшення для них пільг» (реєстр. № 3239), яким пропонується:
— безплатне забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, лікарськими засобами без обмежень;
— підвищення порогу рівня доходів, який дає право на отримання окремих пільг;
— забезпечення лікуванням за кордоном, якщо така допомога не може бути надана в Україні;
— підвищення розміру пенсії особам, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році, а також в евакуації населення на добровільній безплатній основі та евакуйованим із 30-ти кілометрової зони відчуження у 1986 році і стали особами з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи, що підтверджено відповідними документами.
З приводу окремих положень законопроекту слід зауважити, що Конституційний Суд України згідно з рішенням від 17.07.2018 № 6-р/2018 визнав неконституційними норми щодо обмеження пільг чорнобильців рівнем доходу. Тому пропозиція проекту № 3239 щодо підвищення порогу рівня доходу для отримання пільг категорично не підтримується, оскільки зазначені норми автоматично втратили чинність у зв’язку з визнанням їх неконституційними.
Тому альтернативним проектом пропонується виключити із тексту закону норми, які визнані неконституційним, а також порушити питання щодо медичного забезпечення дітей учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та евакуйованих із зони відчуження.
Сьогодні в Україні проживають десятки тисяч осіб, які народилися від учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та евакуйованих із зони відчуження, та які після досягнення повноліття не віднесені до встановлених статтею 14 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Разом з тим, стверджувати, що такі особи не піддалися жодному радіаційному впливу не можна. З дня Чорнобильської катастрофи минуло лише 34 роки і про наслідки впливу у найближчі десятиліття чинників, пов’язаних з аварією, на здоров’я дітей, які народилися від ліквідаторів, можна лише здогадуватися.
Однозначно можна лише стверджувати, що наслідки Чорнобильської катастрофи будуть відчувати на собі не лише перше покоління народжених від ліквідаторів аварії, а й інші покоління.
Тому сьогодні держава зобов’язана створити умови для моніторингу стану здоров’я таких осіб.
Для цього і пропонується проект закону, який має на меті запровадити щорічне медичне обстеження (диспансеризацію) та лікування повнолітніх осіб, які до досягнення повноліття мали статус потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи.
2. Мета і завдання прийняття акта
Цілі і завдання прийняття акта – забезпечення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, належним обсягом лікарських засобів та підвищення якості медичного обслуговування цих осіб, а також посилення соціального захисту осіб, які до 18 років були віднесені до потерпілих від аварії на Чорнобильській АЕС і після досягнення повноліття не були віднесені до встановлених статтею 14 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» категорій.
3. Загальна характеристика та основні положення проекту акта
Законопроектом пропонується:
1) передбачити безоплатне забезпечення за рецептами лікарів постраждалих категорії 1, 2 і 3, потерпілих дітей та осіб, які працювали за межами зони відчуження на роботах з особливо шкідливими умовами праці (за радіаційним фактором), пов’язаними з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, лікарськими засобами, включеними до Державного реєстру лікарських засобів України, а також лікарськими засобами, які виготовляються за рецептами лікарів та на замовлення лікувально-профілактичних закладів;
2) скасувати надання окремих компенсацій і пільг залежно лише від сукупного доходу сім’ї для постраждалих категорії 3, потерпілих дітей, а також осіб, які працювали за межами зони відчуження на роботах з особливо шкідливими умовами праці (за радіаційним фактором), пов’язаними з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;
3) віднести до потерпілих від Чорнобильської катастрофи осіб, які народилися від учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та евакуйованих із зони відчуження і після досягнення повноліття не були віднесені до категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
4) запровадити щорічне медичне обстеження (диспансеризацію) та лікування осіб, які народилися від учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та евакуйованих із зони відчуження, і після досягнення повноліття не були віднесені до встановлених статтею 14 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» категорій, що дозволить посилити соціальний захист таких осіб;
5) підвищити пенсії особам, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році, в евакуації населення на добровільній безплатній основі та евакуйованим із 30-ти кілометрової зони відчуження у 1986 році, які стали особами з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи.
4. Стан нормативно-правової бази в даній сфері державного регулювання
Правовідносини, які пропонується врегулювати цим законопроектом, регулюються Конституцією України, Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Реалізація положень законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законодавчих актів України.
Реалізація положень законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законодавчих актів України.
5. Фінансово-економічне обґрунтування
На момент внесення проект не потребує видатків із Державного бюджету України.
6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття акта
Прийняття законопроекту сприятиме посиленню соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, підвищенню якості медичного обслуговування цих осіб, дозволить створити умови для моніторингу стану здоров’я повнолітніх дітей, які народилися від учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та евакуйованих із зони відчуження, а також їх лікування у спеціалізованих медичних закладах, що забезпечують лікування чорнобильців.
Народний депутат України Королевська Н.Ю.
ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ
до проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо медичного забезпечення постраждалих та потерпілих від Чорнобильської катастрофи»
Зміст положення (норми) чинного законодавства
|
Зміст положення (норми) проекту акта
|
| Стаття 11. Визначення осіб, які належать до потерпілих від Чорнобильської катастрофи
До потерпілих від Чорнобильської катастрофи належать:
1) евакуйовані із зони відчуження (в тому числі особи, які на момент евакуації перебували у стані внутрішньоутробного розвитку після досягнення ними повноліття), а також відселені із зон безумовного (обов’язкового) і гарантованого добровільного відселення;
2) особи, які постійно проживали на територіях зон безумовного (обов’язкового) та гарантованого добровільного відселення на день аварії або прожили за станом на 1 січня 1993 року на території зони безумовного (обов’язкового) відселення не менше двох років, а на території зони гарантованого добровільного відселення — не менше трьох років, та відселені або самостійно переселилися з цих територій;
3) особи, які постійно проживають або постійно працюють чи постійно навчаються у зонах безумовного (обов’язкового) та гарантованого добровільного відселення за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали чи постійно навчалися у зоні безумовного (обов’язкового) відселення не менше двох років, а у зоні гарантованого добровільного відселення — не менше трьох років;
4) особи, які постійно проживають або постійно працюють чи постійно навчаються на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали чи постійно навчалися у цій зоні не менше чотирьох років;
5) особи, які працювали з моменту аварії до 1 липня 1986 року не менше 14 календарних днів або не менше трьох місяців протягом 1986 — 1987 років за межами зони відчуження на роботах з особливо шкідливими умовами праці (за радіаційним фактором), пов’язаними з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, що виконувалися за урядовими завданнями. Перелік видів робіт і місць, де виконувалися зазначені роботи, встановлюється Кабінетом Міністрів України;
6) особи, які досягли повноліття, з числа зазначених у статті 27 цього Закону, та яким у дитячому віці встановлено причинний зв’язок інвалідності з наслідками Чорнобильської катастрофи, за умови проходження переогляду у спеціалізованій медико-соціальній експертній комісії відповідно до частини п’ятої статті 17 цього Закону.
Пункт відсутній.
| Стаття 11. Визначення осіб, які належать до потерпілих від Чорнобильської катастрофи
До потерпілих від Чорнобильської катастрофи належать:
1) евакуйовані із зони відчуження (в тому числі особи, які на момент евакуації перебували у стані внутрішньоутробного розвитку після досягнення ними повноліття), а також відселені із зон безумовного (обов’язкового) і гарантованого добровільного відселення;
2) особи, які постійно проживали на територіях зон безумовного (обов’язкового) та гарантованого добровільного відселення на день аварії або прожили за станом на 1 січня 1993 року на території зони безумовного (обов’язкового) відселення не менше двох років, а на території зони гарантованого добровільного відселення — не менше трьох років, та відселені або самостійно переселилися з цих територій;
3) особи, які постійно проживають або постійно працюють чи постійно навчаються у зонах безумовного (обов’язкового) та гарантованого добровільного відселення за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали чи постійно навчалися у зоні безумовного (обов’язкового) відселення не менше двох років, а у зоні гарантованого добровільного відселення — не менше трьох років;
4) особи, які постійно проживають або постійно працюють чи постійно навчаються на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали чи постійно навчалися у цій зоні не менше чотирьох років;
5) особи, які працювали з моменту аварії до 1 липня 1986 року не менше 14 календарних днів або не менше трьох місяців протягом 1986 — 1987 років за межами зони відчуження на роботах з особливо шкідливими умовами праці (за радіаційним фактором), пов’язаними з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, що виконувалися за урядовими завданнями. Перелік видів робіт і місць, де виконувалися зазначені роботи, встановлюється Кабінетом Міністрів України;
6) особи, які досягли повноліття, з числа зазначених у статті 27 цього Закону, та яким у дитячому віці встановлено причинний зв’язок інвалідності з наслідками Чорнобильської катастрофи, за умови проходження переогляду у спеціалізованій медико-соціальній експертній комісії відповідно до частини п’ятої статті 17 цього Закону;
7) особи, які народилися від учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та евакуйованих із зони відчуження і після досягнення повноліття не були віднесені до встановлених статтею 14 цього Закону категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
|
| Стаття 171. Медичне обстеження, диспансеризація та лікування осіб, які народилися від учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС або осіб, евакуйованих із зони відчуженняОсоби, які народилися від учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС або осіб, евакуйованих із зони відчуження, і після досягнення повноліття не були віднесені до встановлених статтею 14 цього Закону категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, мають право на щорічне медичне обстеження, диспансеризацію та лікування у спеціалізованих медичних закладах, що забезпечують лікування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. | |
| Стаття 20. Компенсації та пільги громадянам, віднесеним до категорії 1
Особам, віднесеним до категорії 1 (пункт 1 статті 14), надаються такі гарантовані державою компенсації та пільги:
1) безплатне придбання ліків за рецептами лікарів;
…
6) щорічне медичне обслуговування, диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів, лікування в спеціалізованих стаціонарах;
| Стаття 20. Компенсації та пільги громадянам, віднесеним до категорії 1
Особам, віднесеним до категорії 1 (пункт 1 статті 14), надаються такі гарантовані державою компенсації та пільги:
1) безоплатне забезпечення за рецептами лікарів лікарськими засобами, включеними до Державного реєстру лікарських засобів України, а також лікарськими засобами, які виготовляються за рецептами лікарів та на замовлення лікувально-профілактичних закладів;
…
6) щорічне медичне обслуговування, диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів, лікування в спеціалізованих стаціонарах та позачергове при необхідності забезпечення лікуванням за кордоном з відшкодуванням за рахунок коштів державного бюджету вартості такого лікування та проїзду до країни, у якій може бути проведено таке лікування. Порядок здійснення зазначених видатків за рахунок державного бюджету затверджується Кабінетом Міністрів України.
|
| Стаття 22. Компенсації та пільги громадянам, віднесеним до категорії 3
Особам, віднесеним до категорії 3 (пункт 3 статті 14), надаються такі гарантовані державою компенсації та пільги:
…
Установити, що пільги, передбачені пунктом 1 частини першої та частиною другою цієї статті в частині пільг, передбачених пунктами 1, 2, 11 статті 20, пунктом 14 частини першої цієї статті, надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
| Стаття 22. Компенсації та пільги громадянам, віднесеним до категорії 3
Особам, віднесеним до категорії 3 (пункт 3 статті 14), надаються такі гарантовані державою компенсації та пільги:
…
Виключено.
|
| Стаття 24. Пільги особам, які працювали за межами зони відчуження на роботах з особливо шкідливими умовами праці (за радіаційним фактором), пов’язаними з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
Особи, які працювали з моменту аварії до 1 липня 1986 року не менше 14 календарних днів або не менше трьох місяців протягом 1986-1987 років за межами зони відчуження на роботах з особливо шкідливими умовами праці (за радіаційним фактором), пов’язаними з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, що виконувалися за урядовими завданнями, надаються гарантовані державою пільги та компенсації, передбачені пунктами 1, 6, 8, 20 і 27 статті 20, пунктом 15 статті 22.
Установити, що пільги, передбачені пунктом 1 статті 20, надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
| Стаття 24. Пільги особам, які працювали за межами зони відчуження на роботах з особливо шкідливими умовами праці (за радіаційним фактором), пов’язаними з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
Особи, які працювали з моменту аварії до 1 липня 1986 року не менше 14 календарних днів або не менше трьох місяців протягом 1986-1987 років за межами зони відчуження на роботах з особливо шкідливими умовами праці (за радіаційним фактором), пов’язаними з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, що виконувалися за урядовими завданнями, надаються гарантовані державою пільги та компенсації, передбачені пунктами 1, 6, 8, 20 і 27 статті 20, пунктом 15 статті 22.
Виключено.
|
| Стаття 30. Пільги та компенсації потерпілим дітям та їх батькам
Потерпілим дітям, зазначеним у пунктах 1-6 статті 27 цього Закону, та їх батькам надаються такі гарантовані державою компенсації та пільги:
…
4) безплатне придбання ліків за рецептами лікарів, а також безплатне позачергове зубопротезування (за винятком зубопротезування із дорогоцінних металів та матеріалів, прирівняних до них за вартістю, що визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я);
…
Установити, що пільги, передбачені пунктом 4 частини першої та пунктами 8, 9 частини третьої цієї статті, надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
| Стаття 30. Пільги та компенсації потерпілим дітям та їх батькам
Потерпілим дітям, зазначеним у пунктах 1-6 статті 27 цього Закону, та їх батькам надаються такі гарантовані державою компенсації та пільги:
…
4) безоплатне забезпечення за рецептами лікарів лікарськими засобами, включеними до Державного реєстру лікарських засобів України, лікарськими засобами, які виготовляються за рецептами лікарів та на замовлення лікувально-профілактичних закладів, а також безплатне позачергове зубопротезування (за винятком зубопротезування із дорогоцінних металів та матеріалів, прирівняних до них за вартістю, що визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я);
…
Виключено.
|
| Стаття 57. Пільги по обчисленню середньомісячного заробітку
…
Особам, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році, а також в евакуації населення на добровільній безплатній основі і стали особами з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи, що підтверджено відповідними документами, пенсія по інвалідності за їх бажанням обчислюється з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, що був встановлений на час їхнього перебування в зоні відчуження.
| Стаття 57. Пільги по обчисленню середньомісячного заробітку
…
Особам, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році, в евакуації населення на добровільній безплатній основі, евакуйованим із 30-ти кілометрової зони відчуження у 1986 році, які стали особами з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи, що підтверджено відповідними документами, пенсія по інвалідності за їх бажанням обчислюється з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, що встановлений законом на 1 січня календарного року.
|
Народний депутат України Королевська Н.Ю.

Натаха була міністром соц політики, щось вона тоді не хотіла змін до Закону.
ОтветитьУдалитьЦе черговий піар ОПЗЖ та компані
ОтветитьУдалитьхто шо знае про справу 520/12609/19 був суд чі знову перенесли
ОтветитьУдалитьшото тишина по справі, ніяких ухвал.
УдалитьТо,что заседание должно было быть 08.04-это"деза".Его не было в плане заседаний.Зато в 16:45 пришли 3640,а в 16:00 -120грн на оздоровление(Харьков)
УдалитьПеречень справ,призначених до розгляду на сайті supreme.court.gov.ua КАС ВСУ по днях до 28 травня.Справи 12609 не має в розкладі.
УдалитьА, что осталась еще надежда на позитив?
Удалитьа його в плані і розкладі ніколи не було а завжди переносили\ ПАРТИЗАН це дають 3640 раз у рік а по тій справі кожний місяць якщо звісно суд буде на нашу користь різницю розуміеш
УдалитьЮ.Стас,ответ прежний(перефразированный классик-М.Ломоносов)."...надежды юношей питают,ОТРАДУ старым подают."Дело 12609,как бы там не было,нужно закрыть когда-то!А про "фанеризм"я писал еще в январе-феврале?в ответах"25 чапаевской"(прогноз !)и рекомендовал заняться уже"2006г."в п.1210 и НЕЗАКОННЫМ изменением(п.851), когда ст59 внесли в п.1210.Пока только один комментатор поддержал,хотя вижу читают мои комент.многие.
УдалитьАлексу. Предпологаю, что наша чернобыльская тема , учитывая ситуацию в стране, находится в состоянии глубокой стагнации и негативной стабилизации. Нежелавшая до этого , "повернуться к нам лицом" власть, сейчас имеет все основания, мягко говоря, задвинуть все наши вопросы в долгий ящик ,учитывая эпидемию, провалы во всех направлениях в экономике, а также во внешней политике, и как результат подвергает риску не только социальные программы, ну и независимые государственные институты. Будет явно не до нас. Кульминация событий еще впереди.
УдалитьПричем не в очень далеком"впереди"!!!
Удалитьа куди поділи ліквідаторів інвалідів 1987 року,що знову ділять?!!!
ОтветитьУдалитьПришло к дню победы 3640гр,Киевская обл.
ОтветитьУдалитьТоже пришли 3640 грн. Сумы.
ОтветитьУдалитьст.57 проэкта закона очень похожа на ст. 54 первой редакции закона....добавили эвакуированных и весь 1986 год...думаю продинамят....
ОтветитьУдалитьХотя,если это приймут,а взамен отменят ст.54 и 59,то очень даже уменьшат количество как ликвидаторов так и потерпевших.
Чего ругаетесь,почитайте внимательно проэктзакона,там речь идет о тех кто добровольно учавствовал в эвакуации в 1986году.
ОтветитьУдалитьЧитаю...
УдалитьСтаття 57. Пільги по обчисленню середньомісячного заробітку
…
Особам, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році, в евакуації населення на добровільній безплатній основі, евакуйованим із 30-ти кілометрової зони відчуження у 1986 році,....
Я один вижу запятые между ТРЕМЯ перечисленными категориями граждан?
Владимир,вы букварь в 1 классе скурили?
...казнить,нельзя помиловать...
...Казнить нельзя,помиловать...
Какой это по счету проэкт от Королевской? Кто из "слуг" будет обращать внимание на писульки депутата от оппозиции?
ОтветитьУдалитьА почему здесь нет ничего для эвакуированных с Донбасса .Рабочий стаж год за три ,для детей дети войны ,для инвалидов инвалиды войны .
ОтветитьУдалитьЗапитайте у авторів законопроекту?
УдалитьНиколай. Харьков.Для * Партизана*,на заборах много чего написано,но я их не читаю,это я писал, что заседание по № 520/12609 было назначено на 08.04.20, и это не *деза*,позвони в канцелярию ВСУ и тебе скажут,кто на даное время из суддей находиться в отпуске по этому делу и на какое число опять перенесли,,,,,,,,,,,,
ОтветитьУдалитьВот это мне нравится больше всего у комментаторов.Главная задача(как в курятнике) обосрать нижнего,при этом ничего не написать по сути.Сказал"А"-говори и"Б",Никола й(из 522м/р?).Я беру инф.не с"забора",а с офиц.сайта ВСУ.И вы могли бы сразу выдавать известное вам,а не шифроваться запятыми.Болеют,в отпуске такие-то судьи, заседание возможно тогда-то,звонить по тел.№....Вот чего ждут на блоге побратимы и как узнают новостное.Я же не отвечаю"Анонимным",что многое знаю и без них.И вы пишите,что знаете,а не собачьтесь.
Удалить