Ініціативна група продовжує діяльність по усуненню дискримінації та встановлення справедливості у пенсійному забезпеченні













21/11-23-01  від 23 листопада 2021 р.

 

Голові Верховної Ради України
Р. О. Стефанчуку

 

 

 

 

 

Контактна особа:
Гайдак Віктор Васильович
Посвідчення: Серія А, № 033695
пр-т Героїв Сталінграду, 61, кв. 77, м. Київ, 04213
Тел.: (095) 683-75-16
Е-mail: v.v.gaydak@gmail.com

 

 

 

Про порушення Прав і Свобод
Людини і Громадянина, зокрема,
прав і свобод цивільних громадян 
з числа учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи.
 

 

Відповідь просимо надати за адресою:
пр-т Героїв Сталінграду, 61, кв. 77, м. Київ, 04213
та продублювати в електронному вигляді на
Е-mail: v.v.gaydak@gmail.com

  

Шановний Руслане Олексійовичу!

 

Виконуючи доручення зборів громадян України, членів територіальних громад сіл, селищ та міст України, які відбулися 25 жовтня 2017 року у Київському міському палаці ветеранів (Протокол зборів від 25 жовтня 2017 року) Ініціативна група звертається до Вас, як до голови єдиного органу законодавчої влади в України - Верховної Ради України з вимогою вжити рішучих заходів щодо усунення дискримінації по відношенню до однієї з категорій громадян, а саме до громадян які брали безпосередню участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи - цивільних громадян, які були відряджені з підприємств, організацій та установ з метою ліквідації Чорнобильської катастрофи, які належать до однієї групи людей (за ознакою статусу - «учасник ліквідації Чорнобильської катастрофи», які віднесені до 1 категорії), серед яких не повинно бути дискримінації, яка наразі штучно створена чинним законодавством України,  що порушує  Права і Свободи Людини і Громадянина, зокрема, права і свободи цивільних громадян з числа учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи.

 

Перед вступом на посаду народні депутати України складають перед Верховною Радою України таку присягу:: 

«Присягаю на вірність Україні. Зобов'язуюсь усіма своїми діями боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут Українського народу.

Присягаю додержуватися Конституції України та законів України, виконувати свої обов'язки в інтересах усіх співвітчизників».

Учасники ліквідації Чорнобильської катастрофи є невід’ємною частиною Українського народу, які свого часу, у 1986 році виконали свої обов'язки в інтересах усіх співвітчизників, ліквідували Чорнобильську техногенну ядерну катастрофу ціною свого здоров’я, врятувавши весь світ. Для деяких з наших побратимів ціна була занадто великою - це ціна життя!  

Нагадуємо Вам, що відповідно до Ст. 85 Конституції України: 

«До повноважень Верховної Ради України належить:

·         прийняття законів;

·         здійснення контролю за діяльністю Кабінету Міністрів України відповідно до цієї Конституції та закону;

·         надання законом згоди на обов’язковість міжнародних договорів України та денонсація міжнародних договорів України;

·         здійснення парламентського контролю у межах, визначених цією Конституцією та законом.

 

Виходячи зі ст 88. Конституції України Голова Верховної Ради України:

-          організовує роботу Верховної Ради України, координує діяльність її органів;

 

Стаття 89. Верховна Рада України для здійснення законопроектної роботи, підготовки і попереднього розгляду питань, віднесених до її повноважень, виконання контрольних функцій відповідно до Конституції України створює з числа народних депутатів України комітети Верховної Ради України та обирає голів, перших заступників, заступників голів та секретарів цих комітетів.

Верховна Рада України у межах своїх повноважень може створювати тимчасові спеціальні комісії для підготовки і попереднього розгляду питань.

 

Позиція учасників Ініціативної групи Б. Івакіна та В. Гайдака щодо штучно створених умов дискримінації органом законодавчої влади в Україні - Верховною Радою України, разом з органом виконавчої гілки влади - Кабінетом міністрів України (зокрема Міністерством соціальної політики України).

 

Існують три ознаки дискримінації по відношенню до цивільних громадян з числа учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи:

 

1.      У пенсійному забезпеченні - диспропорція (дискримінація), тобто пенсії цивільних громадян, з числа учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи, різняться в рази в порівнянні зі станційниками та військовослужбовцями;

2.      Статус «Особи з інвалідністю внаслідок війни» практично мають всі військовослужбовці з числа учасників чорнобильської катастрофи, всі станційники та навіть значна частина евакуйованих та переселених, не кажучи вже про прирівняних до учасників чорнобильської катастрофи, на відміну від цивільних громадян, які разом з вищеперерахованими категоріями громадян, знаходячись в однакових умовах на радіаційно-забрудненій території, виконували державне завдання по ліквідації Чорнобильської катастрофи і наразі тільки незначна частина цивільних ліквідаторів Чорнобильської катастрофи змогла довести в судах своє право на отримання статусу «Особи з інвалідністю внаслідок війни». Починаючи з 27 березня 2019 року, після оприлюднення постанови Великої Палати Верховного Суду України від 27 березня 2019 року у справі 310/8703/17 (провадження №14-98цс19), справи по встановленню факту залучення до формувань цивільної оборони для виконання робіт з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС цивільних громадян не розглядаються, більше того навіть не відкривається провадження по таких справах;

3.      Наразі, органом законодавчої влади в Україні - Верховною Радою України, разом з органом виконавчої гілки влади - Кабінетом міністрів України (зокрема Міністерством соціальної політики України), штучно створені умови дискримінації по відношенню до однієї з категорій громадян - цивільних громадян, які разом з військовослужбовцями, виконуючи державне завдання по ліквідації Чорнобильської катастрофи, знаходячись в одних умовах, на одній радіаційно забрудненій території і за нормами міжнародних нормативно - правових актів, згоду на обов’язковість яких надала Верховна Рада України, належать до однієї групи людей (за ознакою статусу – «учасник ліквідації Чорнобильської катастрофи», які віднесені до 1 категорії), серед яких не повинно бути дискримінації.

 

Додаткова поячснювальна інформація:

 

Беручи до уваги:

Загальну Декларацію Прав Людини 1948 (https://docs.google.com/document/ d/18nJa8_ spUxWELeB340SCiatQYJ_FQwVU3sagLJ8uHT8/edit#): 

«... визнання  гідності,  яка властива всім членам людської сім'ї,  і рівних та невід'ємних їх прав є  основою свободи, справедливості …»

Стаття 2

Кожна людина повинна мати всі права і всі свободи, проголошені цією Декларацією, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних або інших переконань, національного чи соціального походження, майнового, станового або іншого становища.

Стаття 7

Всі люди рівні перед законом і мають право, без будь-якої різниці, на рівний їх захист законом. Усі люди мають право на рівний захист від якої б то не було дискримінації, що порушує цю Декларацію, і від якого б то не було підбурювання до такої дискримінації.

Стаття 25

Кожна людина має право на такий життєвий рівень, включаючи їжу,  одяг,  житло,  медичний догляд та необхідне соціальне обслуговування, який є необхідним для підтримання здоров'я і добробуту її самої та її сім'ї, і право на забезпечення в разі безробіття, хвороби, інвалідності, вдівства, старості чи іншого випадку втрати засобів до існування через незалежні від неї обставини.

Стаття 30

Ніщо у цій Декларації не може бути витлумачено  як  надання будь-якій  державі, групі осіб або окремим особам права займатися будь-якою діяльністю або вчиняти дії, спрямовані на знищення прав і свобод, викладених у цій Декларації.

 

Конвенцію {Конвенцію ратифіковано Законом № 1767-VI від 16.12.2009}

Держави-учасниці цієї Конвенції,

b) визнаючи, що Організація Об'єднаних Націй проголосила й закріпила в Загальній декларації прав людини та в Міжнародних пактах про права людини, що кожна людина має всі передбачені в них права й свободи без будь-якого розрізнення;

c) підтверджуючи загальність, неподільність, взаємозалежність і взаємопов'язаність усіх прав людини й основоположних свобод, а також необхідність гарантувати особам з інвалідністю повне користування ними без дискримінації;

f) визнаючи важливість, яку принципи й керівні орієнтири, що містяться у Всесвітній програмі дій стосовно осіб з інвалідністю та в Стандартних правилах забезпечення рівних можливостей для осіб з інвалідністю, мають з погляду впливу на заохочення, формулювання та оцінку стратегій, планів, програм і заходів на національному, регіональному та міжнародному рівнях для подальшого забезпечення особам з інвалідністю рівних можливостей;

h) визнаючи також, що дискримінація стосовно будь-якої особи за ознакою інвалідності є ущемленням достоїнства й цінності, притаманних людській особистості;

p) будучи занепокоєними важкими умовами, з якими стикаються особи з інвалідністю, які піддаються численним або загостреним формам дискримінації за ознакою раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних та інших переконань, національного, етнічного, аборигенного чи соціального походження, майнового стану, народження, віку або іншої ознаки; домовилися про таке:

Стаття 2

Визначення для цілей цієї Конвенції:

«дискримінація за ознакою інвалідності» означає будь-яке розрізнення, виключення чи обмеження з причини інвалідності, метою або результатом якого є применшення або заперечення визнання, реалізації або здійснення нарівні з іншими всіх прав людини й основоположних свобод у політичній, економічній, соціальній, культурній, цивільній чи будь-якій іншій сфері. Вона включає всі форми дискримінації, у тому числі відмову в розумному пристосуванні;

Стаття 3

Принципами цієї Конвенції є:

b) недискримінація;

e) рівність можливостей;

Стаття 4

1. Держави-учасниці зобов'язуються забезпечувати й заохочувати повну реалізацію всіх прав людини й основоположних свобод всіма особами з інвалідністю без будь-якої дискримінації за ознакою інвалідності. І з цією метою держави-учасниці зобов’язуються:

b) вживати всіх належних заходів, зокрема законодавчих, для зміни чи скасування існуючих законів, постанов, звичаїв та практик, які є дискримінаційними стосовно осіб з інвалідністю;

Стаття 5

Рівність і недискримінація

1. Держави-учасниці визнають, що всі особи є рівними перед законом і за ним та мають право на рівний захист закону й рівне користування ним без будь-якої дискримінації.

Стаття 28

Достатній життєвий рівень та соціальний захист

1. Держави-учасниці визнають право осіб з інвалідністю на достатній життєвий рівень для них самих та їхніх сімей, що включає достатнє харчування, одяг та житло, і на безперервне поліпшення умов життя й вживають належних заходів для забезпечення та заохочення реалізації цього права без дискримінації за ознакою інвалідності.

 

Міжнародний пакт про економічні, соціальні і культурні права

(Міжнародний пакт ратифіковано Указом Президії Верховної Ради Української РСР N 2148-VIII 

Стаття 2

2. Держави, які беруть участь у цьому Пакті, зобов'язуються гарантувати, що права, проголошені в цьому Пакті, здійснюватимуться без будь-якої дискримінації щодо раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних чи інших переконань, національного чи соціального походження, майнового стану, народження чи іншої обставини.

Стаття 5

1. Ніщо в цьому Пакті не може тлумачитись як таке, що означає, що якась держава, якась група чи якась особа має право займатися будь-якою діяльністю або чинити будь-які дії, спрямовані на знищення будь-яких прав чи свобод, визнаних у цьому Пакті, або на обмеження їх у більшій мірі, ніж передбачається у цьому Пакті

Стаття 11

1. Держави, які беруть участь у цьому Пакті, визнають право кожного на достатній життєвий рівень для нього і його сім'ї, що включає достатнє харчування, одяг і житло, і на неухильне поліпшення умов життя. Держави-учасниці вживуть належних заходів щодо забезпечення здійснення цього права, визнаючи важливе значення в цьому відношенні міжнародного співробітництва, основаного на вільній згоді.

 

Відповідно до норм прямої дії Основного Закону України - Конституції України

Стаття 3. 

Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

Стаття 8. 

В Україні визнається і діє принцип верховенства права.

Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.

Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.

Стаття 9. 

Чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України.

Укладення міжнародних договорів, які суперечать Конституції України, можливе лише після внесення відповідних змін до Конституції України.

Стаття 16. 

Забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи - катастрофи планетарного масштабу, збереження генофонду Українського народу є обов'язком держави.

Стаття 22. 

Права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними.

Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.

При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Стаття 24. 

Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.

Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

Стаття 50. 

Кожен має право на безпечне для життя і здоров'я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.

Кожному гарантується право вільного доступу до інформації про стан довкілля, про якість харчових продуктів і предметів побуту, а також право на її поширення. Така інформація ніким не може бути засекречена.

Стаття 95. 

Бюджетна система України будується на засадах справедливого і неупередженого розподілу суспільного багатства між громадянами і територіальними громадами.

 

Виходячи з Рішення Конституційного Суду України у справі від 17 липня 2018 року № 6-р/2018:

За статтею 16 Основного Закону України забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи – катастрофи планетарного масштабу, збереження генофонду Українського народу є обов'язком держави.

Виходячи зі змісту статті 16 Основного Закону України Конституційний Суд України зазначає, що обов'язок держави щодо подолання наслідків Чорнобильської катастрофи – катастрофи планетарного масштабу, збереження генофонду Українського народу зумовлює надання особливого статусу громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Зважаючи на сутність статті 16 Конституції України, Конституційний Суд України вважає, що закріплення передбаченого у ній обов'язку держави у розділі І «Загальні засади» Конституції України вказує на засадничий характер цього обов'язку та на необхідність виокремлення категорії громадян України, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і потребують додаткових гарантій соціального захисту у зв'язку з надзвичайними масштабами вказаної катастрофи та її наслідків.

Встановлення у законах України пільг, компенсацій та гарантій громадянам України, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, обумовлено виконанням державою свого конституційного обов'язку, передбаченого статтею 16 Основного Закону України, щодо подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та збереження генофонду Українського народу. Такі пільги, компенсації та гарантії є особливою формою відшкодування завданої шкоди вказаній категорії громадян, а тому скасування чи обмеження цих пільг, компенсацій і гарантій без рівноцінної їх заміни свідчитиме про відступ держави від її конституційного обов'язку.

Скасування пільг, компенсацій та гарантій не відповідає конституційному обов'язку держави, передбаченому у статті 16 Основного Закону України, щодо осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, тому пільги, компенсації та гарантії є такими, що захищені Конституцією України від негативних наслідків для цієї категорії осіб при внесенні змін до законодавства України.

Згідно зі статтею 13 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року № 796-XII зі змінами (далі - Закон № 796-ХІІ) на державу покладаються зобов'язання щодо своєчасного медичного обстеження, лікування і визначення доз опромінення учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи; держава бере на себе відповідальність за завдану шкоду громадянам та зобов'язується відшкодувати її за:

1) пошкодження здоров'я або втрату працездатності громадянами та їх дітьми, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

Пільги, компенсації і гарантії, встановлені у Законі № 796-ХІІ, є особливою формою відшкодування завданої шкоди таким особам за втрачене здоров'я, моральні і фізичні страждання, обмеження в реалізації своїх здібностей та можливостей забезпечити собі гідний життєвий рівень.

З огляду на це соціальний захист осіб, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, має передбачати відшкодування шкоди, заподіяної їх життю, здоров'ю і майну внаслідок радіоактивного забруднення, та реалізовуватися шляхом надання їм відповідних пільг, компенсацій і гарантій. Вибір такого особливого порядку відшкодування шкоди обумовлений надзвичайними масштабами катастрофи та її наслідків. Законом № 796 передбачено додаткові гарантії соціального захисту для вказаних осіб – комплекс заходів у вигляді пільг, компенсацій і гарантій. Фактично ці заходи є компенсацією особам, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, за втрачене здоров'я, моральні і фізичні страждання,

 

По суті піднятих питань

 

По першому питанню:

 

Відповідно до ст. 92 Конституції України: «Виключно законами України визначаються:  основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення». 

Наразі ж у чинному законодавстві України звужено зміст та обсяг існуючих прав і свобод цивільних громадян з числа учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи, шляхом штучно створених умов дискримінації у пенсійному забезпеченні (існуюча дискримінація, визнана Комітетом ВРУ як існуюча диспропорція), а також у питанні визначення та встановлення статусу «Особа з інвалідністю внаслідок війни», що призвело до обмеження та скасування наданих державою соціальних прав у вигляді пільг, компенсацій і гарантій, встановлених Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року № 796-XII зі змінами.

Завдяки прийнятому Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення окремих категорій осіб № 1584 (Законопроект № 4555) в якому «Порядок призначення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначається Кабінетом Міністрів України».

Порушуючи ст. 92 Конституції України, Кабінет Міністрів України Постановою від 23 листопада 2011 р. № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» затвердив порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи («Порядок 1210»).

Цей Порядок визначає механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до статей 54, 57 і 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі - пенсії). Пенсії за бажанням осіб можуть призначатися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків.

В результаті застосування механізму обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи  (так званого «Порядку 1210») пенсії цивільних громадян з числа учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи менші в рази ніж пенсії військовослужбовців, про що свідчать дані таблиці:

 

Категорії громадян -

учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи 

Розмір пенсії

Пенсійна виплата

Громадяни, які брали участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби

(1 категорія, 2 група інвалідності)

15496-46

16699-65

Громадяни, які були залучені через військкомати

для участі у ліквідації Чорнобильської катастрофи

(1 категорія, 2 група інвалідності)

12595-18

13766-38

Цивільні громадяни, відрядженні з підприємств, організацій

та установ з метою ліквідації Чорнобильської катастрофи 

(1 категорія, 2 група інвалідності)

4800-00

8272-28

 

Ініціативна група розуміє, що відповідно до ст. 101 парламентський контроль за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина здійснює Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

Інформуємо Вас що Ініціативна група та громадяни України неодноразово зверталися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з заявами про диспропорцію (дискримінацію) у пенсійному забезпеченні з наданням конкретних фактів, які базуються на офіційних відповідях державних органів виконавчої гілки влади,

Але, не дивлячись на багаточисельні звернення громадян, повноцінний (результативний) парламентський контроль за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини наразі не здійснюється. 

 

По другому питанню:

 

Наразі Законодавцем України - Верховною Радою України - штучно створена Дискримінація у визначенні та встановленні статусу «Особа з інвалідністю внаслідок війни» по відношенню до цивільних громадян з числа учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи.

Чинним законодавством України не передбачено (юридично не визначено) процедуру встановлення статусу «Особа з інвалідністю внаслідок війни» цивільним громадянам з числа учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи.

Як видно з тексту п. 1 ст. 7 чинної редакції Закону України від 01/08/2021 «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» одна з категорій громадян, які брали участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи, а саме - цивільні громадяни з числа учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи, повністю відсутня в Законі:

«Стаття 7. Особи, які належать до осіб з інвалідністю внаслідок війни

До осіб з інвалідністю внаслідок війни належать також особи з інвалідністю з числа:

1) військовослужбовців, осіб вільнонайманого складу, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час захисту Батьківщини, виконання інших обов'язків військової служби, пов'язаних з перебуванням на фронті в інші періоди, з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, ядерних аварій, ядерних випробувань, з участю у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, іншим ураженням ядерними матеріалами;».

Звертаємо вашу увагу на те, що в ЗУ № 3551 мова йде виключно про «військовослужбовців, які стали особами з інвалідністю внаслідок каліцтва або захворювання, пов'язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи»!!!

А чому Законодавець при написанні Закону № 3551 не звернув увагу на одну з категорій громадян - цивільних громадян, які разом з військовослужбовцями, виконуючи державне завдання по ліквідації Чорнобильської катастрофи, знаходячись в одних умовах, на одній радіаційно забрудненій території і за нормами міжнародних нормативно - правових актів, згоду на обов’язковість яких надала Верховна Рада України, належать до однієї групи людей (за ознакою статусу – «учасник ліквідації Чорнобильської катастрофи», які віднесені до 1 категорії), серед яких не повинно бути дискримінації.

 

По третьому питанню:

 

Наразі, органом законодавчої влади в Україні - Верховною Радою України, разом з органом виконавчої гілки влади - Кабінетом міністрів України (зокрема Міністерством соціальної політики України), штучно створені умови дискримінації по відношенню до однієї з категорій громадян - цивільних громадян, які разом з військовослужбовцями, виконуючи державне завдання по ліквідації Чорнобильської катастрофи, знаходячись в одних умовах, на одній радіаційно забрудненій території і за нормами міжнародних нормативно - правових актів, згоду на обов’язковість яких надала Верховна Рада України, належать до однієї групи людей (за ознакою статусу – «учасник ліквідації Чорнобильської катастрофи», які віднесені до 1 категорії), серед яких не повинно бути дискримінації.

До речі, міжнародні нормативно-правові акти, зокрема Загальна Декларація прав людини говорить про наступне:

Стаття. 9. Конституції України говорить про наступне: «Чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України».

тобто, чинне законодавство України як держави-учасниці підписання міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховна Рада України, не може суперечити підписаним угодам, зокрема ст. 4 Конвенції, де:

«1. Держави-учасниці зобов'язуються забезпечувати й заохочувати повну реалізацію всіх прав людини й основоположних свобод всіма особами з інвалідністю без будь-якої дискримінації за ознакою інвалідності. І з цією метою держави-учасниці зобов’язуються:

b) вживати всіх належних заходів, зокрема законодавчих, для зміни чи скасування існуючих законів, постанов, звичаїв та практик, які є дискримінаційними стосовно осіб з інвалідністю».

 

Висновок:

 

Завдяки прийнятому Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення окремих категорій осіб № 1584 (Законопроект № 4555) в якому «Порядок призначення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначається Кабінетом Міністрів України», який Постановою від 23 листопада 2011 р. № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» затвердив порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи («Порядок 1210») фактично штучно створив умови дискримінації по відношенню до цивільних громадян з числа учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи, віднесених до Категорії 1, що є грубим порушенням Прав і Свобод Людей, які належать до однієї групи людей (за ознакою статусу – «учасник ліквідації Чорнобильської катастрофи», які віднесені до 1 категорії).

Такі ж порушення Прав і Свобод мають місце і по питанню визначення та встановлення статусу «Особа з інвалідністю внаслідок війни» цивільним громадянам з числа учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи.

 

Заява:

 

Учасники Ініціативної групи з представлення інтересів та захисту Конституційних прав людини і громадянина, членів територіальних громад сіл, селищ та міст України, які брали безпосередню участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи – катастрофи планетарного масштабу та її наслідків, які постраждали від радіаційного впливу та які потребують повного відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю внаслідок Чорнобильської катастрофи (Протокол зборів від 25 жовтня 2017 року (м. Київ, Київський міський палац ветеранів) спільно з громадянами України з числа учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи, які добровільно, за власним бажанням та у відповідності до вимог ст. 16 ЗУ № 796-ХІІ, створили Всеукраїнський Реєстр учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи і увійшли до його складу,

 

ЗАЯВЛЯЄМО:

 

·         про системні порушення Прав і Свобод громадян України, зокрема цивільних громадян, які брали участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи у питаннях пенсійного забезпечення та визначення і встановлення статусу «Особа з інвалідністю внаслідок війни».  

Забороняємо використовувати чинне законодавство України, зокрема, застосовувати умови, порядки, механізми по визначенню та встановленню пенсійного забезпечення (пенсій) які створюють умови дискримінації по відношенню до однієї з категорій громадян які брали безпосередню участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи - цивільних громадян з числа учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи.

 

Вимагаємо:

 

·         навести конституційний лад у державі Україна щодо усунення дискримінації по відношенню до однієї з категорій громадян, а саме до громадян які брали безпосередню участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи - цивільних громадян, які були відряджені з підприємств, організацій та установ з метою ліквідації Чорнобильської катастрофи, які належать до однієї групи людей (за ознакою статусу – «учасник ліквідації Чорнобильської катастрофи», які віднесені до 1 категорії), серед яких не повинно бути дискримінації, яка наразі штучно створена чинним законодавством України,  що порушує  Права і Свободи Людини і Громадянина, зокрема, права і свободи цивільних громадян з числа учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи;

·         створити тимчасову спеціальну комісію для правової експертизи чинного законодавства України, а також, відповідно до повноважень, визначених ст. 85 Конституції України, для здійснення контролю за діяльністю Кабінету Міністрів України, зокрема за діючими підзаконними актами Кабінету Міністрів України з метою виявлення ознак дискримінації по відношенню до однієї з категорій громадян, які брали безпосередню участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи - цивільних громадян з числа учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи з подальшим висновком та врегулюванням питання щодо усунення дискримінації шляхом внесення змін та доповнень до чинного законодавства України, зокрема підзаконних актів Кабінету Міністрів України або ж розробкою нових Законів України.

 

 

З повагою,

громадяни України, які, у зв’язку з бездіяльністю посадових осіб органів державної влади відповідно до вимог ст. 16 Закону України № 796-ХІІ, утворили Реєстр постраждалих від Чорнобильської катастрофи, надали згоду і за власним бажанням увійшли до складу Реєстру відповідно до свого статусу за посиланням: (https://drive.google.com/drive/u/ 0/folders/1VBMnK0Ap XmyNmgbpbHL3uy-A-NonDBMO)

 

учасники Ініціативної групи:

Борис Івакін: Посвідчення: Серія А,  № 027879,  тел.: (050) 303-26-88

Наталя Вєтрова Посвідчення Серія А № 025780, тел.: (050) 244-29-73

(відповідальна особа за ведення Реєстру)

Віктор Гайдак: Посвідчення: Серія А,  № 033695, тел.: (095) 683-75-16


50 комментариев:

  1. Оце все ніхто читати не буде.

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Это и есть дискриминация до гражданских ликвидаторов

      Удалить
    2. Пусть читают да повнимательнеепервичные документы каждого ,,ликвидатора,, ,а не получив статус через суд ,он так жэ пострадал от радиации

      Удалить
    3. Окрім тебе та таких як ТИ!

      Удалить
  2. А зря,очень правильно все написано. А самое главное честно и справедливо .Если бы выполнили требования инициативной группы во главе Гайдака было бы по честному. Но все равно молодцы, дай бог вам здоровья.

    ОтветитьУдалить
  3. 100% робота на корзину

    ОтветитьУдалить
  4. Согласно предоставленной таблицы:
    Для гражданских инв.2-ой группы 8272грн. -- не базовая пенсия.
    Базовая пенсия остаётся -- 4800грн.
    Недостающая адресная помощь --3472грн. до 80% от средней годовой
    зарплаты за 2020г.=10340грн.

    8272-4800=3472грн.

    ОтветитьУдалить
  5. Я почав підраховувати кількість цивільних інвалідів, лише інвалідів. Іхня кількість приблизно 40 тисяч, як сказала Лазєбна. Численність 1-го полку химзахисту приблизно 1 тисячі. Таким чином, кількість цивільних дорівнює 40 полкам хімзахисту. На ліквідаціі іх було лише 10. Час ротаціі одного полку двічі за рік, тобто за рік через один полк проходить 2000 партизан. Тобто за 1 рік на ліквідаціі через всі 10 полків пройшло 20 тисяч партизанів. Таким чином, за період 86-87 через всі 40 полків пройшло 40 тисяч. Так шо, полки комплекувались цивільними ? Але цей розрахунок лише по інвалідам !

    ОтветитьУдалить
  6. В дівчат у Мінсоці, хто відповідає на листи, у комп"ютері вже давно є заготовки для відповідей.Гайдаку. Знай собі дату змінюють.

    ОтветитьУдалить
  7. Все пише і пише а чого ще за євакуйованих у 86 році не пише

    ОтветитьУдалить
  8. Читаешь эту гайдуковскую писанину и возникает чувство, что аварию на ЧАЭС ликвидировали исключительно гражданские с помошью ментов, военные так, погулять туда приехали, в бирюльки поиграть. Скоро будут бить себя в груди, и доказывать, что так и было. И аргумент железобетонный приведут - у них инвалидов 40 тысяч, а у военных и 20-ти не наберется. Увидите.

    ОтветитьУдалить
  9. нам надо конкрет но топенсиях .а тут написано для любителя от евы до адама можна целый ден читат и нечего не понят

    ОтветитьУдалить
  10. Умный человек23 нояб. 2021 г., 17:31:00

    Резюмуємо: 1. нещодавно успішно прийнято законопроект № 4555, в якому фактично підвищено пенсії цивільним ліквідаторам (влада і так пішла на зустріч); 2. якщо є питання по Постанові 1210, то це до Мінсоцу, так як вносять зміни туди саме вони (ВРУ виключно приймає закон, а Кабмін затверджує зміни лише ті, які готовить Мінсоц. Президнт тут взагалі не до чого- це не його повноваження і компетенція, він жодним чином не має права впливати); 3. куди лізти зі статусом інваліда війни всім цивільним? є чітко визначена норма і категорії. Цивільним підвищено пенсії, так ще й надбавки як інвалідам війни захотілося? Це перебор і безпричинні "хотілки". Про УБД ще можна було б поговорити, це реально. 4. у всьому цьому текті так і не знайшлося жодних порушень норм діючого законодавства, лише наводиться окрема суб'єктивна думка для роздумів громадян. 5. цей реєстр - це взагалі якісь неврегульовані законом списки громадян, що не мають жодної юридичної ваги для влади. Окрім того під час розповсюдження - наявність таких списків, нажаль порушує ЗУ "Про захист персональних даних", адже фактично розголошується персональна інформація фізичних осіб (ПІБ, дата народження тощо). Зазначу, що районні управління соцзахисту мають всі дані про кожного отримувача соцівльних послуг, нащо дублювати це? Змісту не має. 5. Чому Ініціативна група не займається реальними питаннями як наприклад - підвищення вартості компенсації продуктів харчування, адже це стосується кожного з нас.

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Колян.ЧАЭС-8623 нояб. 2021 г., 22:07:00

      Аноним 17.31.00.Гражданским толком ещё не повысили пенсии (86год.инв.2гр.80% с 1.07.21 8272гр.и 50%льготы).И что они меньше заслужили ,чем партизаны 88-90гг. Не делите своих братьев по категориям! Ведь государство уже порвало наше единство,и проплюсовали к нам "потерпилых" и "эвакуированых с комписациями имущества",и " дети детей" с Конче Заспы. Ведь изминений по 1210 ещё в опубликации нет,и они получают по 2006г. А ты несколько лет по новому. Не завидуй больным ликвидаторам.Человек с болячками такую ерунду, писать в зависти не будит. Дай Бог Всем Здоровья и терпения!!!

      Удалить
    2. Колян.ЧАЭС-8623 нояб. 2021 г., 22:07:00 иди попей водочки и забудешь все обиды . Жадность губит, а совесть водочкой приглушишь ....Закон регулирует , а не хотелки и наезды..... отдыхай , есть кому добиваться ....

      Удалить
  11. Де публікація Протоколу по " Заявляємо.....Забороняємо використовувати ..." може такого і немає? ніхто не "злорадствує" просто дії повинні мати юридичне підтвердження , якщо так усе е насправді....

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Колян.ЧАЭС-8624 нояб. 2021 г., 15:23:00

      Владимир. Так я за то,что закон в силу не начал работать,а у тебя зависти полные мозги.А насчёт водочки,ты уж извени. Было-бы здоровье ,без твоих соплей накинул бы соточку. А ты видать бугай ,а не инвалид. Поплюжиш всех подряд. Даже достаёш СМ. Вот вам и на лицо,кто есть инвалид ,а кто есть ..... !!!

      Удалить
  12. Единственное, что добился Гайдак, так это бесплатно пропиарил свою фамилию на всю страну( хотя, бумага, чернила и конверты с марками это в некотором смысле составит определенный счёт). При этом придумал себе "организацию" под кодовым названием "инициативная группа" которая с юридической точки зрения пшик и типа сам её возглавил.
    А как там насчёт прямой формулы?
    Ещё ж её не пробил, а уже замахнулся на очередные бредни.
    Вот откуда у инвалида- орденоносца насквозь больного сколько сил и дури?
    Вы же некоторые его так хвалили и поддерживали в прямой формуле.
    Опять хвалите что он молодец теперь уже за эту дурь.
    Ну, результат все хорошо знают.
    Скоро опубликует С.М. очередную отписку от МСП Гайдаку и его неугомонной группе.
    Я вам скажу по секрету ( сам видел).
    Там в МСП лежат обращения по несколько тысяч. А в аппарате президента таких обращений за прошлый год тысяч 15.
    Девчонки и женщины, работницы аппаратов, задолбались всех нах@р посылать сначала в МСП, а МСП уже конкретнее на нескольких страницах выдает такую же пургу и статьи законов куда надо сходить.
    Объясню для тех, кто думает что всё предельно просто.
    Всё завязано на кучу приказов, разъяснений, писем, т.е.всяких актов министерств и ведомств. И все связано с деньгами и бюджетом.
    Любое постановление и изменения в постановления проверены и прошли согласование с пфу и с минфином и с заинтересованными министерствами.
    Это всё выверялось чтоб не навредить и не запутать статьи и законы и т.д.
    Переделывать никто не будет, других дел хватает. Вопросы социальные возложены на разработчика и отвечает за это минсоцполитики.
    Утверждает Кабмин.
    Минсоц год готовило изменения в закон и под это изменение проект постановления.
    Под эти изменения заложили денег на 1.01.22; на 1.03.22 на индексацию; на 1.07.22 с изменениями прож.минимума; на 1.10.22 на п.п.5 и 7 изменения и на 1.12.22 новый прож.минимум.
    Кто не в курсе теперь знают.
    Чего валять дурака и обнадеживаться тому чего не будет никогда?

    ОтветитьУдалить
  13. Интересно, а если Зеленский кричал бы с утра до вечера, на всех углах: "хочу стать президентом", он им бы стал, без протеже, денежного мешка - Бени Днепропетровского? Кричать можно, писать, требовать, объяснять о дискриминации, требовать справедливость, и это правильно! Так начинается путь к успеху! На примере победы Зеленского, можно говорить о том, что если нет заинтересованного "Карабаса Барабаса", то все будет выглядеть, как "голос в пустыне". Выборов сейчас не предвидется, предпосылок к кардинальному наполнения бюджета нет. Только популизм и непрофессионализм может повлиять на ситуацию. И этим можно воспользоваться и продавить власть. Гайдаку успеха на тернистым пути, и победы в этом социальном хаосе.

    ОтветитьУдалить
  14. Я задаю вопрос ВСЕМ:
    Если у нас пенсионным обеспечением занимаются Гайдак, Ивакин, Лариса и другие то не пора ли разогнать 4 Всеукраинские организации и выгнать их руководство всё обещанное орденами неизвестно за что? Они занимают офисы бесплатно, не платят за них, нихрена не делают, пешком не ходят, транжирят бюджетные деньги.
    Зачем они нам нужны, если лосновной пункт устава " социальная защита" выполняют неизвестно кто?

    ОтветитьУдалить
  15. Вот вам и братство, вот вам и побратимы.
    Всё тянут кто куда.
    Чтобы в ложь поверили она должна быть беспрецедентной( Д.Гебельс).

    ОтветитьУдалить
  16. С.М. Почему не пропустил ответ для Колян.ЧАЭС-8623 нояб. 2021 г., 22:07:00 . Не нравится правда о Жадности?

    ОтветитьУдалить
  17. Давайте отнесемся к очередному перлу Гайдака с минуткой юмора :-) и так, в ролях - роль военных носившие форму в исполенении Александра Демьяненко, роль "гражданских" исполняет Алексей Смирнов (не желание бороться и встать с дивана), а также в главной эпизидиотической роли Гайдака исполняет - Михаил Иванович Пуговкин.

    И, так сцена - репетиция написания послания "царю" (президенту), а также "царскому дьяку" (Шмигалю), "предательской зраде" (прошу пардона, ВРУ) и царской повитухе и молочной мамке (Третьяковой)....

    И, так ссылка на репетицию написания "послания" к царским особам смотрите ниже (выделить курсором и перейти по ссылке)...смотрим и наслаждаемся...

    https://www.youtube.com/watch?v=nXzjaFn0Gso

    ОтветитьУдалить
  18. Поважне панство прошу надати відповідь ( хто в курі) чи реально отримувати копійки, які закладені КМУ за шкоду заподіяну здоровю, що робити і чи реально зазначену постановпостанову КМУ скасувати.???

    ОтветитьУдалить
  19. Деменьтьев,опять пропускаешь коменты,которые оскорбдяют гражданских? Ты такой же мудак,как и все герои 90х.

    ОтветитьУдалить
  20. Громадяни, які брали участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби

    (1 категорія, 2 група інвалідності)


    15496-46


    16699-65 что это за ложь??? откуда у срочников такие пенсии???

    ОтветитьУдалить
  21. В соседней ветки показывал расчёт пенсии по 5-ти кратки.
    В предоставленной таблице минимальные пенсии по 5-ти кратке для ЛПА 1кат. с 80% нетруд.
    срочников с 01.10.2017г.
    партизан с 01.07.2019г.
    гражданских с 01.07.2021г.( адресная помощь) соответствуют расчёта ст.54 ЗУ796-12,по ПКМУ 1210

    У срочника ЛПА 1кат. 80% нетрудоспособност пенсия на Ноябрь
    2021г.:

    Срочник с Кз= 3,5698, Зср.5426(с индексациям), при потери трудоспособности 80% (Кнетр.=0,8)
    Пенсия:
    П=5426×3,5698×0,8=15495грн.(основная пенсия без доплат).
    Доплаты ~ 1248грн.

    На Ноябрь 2021г.общая пенсия срочника:
    15495+1248=16743грн.

    ОтветитьУдалить
  22. ребята, единичные случаи срочников не обсуждаем, люди сразу получившие инвалидность очень больны и мы сочувствуем их страданиям... Мы были воспитаны по другому и шли навстречу смерти порой не задумываясь, зная что нас мониторят и оберегают... У каждого свой ресурс и сгореть сразу или со временем (при помощи заботы медицины продлевая наши жизни)жили и боролись...как и сейчас...вопрос лишь в том что с каждым днём жить всё тяжелее не получая должной поддержки по медикаментам и тут ещё этот Коронавирус.... и не важно когда ты был там .... ты честно выполнил свой Долг .Слава всем Ликвидаторам Аварии !!!

    ОтветитьУдалить
  23. Да пусть всем дадут ,с Новогого года, коэффициент=4! И будет всем счастье. Или опять найдутся недовольные? На старости лет притупится наконец-то чувство жлобства? Героям нужно давать не пенсию отличимую от других, а медали и ордена, если человек совершил героический поступок. А инвалидам нужно давать пенсию за потерянное здоровье.

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Через 35 лет давать ордена?
      Я знаю как оформляют наградные.
      Каждый пишет сам и всё зависит от личной фантазии.
      Правда, ребята.
      Врут безбожно, а доказательств "героизма" не требует к наградному листу.
      Да и как проверить?

      Удалить
    2. А чем хуже ликвидаторы пана артиста Зеленского? Тот попытался сыграть роль президента, но видать роль оказалась не по зубам. Клоуном быть ему ближе к лицу. Вот и наши некоторые побратимы видать в детстве участвовали в школьной самодеятельности, и опыт однако пригодился. Не награждение, а сплошное лицедейство. Главное пустить слезу при награждении.

      Удалить
  24. Ой,що буде з 1.10.22року.Розрив по пенсіях буде в рази.Ото буде прокльонів на голови в кого є зарплата.Але видюжим.

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Не буде,обмеження в 10 мінімальних прожиткових для непрацездатних ніхто не відміняв.

      Удалить
  25. Військові через суд добиваються виплати пенсій без обмежень, але в них є рішення КСУ № 7-рп/2016 від 20.12.2016 і пенсія їм обраховується згідно з законом про звільнених з військової служби.

    ОтветитьУдалить
  26. По Чорнобильському закону, у відповідності зі ст. 67, ніхто з інвалідів ЧАЕС не отримує державну пенсію, зі всіма додатковими виплатами, в розмірі відшкодування фактичних збитків більне ніж 10 прожиткових для недієздатних, а це на сьогодні 10х1854=18540 грн. То про які захмарні пенсії станційників і їнших цивільних інколи їйде мова на форумах?

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Если человеку назначают пенсию, допустим ,условно 30-40 тысяч гривен, да, он её не будет получать всю. Но обречён получать пенсию все время в упор, к ограничению десятью мин.пенсиями, то есть постоянный максимальщик. Так как ограничение в 30000-40000 гривен будет ой как не скоро. Ограничение отодвигается в году два раза, в среднем на 800 гривен каждый раз, в году на 1500 гривен. Прибавка в год на 1500 гривен довольно ощутима, учитывая, что и пенсия при этом всегда будет максимальная по стране, среди простых смертных. Деньги к деньгам, учитывая что минимальная пенсия по стране растёт на 80 гривен каждый раз. Это не зависить, это пример элементарной математики для тех, кто не непонимает разницу между насчитанной пенсией в 10000 и 40000.

      Удалить
    2. "Ограничение отодвигается в году два раза.
      Так как ограничение в 30000-40000 гривен будет ой как не скоро."
      С ежегодной индексацией основной
      пенсии, ограничение будет отодвигаться постоянно.


      Удалить
    3. Учитывая ускоренную инфляцию, плюс давление на власть, по поводу увеличения минимальной пенсии в преддверии очередного предвыборного популизма, вполне возможно ,что минимальная пенсия, а также очередное ограничение будет достигнуто гораздо быстрее, чем кажется. В ближайшее время минималка в 2500гр. не такая уж и фантастическая. А к 2025-27 году вполне и 3000гр., соответственно 30000гр. ограничение. Так что, чем больше насчитана пенсия, тем больше кайфа в ожидании её динамичного роста. Не стоит уменьшать значение насчитанной огромной пенсии. В то время, как пенсия в 12000гр. будет плестись в конце паравоза, надеясь только на индексацию, максималка всегда будет впереди, на белом коне. Деньги к деньгам - народный показатель успешности и комфортности.

      Удалить
  27. Чуток поправлю. Мова їде про обмеження в 10 прожиткових мінімумів для особ які втратили працездатність, а він на сьгодні 1854 грн. Прошу це не путать з іншими мінімальними виплатами, як говориться не путайте божий дар з яєчнею.

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. А я имел ввиду, если изменить 2006 год на 2014-16, то у сегодняшних максимальщиков (даже при начислении по 2006г.) пенсия улетит за 30000гр. Я не завидую, про констатирую факт.

      Удалить
  28. По ПКМУ1210 п.9
    Максимальная пенсия с Зс за 2006г.,
    при заработанном максимальном Кз=16,759
    80% нетрудосп.
    П=928×1,17×1,11×1,11×16,759×0,8=
    17935грн.

    ОтветитьУдалить
  29. Не улетит у цивильных выше 18540 грн., как если бы на сегодня уже ввели бы изменения 2006 на 2014-16, а также ни у партизан ни у срочников в случае изменения соотношений величин в формуле. Тормозом послужит ограничение в 10 прожиточных минимумов согласно 67 статьи Чернобыльского закона. Чтобы улетало нужно изменить ст. 67 или через КС признать ограничения незаконными. У военных улетает через суды, но там есть решение КС что ограничении в 10 прожиточных минимумов для них незаконно.

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Чувствую не могу донести мысль. Ограничение двигается по два раза в год. В 2017 году ограничение было 10740, с 1 декабря будет 19340. За четыре год ограничение выросло на 8600 гр. Как вам такая динамика? Если человеку по зарплате за 2014-16 год насчитать примерно пенсию в 30000гр., да плюс подобная динамика роста с ограничением, пенсия с сегодняшних 18000 гривен (но начисленная по новому в 30000гр.) станет 30000 гривнами лет через 6-7, а может ещё раньше. Все зависит экономических и инфляционных процессов, которые будут активно двигать мин.пенсию и соответственно ограничение.

      Удалить
    2. Анонимный28 нояб. 2021 г., 21:55:00,

      На вопрос ГУГЛУ "Сколько видов ЖАБ существует в мире", ответ такой....

      Классификация На ноябрь 2018 года в семейство включают 52 рода и 609 видов: Adenomus Cope, 1861 (2 вида)

      Удалить
  30. Є така поговорив (хто такий круглий сирота) Ні батька ні матері ні стида ні совісті,якщо немає батьків то людина ще не кругла сирота,тому що в людини є ще стид і совість.
    Для чого я це пишу,а для того, щоб кожний хто пише коментарі про себе подумав, він круглий сирота чи ні.

    ОтветитьУдалить
  31. Когда на кону - деньги, медали и почести, совесть отдыхает. Не всегда большие деньги (пенсии) отвечают заявленному героизиу.

    ОтветитьУдалить
  32. Ограничение 10740 было придумано Порошенковцами от "потолка". Могло быть придумано с таким же успехом и 12740 или 15740. Поэтому динамика с 10740 на 19340 за четыре года не показатель. Пенсия по 54 ст. выплачивается в размере возмещения фактических убытков. Эти убытки искусственно ограничены властью и это нарушение прав. С судьями и военными у власти такой фокус не прошёл. Активистам чернобыльского движения (имею в виду кто дружит с юрисподенцией) надо бы в КС подать потому если у власти прошёл фокус по одному случаю это вызывает желание и дальше наступать на права.

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Что значит фактические убытки? Если фактические убытки, это потерянное здоровье, выраженное инвалидностью, то при одинаковой инвалидности и аналогичном статусе, у одного 80% это минимум в деньгах, а другого максимум? Хотя фактические убытки одинаковые (для здоровья).

      Удалить