ІГ вимагає від одного з суб'єктів законодавчих ініціатив - КМУ- усунути дискримінацію










21/11-25-01   від 25 листопада 2021 р.

 

Прем’єр - міністру України
Д. А. Шмигалю

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Про порушення Прав і Свобод
Людини і Громадянина, зокрема,
прав і свобод цивільних громадян 
з числа учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи
 

 

Контактна особа:
Гайдак Віктор Васильович
Посвідчення: Серія А, № 033695
пр-т Героїв Сталінграду, 61, кв. 77, м. Київ, 04213
Тел.: (095) 683-75-16
Е-mail: v.v.gaydak@gmail.com
 
Відповідь просимо надати за адресою:
пр-т Героїв Сталінграду, 61, кв. 77, м. Київ, 04213
та продублювати в електронному вигляді на
Е-mail: v.v.gaydak@gmail.com

 

Шановний Денисе Анатолійовичу!

 

Виконуючи доручення зборів громадян України, членів територіальних громад сіл, селищ та міст України, які відбулися 25 жовтня 2017 року у Київському міському палаці ветеранів (Протокол зборів від 25 жовтня 2017 року) Ініціативна група звертається до Вас, як до головної посадової особи виконавчої гілки влади, що керує роботою Кабінету Міністрів України, якому надано право законодавчої ініціативи у Верховній Раді України з вимогою вжити рішучих заходів щодо усунення дискримінації по відношенню до однієї з категорій громадян, а саме до громадян які брали безпосередню участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи - цивільних громадян, які були відряджені з підприємств, організацій та установ з метою ліквідації Чорнобильської катастрофи, які належать до однієї групи людей (за ознакою статусу – «учасник ліквідації Чорнобильської катастрофи», які віднесені до 1 категорії), серед яких не повинно бути дискримінації, яка наразі штучно створена чинним законодавством України,  що порушує  Права і Свободи Людини і Громадянина, зокрема, права і свободи цивільних громадян з числа учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи.

Позиція учасників Ініціативної групи Б. Івакіна і В. Гайдака щодо штучно створених умов дискримінації органом законодавчої влади в Україні - Верховною Радою України, разом з органом виконавчої гілки влади - Кабінетом міністрів України (зокрема Міністерством соціальної політики України).

 

Існують три ознаки дискримінації по відношенню до цивільних громадян з числа учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи:

 

1.      У пенсійному забезпеченні - диспропорція (дискримінація), тобто пенсії цивільних громадян, з числа учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи, різняться в рази в порівнянні зі станційниками та військовослужбовцями:

2.      Статус «Особи з інвалідністю внаслідок війни» практично мають всі військовослужбовці з числа учасників чорнобильської катастрофи, всі станційними,  та навіть, значна частина евакуйованих та переселених, не кажучи вже про прирівняних до учасників чорнобильської катастрофи, на відміну від цивільних громадян, які разом з вищеперерахованим категоріями громадян, знаходячись в однакових умовах на радіаційно-забрудненій території, виконували державне завдання по ліквідації Чорнобильської катастрофи і наразі тільки незначна частина цивільних ліквідаторів Чорнобильської катастрофи змогла довести в судах своє право на отримання статусу «Особи з інвалідністю внаслідок війни». Починаючи з 27 березня 2019 року після оприлюднення постанови Великої Палати Верховного Суду України від 27 березня 2019 року у справі 310/8703/17 (провадження № 14-98цс19) справи по встановленню факту залучення до формувань цивільної оборони для виконання робіт з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС цивільних громадян не розглядаються, більше того навіть не відкривається провадження по таких справах;

3.      Наразі, органом законодавчої влади в Україні - Верховною Радою України, разом з органом виконавчої гілки влади - Кабінетом міністрів України (зокрема Міністерством соціальної політики України), штучно створені умови дискримінації по відношенню до однієї з категорій громадян - цивільних громадян, які разом з військовослужбовцями, виконуючи державне завдання по ліквідації Чорнобильської катастрофи, знаходячись в одних умовах, на одній радіаційно забрудненій території і за нормами міжнародних нормативно - правових актів, згоду на обов’язковість яких надала Верховна Рада України, належать до однієї групи людей (за ознакою статусу – «учасник ліквідації Чорнобильської катастрофи», які віднесені до 1 категорії), серед яких не повинно бути дискримінації.

 

Додаткова поячснювальна інформація:

 

Беручи до уваги:

Загальну Декларацію Прав Людини 1948 (https://docs.google.com/document/d/ 18nJa8_ spUxWELeB340SCiatQYJ_FQwVU3sagLJ8uHT8/edit# 

«... визнання  гідності,  яка властива всім членам людської сім'ї,  і рівних та невід'ємних їх прав є  основою свободи, справедливості …».

Стаття 7

Всі люди рівні перед законом і мають право, без будь-якої різниці, на рівний їх захист законом. Усі люди мають право на рівний захист від якої б то не було дискримінації, що порушує цю Декларацію, і від якого б то не було підбурювання до такої дискримінації.

Стаття 25

Кожна людина має право на такий життєвий рівень, включаючи їжу,  одяг,  житло,  медичний догляд та необхідне соціальне обслуговування, який є необхідним для підтримання здоров'я і добробуту її самої та її сім'ї, і право на забезпечення в разі безробіття, хвороби, інвалідності, вдівства, старості чи іншого випадку втрати засобів до існування через незалежні від неї обставини.

Стаття 30

Ніщо у цій Декларації не може бути витлумачено  як  надання будь-якій  державі, групі осіб або окремим особам права займатися будь-якою діяльністю або вчиняти дії, спрямовані на знищення прав і свобод, викладених у цій Декларації.

 

Конвенцію {Конвенцію ратифіковано Законом № 1767-VI від 16.12.2009}

Держави-учасниці цієї Конвенції,

b) визнаючи, що Організація Об'єднаних Націй проголосила й закріпила в Загальній декларації прав людини та в Міжнародних пактах про права людини, що кожна людина має всі передбачені в них права й свободи без будь-якого розрізнення;

c) підтверджуючи загальність, неподільність, взаємозалежність і взаємопов'язаність усіх прав людини й основоположних свобод, а також необхідність гарантувати особам з інвалідністю повне користування ними без дискримінації;

h) визнаючи також, що дискримінація стосовно будь-якої особи за ознакою інвалідності є ущемленням достоїнства й цінності, притаманних людській особистості;

p) будучи занепокоєними важкими умовами, з якими стикаються особи з інвалідністю, які піддаються численним або загостреним формам дискримінації за ознакою раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних та інших переконань, національного, етнічного, аборигенного чи соціального походження, майнового стану, народження, віку або іншої ознаки; домовилися про таке:

Стаття 2

Визначення для цілей цієї Конвенції:

«дискримінація за ознакою інвалідності» означає будь-яке розрізнення, виключення чи обмеження з причини інвалідності, метою або результатом якого є применшення або заперечення визнання, реалізації або здійснення нарівні з іншими всіх прав людини й основоположних свобод у політичній, економічній, соціальній, культурній, цивільній чи будь-якій іншій сфері. Вона включає всі форми дискримінації, у тому числі відмову в розумному пристосуванні;

Стаття 3

Принципами цієї Конвенції є:

b) недискримінація;

e) рівність можливостей;

Стаття 4

1. Держави-учасниці зобов'язуються забезпечувати й заохочувати повну реалізацію всіх прав людини й основоположних свобод всіма особами з інвалідністю без будь-якої дискримінації за ознакою інвалідності. І з цією метою держави-учасниці зобов’язуються:

b) вживати всіх належних заходів, зокрема законодавчих, для зміни чи скасування існуючих законів, постанов, звичаїв та практик, які є дискримінаційними стосовно осіб з інвалідністю;

Стаття 5

Рівність і недискримінація

1.      Держави-учасниці визнають, що всі особи є рівними перед законом і за ним та мають право на рівний захист закону й рівне користування ним без будь-якої дискримінації.

 

Міжнародний пакт про економічні, соціальні і культурні права

(Міжнародний пакт ратифіковано Указом Президії Верховної Ради Української РСР 2148-VIII 

 

Стаття 2

2.      Держави, які беруть участь у цьому Пакті, зобов'язуються гарантувати, що права, проголошені в цьому Пакті, здійснюватимуться без будь-якої дискримінації щодо раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних чи інших переконань, національного чи соціального походження, майнового стану, народження чи іншої обставини.

 

Відповідно до норм прямої дії Основного Закону України - Конституції України

Стаття 3. 

Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

Стаття 8. 

В Україні визнається і діє принцип верховенства права.

Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.

Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.

Стаття 9. 

Чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України.

Укладення міжнародних договорів, які суперечать Конституції України, можливе лише після внесення відповідних змін до Конституції України.

Стаття 16. 

Забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи - катастрофи планетарного масштабу, збереження генофонду Українського народу є обов'язком держави.

Стаття 22. 

Права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними.

Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.

При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Стаття 24. 

Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.

Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

Стаття 50. 

Кожен має право на безпечне для життя і здоров'я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.

Кожному гарантується право вільного доступу до інформації про стан довкілля, про якість харчових продуктів і предметів побуту, а також право на її поширення. Така інформація ніким не може бути засекречена.

Стаття 92. 

Виключно законами України визначаються:

·         основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення; засади регулювання праці і зайнятості, шлюбу, сім'ї, охорони дитинства, материнства, батьківства; виховання, освіти, культури і охорони здоров'я; екологічної безпеки;

Стаття 95. 

Бюджетна система України будується на засадах справедливого і неупередженого розподілу суспільного багатства між громадянами і територіальними громадами.

 

Виходячи з Рішення Конституційного Суду України у справі від 17 липня 2018 року № 6-р/2018:

За статтею 16 Основного Закону України забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи – катастрофи планетарного масштабу, збереження генофонду Українського народу є обов'язком держави.

Виходячи зі змісту статті 16 Основного Закону України Конституційний Суд України зазначає, що обов'язок держави щодо подолання наслідків Чорнобильської катастрофи – катастрофи планетарного масштабу, збереження генофонду Українського народу зумовлює надання особливого статусу громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Зважаючи на сутність статті 16 Конституції України, Конституційний Суд України вважає, що закріплення передбаченого у ній обов'язку держави у розділі І „Загальні засади“ Конституції України вказує на засадничий характер цього обов'язку та на необхідність виокремлення категорії громадян України, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і потребують додаткових гарантій соціального захисту у зв'язку з надзвичайними масштабами вказаної катастрофи та її наслідків.

Встановлення у законах України пільг, компенсацій та гарантій громадянам України, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, обумовлено виконанням державою свого конституційного обов'язку, передбаченого статтею 16 Основного Закону України, щодо подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та збереження генофонду Українського народу. Такі пільги, компенсації та гарантії є особливою формою відшкодування завданої шкоди вказаній категорії громадян, а тому скасування чи обмеження цих пільг, компенсацій і гарантій без рівноцінної їх заміни свідчитиме про відступ держави від її конституційного обов'язку.

Скасування пільг, компенсацій та гарантій не відповідає конституційному обов'язку держави, передбаченому у статті 16 Основного Закону України, щодо осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, тому пільги, компенсації та гарантії є такими, що захищені Конституцією України від негативних наслідків для цієї категорії осіб при внесенні змін до законодавства України.

Згідно зі статтею 13 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ від 28 лютого 1991 року № 796-XII зі змінами (далі - Закон № 796-ХІІ) на державу покладаються зобов'язання щодо своєчасного медичного обстеження, лікування і визначення доз опромінення учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи; держава бере на себе відповідальність за завдану шкоду громадянам та зобов'язується відшкодувати її за:

1) пошкодження здоров'я або втрату працездатності громадянами та їх дітьми, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

Пільги, компенсації і гарантії, встановлені у Законі № 796-ХІІ, є особливою формою відшкодування завданої шкоди таким особам за втрачене здоров'я, моральні і фізичні страждання, обмеження в реалізації своїх здібностей та можливостей забезпечити собі гідний життєвий рівень.

З огляду на це соціальний захист осіб, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, має передбачати відшкодування шкоди, заподіяної їх життю, здоров'ю і майну внаслідок радіоактивного забруднення, та реалізовуватися шляхом надання їм відповідних пільг, компенсацій і гарантій. Вибір такого особливого порядку відшкодування шкоди обумовлений надзвичайними масштабами катастрофи та її наслідків. Законом № 796 передбачено додаткові гарантії соціального захисту для вказаних осіб – комплекс заходів у вигляді пільг, компенсацій і гарантій. Фактично ці заходи є компенсацією особам, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, за втрачене здоров'я, моральні і фізичні страждання,

По суті піднятих питань

По першому питанню:

 

Відповідно до ст. 92 Конституції України:

«Виключно законами України визначаються:  основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення». 

 

Наразі ж у чинному законодавстві України звужено зміст та обсяг існуючих прав і свобод цивільних громадян з числа учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи, шляхом штучно створених умов дискримінації у пенсійному забезпеченні (існуюча дискримінація, визнана Комітетом ВРУ як існуюча диспропорція), а також у питанні визначення та встановлення статусу “Особа з інвалідністю внаслідок війни”, що призвело до обмеження та скасування наданих державою соціальних прав у вигляді пільг, компенсацій і гарантій, встановлених Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року № 796-XII зі змінами.

Завдяки прийнятому Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення окремих категорій осіб № 1584 (Законопроект № 4555) в якому «Порядок призначення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначається Кабінетом Міністрів України».

Порушуючи ст. 92 Конституції України, Кабінет Міністрів України Постановою від 23 листопада 2011 р. № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» затвердив порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи («Порядок 1210»).

Цей Порядок визначає механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до статей 54, 57 і 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі - пенсії). Пенсії за бажанням осіб можуть призначатися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків.

В результаті застосування механізму обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи  (так званого «Порядку 1210») пенсії цивільних громадян з числа учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи менші в рази ніж пенсії військовослужбовців, про що свідчать дані таблиці:

 

Категорії громадян -

учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи 

Розмір

пенсії

Пенсійна виплата

Громадяни, які брали участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби)

(1 категорія, 2 група інвалідності)

15496-46

16699-65

Громадяни, які були залучені через військкомати

для участі у ліквідації Чорнобильської катастрофи

(1 категорія, 2 група інвалідності)

12595-18

13766-38

Цивільні громадяни, відрядженні з підприємств, організацій

та установ з метою ліквідації Чорнобильської катастрофи 

(1 категорія, 2 група інвалідності)

4800-00

8272-28

 

По другому питанню:

 

Наразі Законодавцем України - Верховною Радою України - штучно створена Дискримінація у визначенні та встановленні статусу «Особа з інвалідністю внаслідок війни» по відношенню до цивільних громадян з числа учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи.

Чинним законодавством України не передбачено (юридично не визначено) процедуру встановлення статусу «Особа з інвалідністю внаслідок війни» цивільним громадянам з числа учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи.

 

Як видно з тексту п. 1 ст. 7 чинної редакції Закону України від 01/08/2021 «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» одна з категорій громадян, які брали участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи, а саме - цивільні громадяни з числа учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи, повністю відсутня в Законі:

«Стаття 7. Особи, які належать до осіб з інвалідністю внаслідок війни

До осіб з інвалідністю внаслідок війни належать також особи з інвалідністю з числа:

1) військовослужбовців, осіб вільнонайманого складу, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час захисту Батьківщини, виконання інших обов'язків військової служби, пов'язаних з перебуванням на фронті в інші періоди, з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, ядерних аварій, ядерних випробувань, з участю у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, іншим ураженням ядерними матеріалами;».

Звертаємо вашу увагу на те, що в ЗУ № 3551 мова йде виключно про «військовослужбовців, які стали особами з інвалідністю внаслідок каліцтва або захворювання, пов'язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи»!!!

А чому Кабінет Міністрів України у відповідності до ст. 93 Конституції України, а також ст. 27 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» не реалізував своє право законодавчої ініціативи у Верховній Раді України і не вніс проект закону, або не вніс зміни та доповнення до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» які б були спрямовані на усунення дискримінації щодо визначення та встановлення статусу «Особа з інвалідністю внаслідок війни» для однієї з категорій громадян, які брали участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи, а саме - цивільних громадян з числа учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи.

 

Доречно було б звернутися за досвідом з вирішення зазначеної проблеми до урядів колишніх республік СРСР, наприклад, до республіки Казахстан, що відображається в коментарях Чорнобильців-побратимів на Чорнобильських сайтах за посиланням: (http://luganskie-chernobilci.blogspot.com/2021/11/blog-post_19.html#comment-form).

 

По третьому питанню:

 

Наразі, органом законодавчої влади в Україні - Верховною Радою України, разом з органом виконавчої гілки влади - Кабінетом міністрів України (зокрема Міністерством соціальної політики України), штучно створені умови дискримінації по відношенню до однієї з категорій громадян - цивільних громадян, які разом з військовослужбовцями, виконуючи державне завдання по ліквідації Чорнобильської катастрофи, знаходячись в одних умовах, на одній радіаційно забрудненій території і за нормами міжнародних нормативно - правових актів, згоду на обов’язковість яких надала Верховна Рада України, належать до однієї групи людей (за ознакою статусу – «учасник ліквідації Чорнобильської катастрофи», які віднесені до 1 категорії), серед яких не повинно бути дискримінації.

Доречі, міжнародні нормативно-правові акти, зокрема Загальна Декларація прав людини говорить про наступне:

«Стаття. 9. Конституції України говорить про наступне: Чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України».

Тобто, чинне законодавство України як держави-учасниці підписання міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховна Рада України, не може суперечити підписаним угодам, зокрема ст. 4 Конвенції, де:

«1. Держави-учасниці зобов'язуються забезпечувати й заохочувати повну реалізацію всіх прав людини й основоположних свобод всіма особами з інвалідністю без будь-якої дискримінації за ознакою інвалідності. І з цією метою держави-учасниці зобов’язуються:

b) вживати всіх належних заходів, зокрема законодавчих, для зміни чи скасування існуючих законів, постанов, звичаїв та практик, які є дискримінаційними стосовно осіб з інвалідністю».

 

Висновок:

 

Завдяки прийнятому Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення окремих категорій осіб № 1584 (Законопроект № 4555) в якому «Порядок призначення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначається Кабінетом Міністрів України», який Постановою від 23 листопада 2011 р. № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» затвердив порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи («Порядок 1210») фактично штучно створив умови дискримінації по відношенню до цивільних громадян з числа учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи, віднесених до Категорії 1, що є грубим порушенням Прав і  Свобод Людей, які належать до однієї групи людей - громадян, які брали безпосередню участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи (за ознакою статусу – «учасник ліквідації Чорнобильської катастрофи», які віднесені до 1 категорії).

Такі ж порушення Прав і Свобод мають місце і по питанню визначення та встановлення статусу «Особа з інвалідністю внаслідок війни» цивільним громадянам з числа учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи.

 

Заява:

 

Учасники Ініціативної групи з представлення інтересів та захисту Конституційних прав людини і громадянина, членів територіальних громад сіл, селищ та міст України, які брали безпосередню участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи – катастрофи планетарного масштабу та її наслідків, які постраждали від радіаційного впливу та які потребують повного відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю внаслідок Чорнобильської катастрофи (Протокол зборів від 25 жовтня 2017 року (м. Київ, Київський міський палац ветеранів) спільно з громадянами України з числа учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи, які добровільно, за власним бажанням та у відповідності до вимог ст. 16 ЗУ № 796-ХІІ, створили Всеукраїнський Реєстр учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи і увійшли до його складу,

 

 

ЗАЯВЛЯЄМО:

 

·         про системні порушення Прав і Свобод громадян України, зокрема цивільних громадян, які брали участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи у питаннях пенсійного забезпечення та визначення і встановлення статусу «Особа з інвалідністю внаслідок війни»;  

 

Забороняємо використовувати чинне законодавство України, зокрема, застосовувати умови, порядки, механізми по визначенню та встановленню пенсійного забезпечення (пенсій) які створюють умови дискримінації по відношенню до однієї з категорій громадян які брали безпосередню участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи - цивільних громадян з числа учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи.

 

ВИМАГАЄМО:

 

·         використати своє право, як суб’єкта законодавчих ініціатив, вжити всіх належних заходів, зокрема законодавчих, для зміни чи скасування існуючих законів, постанов, звичаїв та практик, які є дискримінаційними стосовно цивільних громадян з числа учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи;

·         негайно усунути дискримінацію по відношенню до однієї з категорій громадян, а саме до громадян які брали безпосередню участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи - цивільних громадян, які були відряджені з підприємств, організацій та установ з метою ліквідації Чорнобильської катастрофи, які належать до однієї групи людей (за ознакою статусу – «учасник ліквідації Чорнобильської катастрофи», які віднесені до 1 категорії), серед яких не повинно бути дискримінації, яка наразі штучно створена чинним законодавством України,  що порушує  Права і Свободи Людини і Громадянина, зокрема, права і свободи цивільних громадян з числа учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи, шляхом внесення змін та доповнень до чинного законодавства України 

 

З метою наведення Конституційного ладу у державі щодо вирішення питань Чорнобильської проблематики та встановлення соціальної справедливості по відношенню до всіх громадян України, які брали безпосередню участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи - катастрофи планетарного масштабу та її наслідків, а також тих, хто постраждав від Чорнобильської катастрофи, а також з різних причин від радіаційного впливу та інших шкідливих чинників розмежувати на законодавчому рівні двома окремими Законами України для всіх вищезазначених громадян за ознакою:

1. Закон України «Про статус та відшкодування шкоди заподіяної здоров’ю громадянам, які брали участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи - катастрофи планетарного масштабу та її наслідків».

2. Закон України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї та інших шкідливих чинників».

 

З повагою,

громадяни України, які, у зв’язку з бездіяльністю посадових осіб органів державної влади відповідно до вимог ст. 16 Закону України № 796-ХІІ, утворили Реєстр постраждалих від Чорнобильської катастрофи, надали згоду і за власним бажанням увійшли до складу Реєстру відповідно до свого статусу за посиланням: (https://drive.google.com/drive/u/ 0/folders/1VBMnK0Ap XmyNmgbpbHL3uy-A-NonDBMO)

 

учасники Ініціативної групи:

Борис Івакін: Посвідчення: Серія А,  № 027879,  тел.: (050) 303-26-88

Наталя Вєтрова Посвідчення Серія А № 025780, тел.: (050) 244-29-73

(відповідальна особа за ведення Реєстру)

Віктор Гайдак: Посвідчення: Серія А,  № 033695, тел.: (095) 683-75-16


27 комментариев:

  1. та відправте цього планетарщика на фіг у космос! задовбав вже своїми кониками!

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Микола,это ты задолбал бездельник,а человек занимается делом, спасибо ему и его команде за их труд,а такие как ты только мешают и не чего полезного не делают.

      Удалить
  2. Догадываясь о жестком давлении ввести цензуру от неких лиц на Сергея Михайловича буду стараться быть "либерально-демократичным" в изложении своей мысли (но, подозреваю автор блога тоже имеет подозрение о нечестности в действиях "инициативной группы" от гражданских, далее по тексту Гайдак и К , так как умеренные комменты с критикой проходят на блоге).

    Доброго дня всем!! Новость это новинка дня, а старье - это затертая и сто раз повторяющая глупость. :-) Начну с грустного, а эпилог с минуткой юмора, так как читать это без юмора нельзя и вот почему:

    Я внимательно прочитал это обращение и проскролил блог на десяток месяцев назад. Чуда не было весь этот изнурительно длинный текст повторяется из месяца в месяц, только имена новые к кому обращение. Мало того, что не информативное и нудное, так и слегка прикрытой откровенной отравой против военных. Сквозит только одно - желание денег, без учета законодательства и с наглым перевиранием лпа ставя себя равными или превыше военных - это никуда не годится.
    Как назвать эти действия Гайдака и К борьба - нет конечно, а глупая возня - при этом без реального понимания властей о положении гражданских ликвидаторов, так как Гайдак и К говорят на непонятном суржике и непонятно о чем.

    Эпилог или минутка юмора : сценка - инициативная группа Гайдака на приеме у Шмыгаля
    В ролях Шмыгаль (Юрий Яковлев), заместитель Шмигаля (Леонид Куравлев), Гайдак + инициаиативная группа (Сергей Филлипов) + ивакин, ветрова и прочяя челядь.

    Ссылка на сценку (выделить курсором текст и перейти на ютуб), приятного просмотра

    https://www.youtube.com/watch?v=3QgpUfDxCa4

    ОтветитьУдалить
  3. Прочитал И.Г.вначале подумал игил.вымагае

    ОтветитьУдалить
  4. Уже пора бы угомониться Гайдаку

    ОтветитьУдалить
  5. Не буди лихо поки тихо.Ой дивіться щоб не залишили тільки 86-87роки.а 88-90 на воздух.В Г А М У Й Т Е С Ь

    ОтветитьУдалить
  6. А какое образование у В.Гайдака, никто не просветит?
    Хотя, нам все равно.
    Вот они Гайдак и К° допишутся, что сделают как в России или Казахстане.
    Но зная нашу власть и по безчисленным пожеланиям трудящихся как бы не сделали как в Беларуси или ещё лучше
    ( меньше денег платить) вернут первый закон.
    Что такое хорошо уже закушали, а вот ещё не познали что такое плохо.
    С Гайдаком узнаем.
    Этого самозванца и К° кто-то остановит?
    Чего молчат Всеукраинские бездельники?

    ОтветитьУдалить
  7. 88-90года это вы бузите,конечно вас эта ситуация устраивает,побыл в 90г.,пару недель и ты герой со статусом инвалида войны,а гражданский 86г.,ни пенсии не статуса,вас просто жаба задавить если гражданским ликвидаторам 86-87г.,дадут статус инвалида войны и такую же пенсию как у вас вы это не переживете.Сергей Михайлович просьба не блокируйте комментарий такое впечатление что у вас двойные стандарты.

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Я не заблокировал, но вы осознаете, что формируете вражду внутри одной категории ЛИКВИДАТОРОВ? Лично я, позиционирую вас и вам подобным врагами ликвидаторов. Правительство не додумалось до такой ……… . Каким же нужно быть человеком, чтобы опуститься до такого уровня?! Мы: руководители, инициативные группы, активисты, да и просто ликвидаторы - должны ЗАЩИЩАТЬ всех ликвидаторов, которые имеют статус по закону. Не нам судить и определять на свое личное усмотрение, кто ликвидатор, а кто нет, для этого есть ЗАКОН. А вопросами выявления случайно попавших в наши ряды, должны заниматься те, кто за это получает заработную плату. А заниматься вопросами определения кто больше ликвидатор, имея статус ликвидатора, по меньшей мере непорядочно. Впредь, комментарии подобного содержания опубликую только при наличии прямой связи с автором!

      Удалить
    2. Сергей Михайлович!,но почему то когда военные систематически оскорбляют гражданских вы все комментарии их пропускаете вот вам и двойные стандарты.

      Удалить
  8. А написали эти комментарии, сразу видно и прослеживается, тот кто получает большие пенсии и льготы, не дай бог чтоб гражданские получали то, что они. Жаба хохляцкая давит. СЕРГЕЙ

    ОтветитьУдалить
  9. Шановний цивільний ліквідатор ,прочитайте уважно законопроект 3596 .Цей законопроект направлений на захист цивільних.Де ви були коли проходила акція по 4555 .Військові вийшли з лозунгами де були указані їх вимоги і добились виконання цих вимог .Покажіть де ви були в цей час і чому ви не добиваєтесь прийняття 3596 .Жалітися і звинувачувати когось в своїх гріхах ,це не повага самого себе .Також хочеться запитати де ви і ваші лідери були в травні 2019 року коли розглядалась справа по ваших пенсіях в Конституційному суді . Задумайтеся , може вже дуже багато запитань по ваші бездіяльності ,а писати під куріпку тексти з вимогами це може і дитина ,а де ваші конкретні дії.

    ОтветитьУдалить
  10. Наскіль мені відомо ініціативна група зареєстрована в Харкові і по реєстрації видно що дії їх направлені на роботу в межах Харківської області.Для регістрації цієї І.Г. дійсно були збори ,але вони не побажали реєструватися, тому що після реєстрації приходить відповідальність за свої дії .Говорять що уже були зібрання на яких відірвали своі підписи .Наскіль правда може дати відповідь Чорнобиль 86 .Вони були ініціаторами обох зібрань .Хотілось би почути наскільки це правда від них і їх представників.

    ОтветитьУдалить
  11. Шановні,про цей ФЕНШУЙ-В.ГАЙДАКА ТА ЙОГО КОМАНДУ,люди просто коментують свою думку!ВСЕ БУДЕ ЯСНО З 1 СІЧНЯ 2022Р.ВСІМ ВІКА ТА ЗДОРОВ'Я.

    ОтветитьУдалить
  12. Ліквідатор 86 2 кат. Червень липень 27 р стажу. 75 років хворий вся мед книжка списана є звязок на мсек дали 30 прлцентів втрати здоровя без інвалідності. Пенсія 1830гр плюс 199 гр на продукти. Купиш лікарства на хліб не вистачає.прийдеться з голоду помирати.чим дальше тим гірше.

    ОтветитьУдалить
  13. З пртоколом зборів як можна ознайомитись від 25 жовтня2017р.

    ОтветитьУдалить
  14. "ЗАЯВЛЯЄМО:
    ...
    Забороняємо використовувати чинне законодавство України,
    зокрема, застосовувати умови, порядки, механізми по визначенню та встановленню пенсійного забезпечення (пенсій)
    які створюють умови дискримінації по відношенню до однієї з категорій громадян ..."
    ---

    Ой,вей! Що витворяють !...
    Забороняють дійочому голові уряду використовувати ЧИННЕ законодавство України ! А яке ж тоді законодавство, він повинен використовувати ?

    Сергій Михайлович, мені іноді здається, що окремі "гіперактивісти" дискридитують ліквідаторів перед владою... Тому пропусти будь ласка мій пост, може ж виправлять. недоречності...

    ( Я не чиновник, не активіст , не медаліст, а рядовий ліквідатор 1986р.)

    ОтветитьУдалить
  15. Умный человек26 нояб. 2021 г., 14:08:00

    С.М. куда дел мой коммент на Анонимный25 нояб. 2021 г., 19:01:00. Прячешь?

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Умный человек - такого не напишет …
      (Нельзя сравнивать гражданского и военного. Вам приняли закон 4555 - вот идите …)

      По моему убеждению, подобное высказывание неприемлемо! Но я могу опубликовать при наличии прямой телефонной и электронной связи с автором подобных утверждений. (как к примеру, на Facebook (фейсбуке.))

      Удалить
    2. С.М. Объясните чем военный ликвидатор призванный через военкомат, отличается от гражданского переведённого Приказом по предприятию на ЛПА ? Должен заметить что время партком решал вопросы покруче чем военком. Не умаляя подвига военных, а УС-605 практически военная организация МИНСРЕДМАШ. Военные как и гражданские ведь тоже разные были, и писари, пекари и с лопатами на крыше. Ведь военных ликвидаторов намного больше чем гражданских, по инвалидам там вообще 30/70 в пользу военных. А Ваше мнени «Вам дали 4555 и идите,….) Вы вообще поняли как плюнули на гражданских ? Если мы начнём , я имею ввиду гражданские подымать все постановы и Документы как, кто и почему протянул военным статус ИВ , мало не покажется, кстати сечам есть очень уважаемые люди которые иногда очень интересуются этим вопросом.

      Удалить
    3. И это вы мне, после всего что было сделано с моей стороны в пользу гражданских, дааа ….

      Удалить
  16. ліквідатор 86 року 2-ї категорії зазначте Ваші засоби зв"язку є бажаючи з Вами поговорити.

    ОтветитьУдалить
  17. Прочитавши всі коментарі і прихожу до висновку,що тут мова не йде про справедливість, тут мова йде про шкурні інтереси і не більше.
    На мою думку хто працював в 30км. зоні той і є настоящим ліквідатором він туди сам не поїхав,а значить його туди послала держава,кого направляли через підприємства, кого через воєнкомат немає абсолютно ніякої різниці всі були в одинакових умовах і всі повинні моти однакові пільги і пенсії і все остальне,тоді і наступить справедливість і все стане на свої місця

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. 10:03:00
      "...хто працював в 30км. зоні той і є настоящим ліквідатором..."
      "...немає абсолютно ніякої різниці всі були в одинакових умовах..."

      Просте питання... Якщо немає ніякої різниці, і умови були однакові, тоді ЧОМУ уряд СРСР постановив
      оплачувати роботу на ЛНА (в 30км зоні) по різному ?
      Кратність оплати була різна. Були місця де платили в 5 разів більше (ставки),а були де лише в 2 рази...

      Були місця, де ПЕД була сотні (і тисячі) Рентген на годину, а були де в міліони раз менше...
      То хіба це одинакові умови?

      Удалить
    2. Условия ЛПА одни, а зона отчуждения разделена на три зоны.
      Кратность оплаты разная, Кз от заработка разный, пенсия разная.

      Для минимальщиков
      Виртуальный Кз по 5-ти кратки, на сегодня разный между срочниками и партизанами.
      Не известен виртуальный Кз для минимальщиков гражданских.
      Формула начисления пенсии одна.

      С разным показателем средней зарплаты по стране.

      п.9ПКМУ1210
      С заработанным Кз, Зс= 928грн.( без индексации)

      п.9-1 ПКМУ1210
      Для минимальщиков по 5ти кратки с виртуальным Кз,
      Зс=3764грн.(без индексации)


      Удалить
  18. Ликвидатор 1986 года не был в ОДИНАКОВЫХ условиях с ликвидатором 1990 года. Скажу больше - ликвидатор, лопатой таскавший уран с графитом на крыше 3-го в 1986-м тоже не был в ОДИНАКОВЫХ условиях с официанткой столовой в 1990-м.

    ОтветитьУдалить
  19. Вот-вот, деньги порождают чувство шкурничества у HOMO SAPIENS (человек современный). Все остальное, это лицемерие, выгодополучение и умелая конспирация корысти. Цивилизация диктует новые взаимоотношения между людьми. Использовать можно разные слоганы: побратимы, справедливость и т.д. Кто-то ещё верит в это?

    ОтветитьУдалить