Як отримати пенсії та грошову допомогу під час воєнного стану

 17.03.2022, 11:48, 104, Відділ інформаційної політики

За вибором людини пенсію або грошову допомогу виплачують УКРПОШТА або уповноважені банки.

Люди, які перебувають за своїм міcцем постійного проживання:

  • очікують доставку УКРПОШТОЮ пенсії та грошової допомоги додому;
  • за наявності безпечних умов для життя — можливо отримати самостійно в найближчому відділенні УКРПОШТИ.

Людям, які в умовах війни змінили місце проживання, необхідно обрати зручний спосіб одержання виплат:

  • грошовим переказом через АТ “Ощадбанк” без відкриття банківського рахунку;
  • переведення УКРПОШТОЮ коштів на поштове відділення за новим місцем перебування або до будь-якого автоматичного відділення УКРПОШТА;

Якщо людина обрала грошовий переклад через АТ “Ощадбанк”, про це повідомляє Пенсійного фонду України (особисто, за телефоном (для Краматорська — 099-483-77-90, або всеукраїнські гарячі лінії ПФУ – 0-800-503-753/044-281-08-70/044-281-08-71, а також через особистий кабінет на веб-порталі електронних послу www.pfu.gov.ua ), або орган соціального захисту населення, по Краматорську за номерами 095-59-79-103, 066-067-75-99).

У заяві до органу Пенсійного фонду України та органу соціального захисту про переказ коштів через АТ “Ощадбанк” без відкриття банківського рахунку за тимчасовим місцем перебування зазначається ПІБ, паспортні дані та про присвоєння РНОКПП (особистого податкового номера) одержувача, його попереднє місце проживання (отримання пенсії) та тимчасове місце перебування.

Якщо людина обрала переведення УКРПОШТОЮ пенсії на інше поштове відділення, про це повідомляє органи Пенсійного фонду України (як було вказано вище) або УКРПОШТІ за телефоном 0-800-300-545 — кнопка 2.

У повідомленні зазначається:

1.   ПІБ одержувача пенсії або грошової допомоги

2.   Адреса місця проживання, за яким здійснювалась виплата за попередній період (до лютого 2022 року)

3.   Паспортні дані одержувача (серія та номер паспорту)

4.   Номер телефону одержувача

5.   Спосіб отримання (на відділення/додому)

6.   Нову адресу перебування

Якщо ви отримуєте пенсію або грошову допомогу поштовим переказом, повідомте оператору додатково код переказу, який отримали в SMS-повідомленні

Якщо ви не визначились з місцем отримання виплати та бажаєте отримати її на будь-якому автоматичному відділенні УКРПОШТИ, до якого у вас буде доступ, повідомте про це оператору.

Ваші кошти будуть виплачені за заявленою адресою проживання протягом кількох днів.

Якщо виплачує уповноважений банк

Виплата здійснюється шляхом зарахування коштів на поточний рахунок одержувача пенсії або грошової допомоги, відкритий в уповноваженому банку (тобто на картку, як і раніше).

У разі, якщо уповноважений банк, обраний вами, не зможе виконувати свої фнкції, кошти будуть переказані до АТ “Ощадбанку” без відкриття рахунку, про що людину додатково повідомлять органи Пенсійного фонду України або місцеві органи соціального захисту. Для отримання коштів у відділенні АТ “Ощадбанк” людині необхідно пред’явити паспорт та довідку про присвоєння РНОКПП (індивідуального податкового номеру).

Корисні посилання для отримувачів пенсій:

  • Фейсбук сторінка Краматорського сервісного центру Пенсійного фонду Донецької області – https://www.facebook.com/pfukramatorsk
  • Телеграм-канал пенсійного фонду України – https://t.me/PensFund

 

ИСТОЧНИК: 


Комментариев нет:

Отправить комментарий