Прожитковий мінімум: Кабмін запропонував реформу розрахунків

Замість прожиткового мінімуму у деяких сферах використовуватимуть "базову величину"

Кабінет міністрів схвалив законопроект щодо упорядкування системи розрахунків розмірів прожиткового мінімуму, соціальних виплат, грошових платежів і стягнень та плати за надання адміністративних послуг (адміністративного збору). Пропонується змінити методологію розрахунків. 

Відповідний проект постанови ухвалений під час засідання уряду 27 січня, яке транслювалося на Youtube-каналі Кабміну. 

Проект акта пропонується з 1 січня 2022 року:

  • удосконалити методологію формування прожиткового мінімуму. Вартість непродовольчих товарів і послуг пропонується визначати структурним методом виходячи із встановленого співвідношення вартості наборів продуктів харчування та вартості непродовольчих товарів і послуг у структурі прожиткового мінімуму (у структурі прожиткового мінімуму питома вага вартості наборів продуктів харчування та непродовольчих товарів відповідно становить - 50/50%).

Також пропонується:

  • змінити розрахункову величину прожиткового мінімуму до виплат, які є неосновними доходами громадян, таких як підвищення, доплати та надбавки, на базову величину для соціальних виплат на дітей та базову величину для соціальних виплат населенню, які передбачається переглядати двічі на рік;
  • визначити єдині підходи до розрахунку надбавок, підвищень та інших виплат із забезпеченням їх щорічного (не менше 2 рази на рік) підвищення;
  • для розрахунку штрафних санкцій та адміністративних стягнень використовувати базову величину для грошових платежів і стягнень, а для розрахунку розмірів плати за надання адміністративних послуг (адміністративного збору) - базову величину для адміністративних зборів.

Як зазначається в пояснювальній записці до проекту, базовим державним соціальним стандартом, на основі якого визначаються державні соціальні гарантії, є прожитковий мінімум. Сьогодні реальний прожитковий мінімум більше ніж удвічі перевищує законодавчо встановлений. 

До величини прожиткового мінімуму прив’язано понад 150 різноманітних видів виплат, що має значний вплив при плануванні видатків бюджетів усіх рівнів. Частина з цих виплат не має ніякого відношення до прожиткового мінімуму як критерію бідності (наприклад, штрафи, грошові стягнення за адміністративні, кримінальні та інші порушення). 

"Отже, будь-яке збільшення прожиткового мінімуму призводить до автоматичного перерахунку значної кількості виплат та необхідності вишукання додаткових видатків бюджетів усіх рівнів", - йдеться в документі. 

ИСТОЧНИК:

9 комментариев:

  1. Уже було в історії і 16 і 18 гривень для голоти.

    ОтветитьУдалить
  2. Знову на ті самі граблі наступають.
    Спочатку потрібно внести зміни в закон "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії" де чітко визначені які прожиткові мінімуми діють в Україні: загальний, для дітей 3-6, для дітей 6-18, для працездатних осіб і для осіб, які втратили працездатність.
    Так вони і визначаються законом "Про державний бюджет України" на відповідний рік.
    Кабмін це виконавчий орган того, що визначено законом.
    "Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України"- ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
    Вони (влада) вже не наступають на граблі, вони на них танцюють.

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Мы не сделали скандала —
      Нам вождя недоставало:
      Настоящих буйных мало —
      Вот и нету вожаков.
      Но на происки и бредни
      Сети есть у нас и бредни —
      И не испортят нам обедни
      Злые происки врагов!

      Это их худые черти
      Мутят воду во пруду,
      Это всё придумал Черчилль
      В восемнадцатом году!

      Удалить
  3. Припоминаю, как раньше считали пенсию минимальщикам, исходя из базовой величины 19,7гр. На вопрос в ПФУ: "А почему не из официального прожиткового минимума? -ответ: "Это не для вас." Сейчас ,хотят уже через реформу, отменить привязку всех социальных повышений зависимых от прожиточного уровня.

    ОтветитьУдалить
  4. Відповідь Міністерсва соціальної політики на питання Лазебній вчора на конференції:
    "Валентина
    · 3:35
    Добрий вечір. Коли буде ліквідована дискримінація в пенсіях ліквідаторам на Чаес військовим та цивільним?"


    Міністерство соціальної політики України
    ·
    0:00

    Валентина Полевая
    Добрий день! У Верховній Раді України зареєстровано законопроект „Про внесення змін до Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення окремих категорій осіб” (реєст. № 4555 від 29.12.2020), яким запропоновано привести законодавство в частині обчислення пенсії ліквідаторам аварії на ЧАЕС у відповідність до рішень Конституційного суду України, якими визнано неконституційними обмеження права на визначення заробітної плати для призначення пенсії по інвалідності ліквідаторам аварії на ЧАЕС з урахуванням п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, та створити рівні умови для обчислення такої пенсії для усіх ліквідаторів аварії на ЧАЕС І категорії.

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. СКОЛЬКО МОЖНО ЛАПШУ НА УШИ ВЕШАТЬ? ЗАКОНОПРОЕКТ ЗАРЕГИСТРИРОВАН ЕЩЁ В ПРОШЛОМ ГОДУ,НО ВОТ РАССМОТРЕТЬ В РАДЕ ПОЧЕМУ-ТО НИКАК НЕ ПОЛУЧАЕТСЯ,ВОПРОС-ПОЧЕМУ? ОТВЕТ ПРОСТОЙ -ЭТО НИКОМУ НАФИГ НЕ НАДО.КОРМИТЬ ОБЕЩАНИЯМИ ОНИ МОГУТ -А ВОТ ОТВЕТИТЬ -КИШКА ТОНКА -ВЕДЬ МАЛО УКРАЛИ НАДО ЕЩЁ НЕМНОГО.КОГДА ВЫ УЖЕ НАЖРЁТЕСЬ?

      Удалить
  5. А отменить то не так чтоб просто было.

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. расмотреть в раде не получяется потому что там два законопроекта ето же надо ище пару лет чтоби вибрать с двух один и ище как скажет мвф и икак решит байден потому что ето очень сложно для наших депутатов в верховной раде

      Удалить
    2. Так может сразу с челобитной обращаться в конгресс США? Пообещаем,что в обмен на справедливость для ликвидаторов, сдадим наших воров-олигархов с многомиллиардными счетами, которые лежат уже в банках их второй родины, там же в США. Только с каких это пор ,хитрые амеры, стали нашими друзями? Ой i дурна ж нацiя.

      Удалить